Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

  • Reklama
  • DEMO 15
svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od svirest » pon 19. srp 2013 16:46:37

Zdravím, mám menší problém - při zpěvu (živé vystoupení, často menší stage) mi Shure 58 bere poměrně dost ostatní spoluhráče v kapele a jde mi to do odposlechu (mám jak klasické odposlechy, tak i in-ear Sennheiser) - speciálně při hlasitějších pasážích a já se prostě při zpěvu špatně slyším (že by někdo mínil ubrat na hlasitosti - to je předem prohraný boj...). Zvukař mi poradil zkusit jiný mic odolnější proti okolnímu hluku. Máte někdo zkušenosti s těmito mikrofony? Sennheiser e965 je cenová pecka #-o , ale je fakt takt skvělej? Díky za reakce...

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od Harman » pon 19. srp 2013 23:26:39

skvělý mikrofony jsou oba, ale tvůj problém nevyřeší
mikrofon/odposlech je odolnej na vazbu jenom toliko, kolik do něj dá zpěvák. Chodíš aspoň k někomu na zpěv a učil ses, jak správně zpívat přes bránici? Tím si hodně pomůžeš dostat ze sebe větší hlasitost aniž by sis ničil hlasivky.
Jakej je žánr, nástrojový obsazení a jak velký podia? Je problém tě dostat jenom do odposlechů nebo i ven?

Celkově za takový kulodrtiče zpětné vazby jsou považovaný Audixy

PS: zkus si prohledat fórum, řešilo se to tu už nesčetněkrát....

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od TomasVv » pon 19. srp 2013 23:53:28

Hele, nejspíš máte v kapele víc věcí špatně. Kombinovat in-ear a wedge monitor je podle mě cesta do pekel.
Pokud máš špunty v uších, nevidím rozumný důvod, proč mít ještě normální monitor. Každý mikrofon bere bordel z pódia, divil by ses, jak dobře je slyšet celá kapela z každého mikrofonu vpředu. Důležité je, o kolik hlasitější je tvůj zpěv proti tomu bordelu. Pokud se v tom ztrácíš, je buď chyba v tobě, že zpíváš potichu, nebo máte v kapele fakt řezníky. Důležitý parametr, který ovlivní míru toho přeslechu, je vzdálenost vložky mikrofonu od pusy, čím je tato vzdálenost menší, tím větší odstup zpěvu od okolního hluku, ale zase větší citlivost na práci s mikrofonem.
Řešením může být mikrofon s užší charakteristikou a blízkou membránou vložky od bambule, ale to klade větší nároky na tvoji disciplínu. Ještě můžete vyzkoušet plexi paravany před bicí a kytarové aparáty,
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
svirest3

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od svirest3 » úte 20. srp 2013 9:53:43

Díky za reakce, ale asi jsem se špatně vyjádřil... Samozřejmě nikdy nepoužívám dohromady "špunty" a wedge, jen jsem uvedl, že mám oboje k dispozici, s technikou zpěvu nemám vůbec problém - jsem venku slyšet dobře, ale na malém podiu jsme nahrcaní vedle sebe a hoši to asi fakt dost přehánějí... takže má SM 58 to všechno bere a já se chvílema neslyším - což je pro intonaci dost velký problém. Myslel jsem, že oba uváděné mikrofony (alespoň jak výrobce uvádí) částečně omezí "hluky" z okolí a jen jsem chtěl s někým, kdo pracuje s těmito mikrofony, konzultovat jeho zkušenosti... O paravánech k bicím uvažujeme dlouho, u kytarových komb nevím, jestli se zvuk nebude nějak odrážet zpět ke snímacímu mikrofonu... Jo a vazby žádné nemáme... Proto jsem si myslel, že kvalitní superkardioda, to okolí dokáže víc utlumit.... to jen na vysvětlení... Ještě jednou díky.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od vitek_cz » úte 20. srp 2013 12:23:58

Pletes vice veci dohromady a trochu je to zmatene napsane..

v nazvu prispevku mas kondenzatory, ktere jsou z podstaty fungovani na tom hure s preslechem.

