Konektor k Neumann Gefell CMV563

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Vauli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: stř 06. čer 2007 11:50:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Vauli » úte 27. led 2009 19:59:24

Zdravím ve spolek!

Sháním 5-ti pinový konektor k výše uvedenému předzesilovači CMV563. Potřebuji kabelovou samičku, typové označení měla RFT NS-64. Kdybyste někdo věděli, kde by se dal sehnat, případně ho měli k prodeji, dejte vědět. Budu rád.

Díky!! :)
Naposledy upravil(a) Vauli dne pon 02. úno 2009 6:16:51, celkem upraveno 1 x.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektor k Neumann Gefell CVM563

Příspěvek od maly_medved » úte 27. led 2009 23:26:47

Neporadím kde sehnat ten konektor, ale když jsem tyhle mikrofony opravoval - renovoval , komplet konektory jsem vyměnil za 5-pin XLR Neutrik . Při troše šikovnosti a vlepení protikusu do těla mikrofonního předzesilovače to jde velmi dobře a výsledek je vynikající. A spolehlivost konektoru dokonalá

Vauli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: stř 06. čer 2007 11:50:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektor k Neumann Gefell CVM563

Příspěvek od Vauli » stř 28. led 2009 23:02:18

Zdravím a díky za odpověď.

Měnit konektor se mi popravdě zatím moc nechce (ikdyž už jsem i o tom přemýšlel...teda měl jsem v ruce zrovna starej šroubovací pětikolík Tesla :D :D ). Přeci jen je to historie a byla by škoda ji předělávat. Spíš se tak poptávám, než se do nějaký předělávky pustím. Na zprovoznění a vyzkoušení se na původní piny nechají perfektně nasunout dutinky z počítačovejch napájecích konektorů. Jsem zvědavej, jak bude šlapat. Apropó, máš s ním nějakou zkušenost? Mám k němu kapsle M8 a M9, ta první má poměrně značnej hrb kolem 4kHz...

Tak zatím a zvuku Zdar!

sinclair
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: sob 27. pro 2008 10:18:08
Bydliště: Luhačovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konektor k Neumann Gefell CVM563

Příspěvek od sinclair » ned 01. úno 2009 22:14:55

Byl by k prodeji kompletní pětimetrový Neumann kabel s konektory od napáječe k mikrofonu a speciální objímka pro upevnění CMV563 na standardní stojan s 3/8" závitem. Napáječ a mikrofon nějaká kurrrva pojebaná ukradla, kabel a objímka zůstaly...podrobnosti do mailu nebo SZ.

Uživatelský avatar
Jiřák

Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Jiřák » sob 04. dub 2009 20:52:43

Vauli píše:Zdravím ve spolek!

Sháním 5-ti pinový konektor k výše uvedenému předzesilovači CMV563. Potřebuji kabelovou samičku, typové označení měla RFT NS-64. Kdybyste někdo věděli, kde by se dal sehnat, případně ho měli k prodeji, dejte vědět. Budu rád.

Díky!! :)
Mám asi to co potřebujete +org. kabeláž + kapsle tel: 604 307 523

Vauli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: stř 06. čer 2007 11:50:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Vauli » sob 11. dub 2009 3:00:21

Díky za odpověď, ale konektor už jsem sehnal. Už zbývá sehnat jen trochu času, abych se do toho pustil...

Nikolas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: ned 07. kvě 2006 23:35:38
Bydliště: Český ráj

Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Nikolas » ned 06. lis 2011 20:03:54

Měl bych zájem o ten kompletní kabel, i jednotlivé konektory. Dále sháním konektory k mikrofonu RFT-vypadá dost podobně, jako konektor k Neumannu, ale má slabší kolíčky. 605 056 917

Klema73
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. lis 2012 20:41:25

Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Klema73 » čtv 15. lis 2012 20:53:28

Zdravím,taky bych měl zájem o kabeláž,nebo aspoň konektory maminky na straně mikrofonu.
Zbasltili jsme napaječ,ale houká nám do cesty 100Hz,no možná jsme ani dobře nepochopili ty nepřipájené dráty na straně mikrofonu.
Poradí někdo,na co si dát při podobném počínání pozor?