Tedy jak psali kluci nahore, pouzij mikrofon s uzsi charakteristikou. To jsou napr. Audix OM7, nebo nektere Beyerdynamic.


Jestli mas kapelu rezniku, tak ze se neslysis na malem podiu je asi normalni. Muze to znacit jeste nekvalitni odposlechy, ale spise jste tesne pred hranici toho, nez vam zacne tect krev z usi. Pokud Vam nic nevazbi, jak pises, tak se jeste pridej, ne?

Pro tuto situaci je idealni inear. A pokud se neslysis ani v inearu, tak bud opravdu zpivas potichu nebo, coz bude spise pravda, mas nekvalitni sluchatka. Vice je urcite problem ve sluchatkach nez ze by z 58mi nebylo pres kapelu slyset zpev.

Kup si sluchatka za 5 tisic a uslysis se dobre.

V.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od J.J. » úte 20. srp 2013 13:11:18

U těch sluchátek je to celkem jednoduché vyzkoušet - buď se neslyšíš proto, že sluchátka málo izolují od okolního hluku. Poznáš vypnutím beldpacku. A nebo ti tvůj mikrofon nabírá hromadu přeslechů a pak je možnost najít nějaký tupější mikrofon. Osobně bych doporučil sluchátka UE nějaké custom provedení dle odlitku tvého ucha.
Zvukař bez www stránek

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od svirest » úte 20. srp 2013 16:21:22

to vitek_cz: Asi máš pravdu s těmi sluchátky, v ie setu Sennheiser 300G, který mám, jsou sluchátka ie4, tak vyzkouším ie8, na které se píše jen samá chvála (a cena je okolo 5t)... Všem díky...

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od MADMAX » úte 20. srp 2013 17:45:27

Pokud máš popisované problémy s přeslechem přes vlastní mikrofon, tak Ti Výměna "dynamiky" za kondenzátorové modely (což jsou oba uváděné, e965 i Beta87) rozhodně nepomůže [-X , spíš naopak - kond. mikrofony zpravidla snímají "zvuky z okolí" více, než dynamické. I ty dobré, je to prostě principiální vlastnost, ty mikrofony jsou prostě určené pro kvalitní snímání v klidnějším prostředí a na bigbít se nehodí (nedej bože, když přijde mladý bohatý trouba s vlastním Neumannem KMS-104) :? . Jak Ti tu už někdo radil, pomůže jen mikrofon s kapslí co nejblíž k ústům. Podle mých zkušeností by Ti mohl pomoct Electro-Voice N/D967, zkus si ho u firmy Audipro vypůjčit a vyzkoušet. Obrať se zde na šáfu, ale bude až po 25.9.

Pokud přeslech vzniká tím, že sluchátka málo těsní v uchu nebo nejsou schopná zahrát dost hlasitě bez zkreslení (což ale u popisované sady sennheiser nepovažuju za pravděpodobné, Zeller ji používá také), můžeš ještě vyzkoušet jiná sluchátka, kromě iE80 (iE8 už se asi nedělají) a samozřejmě Ultimate Ears můžu doporučit ještě značku Etymotic (je to jeden z průkopníků in-ear monitoringu, i když v čechách je skoro nikdo nezná, v USA jsou stejně slavní jako UE) - objednat se dají na www.sluchatka.net a možná tam jdou i půjčit.