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od maly_medved » čtv 15. lis 2012 22:03:18

no, von ten starej seleniovej zdroj zaslouží taky trochu pomoci a úprav :)

Uživatelský avatar
Neumann

Re: Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Neumann » stř 07. zář 2016 10:18:27

Dobrý den zajímalo by mě kolik stojí předzesilovač CMV 563?? Netušíte někdo náhodou chci to prodat ale nevím kde mám sehnat orientační cenu. Předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Návštěvník » stř 07. zář 2016 11:33:08

Stojí tolik, kolik je za něj někdo ochoten dát a v jakém je stavu. Kolik stojí auto Mercedes?

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Petr Z. » stř 07. zář 2016 14:41:42

S konektory Neumann i RFT je zatracený problém a proto všichni ti, co tolik netrvají na historické původnosti konektorů /mikrofon, což je to hlavní, zůstane zcela původní/, tak předělávají na 5-pin XLR, což je to nejlepší, co můžete udělat. Pokud je ten 5p XLR od Neutriku či originál Switchcraft, není s tím sebemenší problém.
CMV563, ale i RFT-ček MV691 a MV692 jsem přesně takto předělával určitě už 30 souprav i víc. Při té příležitosti, když už byl rozebraný napáječ, tak se pečlivě zrepasoval jak interně, tak se upravil mechanicky. Byla zrušena původní přívodka sítě vpředu, změněna na kvalitní Euro a přemístěna dozadu k vypínači, kontrolce a pojistce. Přední stěna s konektory byla proříznuta a dostala nový překrývací plech, do kterého byly instalovány 2x XLR5/F pro mikrofony a 2xXLR3/M pro výstupy. Kabely pak vychází M/F jako dříve, jen s XLR5.
Napáječ, resp. jeho trafko je totiž tak předimenzované, že ze žhavicího zdroje "utáhne a ufiltruje" i dva mikrofony CMV563.
Podmínkou je ale výměna původních usměrňovačů za vhodnější, přidání druhého drát. potenciometru R5 a dalšího kondenzátoru C6=Frolyt 1000uF/25V nejlépe s centrálmatkou, pro přesné nastavení a dodatečnou filtraci obvodu žhavicího napětí druhého, přidaného mikrofonu. Zdroj polarizačního napětí je možné nechat tak, jak je, jen vyměnit zestárlé selenové tužky za vhodné diody s malou doplňující úpravou a odrušením.
Původní germaniové diody OY101 a selenové tužkové usměrňovače E220/82,5 totiž nelze vyměnit úplně bez rozmyslu jen za "nějaké" diody - obvykle to končí tak, jak je popsáno nahoře v jenom příspěvku - bručí to 100Hz a nejde to původními kapacitami odfiltrovat. Vhodnými novými diodami a jejich pečlivým odrušením lze dosáhnout i při dvou mikrofonech ještě lepšího odstupu brumu 100Hz, než měl např. CMV563 původně.
EC92 výroby RFT, použitá v CMV563 má při 6,3V odběr 0,15A a není dobré ji žhavit úplně plným napětím, ale mírně sníženým.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Konektor k Neumann Gefell CMV563

Příspěvek od Petr Z. » stř 07. zář 2016 14:55:41

Ještě jsem zapomněl - na některé mikrofony RFT s konektory s tenčími kolíky pasuje velmi podobný český, šestipinový konektor, zvaný "Jablonec-Tanvald 706.6-710". Používal se např. na mikrofonech a napáječích v soupravě AMC462 /mikrofon AMC412/ i na dalších, používal se dokonce i na koncích kroucených šňůr k autobusovým mikrofonům Tesla AMD531 s vypínačem, tuším v autobusech Karosa LC - tam, kde byl instalován panel s autorádiem 2110B a zesilovačem AZA022. Zesilovač sám má na panelu tento konektor-samici, na kabelu od mikrofonu je samec.
Možná se tyhle konektory používaly i v průmyslu, jsou dost robustní, se stejnou převlečnou maticí a kolíky postříbřenými. Přesné typové označení toho konektoru bohužel neznám. Ale mám několik jejich fotek.
Je to "jakoby" vzhledově kultivovanější, galvanicky černěný ŠR konektor, ale s plastovou vývodkou a jiným pláštěm.

Odpovědět

Zpět na „Neumann“