A jinak si myslím, že asi prostě málo řveš, jináč by ses slyšel :-D

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od svirest » úte 20. srp 2013 18:30:25

to Madmax: Moc díky za reakci, od šafy jsem již testoval jednoho Bayera, byl to dobrý mic, ale oproti 58čce jsem moc velký rozdíl neviděl... díky za typ na sluchátka, rozhodně se na ně podívám. Takže ještě jednou díky... jo a když je potřeba, ta zařvat umím..... :-D

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od Harman » úte 20. srp 2013 20:26:27

zařvat je na nic, to udělá jenom špičku :lol:

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od MADMAX » stř 21. srp 2013 16:34:59

Harman má pravdu, rockovej zpěvák musí řvát konstantně. Jak pravil jeden můj kamarád, metalovej bubeník: " V bigbítu nemá dynamika co dělat, to je pro jazzmany. Rockovej bubeník musí znát jen tři druhy rány - strašnou, strašnější a nejstrašnější! " - Víš, jak skvěle se potom takovýmu člověku třeba zvučej bubny? Žádnej jen tak sotva podtrženej gejt, aby prolezla i slabá rána, všechno pěkně zavřený, rány jako z kanónu knavíc dělaj bicím krásnou barvu... škoda, že ten kluk už nehraje.

a stejně je to i se zpěvem. S feelingem, ale nahlas! :mrgreen:

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od vitek_cz » stř 21. srp 2013 17:06:04

vim ze je to offtopic, ale neda mi to. Ja mam opacnou zkusenost a to hlavne u virblu. Skoro vzdy, kdyz jsem nahraval, tak mi virbl znel lip, kdyz do nej bubenik nedaval plne udery, ale treba tak 60 procent. Kdyz do toho trisknul, tak zacaly vylezat mnohem vice neprijemne stredy.

Kdyz zvucim, tak mi vetsina bubeniku tvrdi, ze jejich bici znej nejlip, kdyz hrajou nahlas, takze to akceptuji, prece jenom to je jejich hudba, ale uvnitr nejak stale citim, ze to alespon pro me neplati. (vetsinou)

Samozrejme jsem zazil i krasne hrajici virbl nahlas (kapela Boo a mel nejaky Sonory vyssi rady). Ale vetsina na me funguje, jak jsem popsal vyse.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od TomasVv » stř 21. srp 2013 18:20:22

Podle mě je to pověra. Hudba jakéhokoli žánru bez dynamiky je jen hluk.
Samozřejmě je nějaký rozumný rozsah dynamiky, kde se má bubeník i zpěvák pohybovat, ale tlačit to furt naplno je blbost.

K tomu zpěvu - užší mikrofon, blízko u pusy, korekční úpravy, aby tam nepřelézaly kmitočtové pásma, které ve zpěvu nejsou nutné a k tomu ideálně poladit techniku zpěvu. A donutit kapelu, aby do toho tak nežezali, nestát přímo za bubeníkem vedle činelů, upravit rozmístění nástrojových aparátů, aby hrály hráčům do ucha a ne zpěvákovi do zad.
Dělám, co mě baví.

svirest
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: pát 27. črc 2012 15:09:41

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od svirest » čtv 22. srp 2013 8:35:55

to TomasVv: Máš naprostou pravdu... inear sluchátka jsem již objednal (Etymotic ER-4PT) měla by to být vyšší třída, úzký mic budu příložitostně testovat, pořídíme paravány k bicím a zkusíme jiné umístění nástrojů... na mě, frontmana, bohužel většinou vyjde postavení před bicíma (tys asi myslel před a ne za, jak píšeš...), ale jak říkám, pokusím se to naše postavení ještě upravit...

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Sennheiser e965 vers. Shure Beta 87

Příspěvek od MADMAX » čtv 22. srp 2013 9:25:27

Co jiného je hudba, než ogranizovaný hluk? Teda aspoň takové věci, jako mám rád já, různé ty metaly a cory... někdo možná může namítnout, že pro něj to ani hudba není. :-D :-({|=

Ono hodně záleží i na nástroji, věřím, že jsou i bubny, které při silné ráně "zhnusnou" a ztratí barvu.

S tím rozestavením na podiu: to je samozřejmě krásná a logická rada, ale žijeme v reálném světě, což znamená, že na většině klubových akcí má vokalista kopák půl metru za lýtky a crashe metr od uší (a mikrofonu). Je to sice šílený :smt009 , ale je to tak. Občas děláme to, že podlepíme a přelepíme plechy pruhama gaffy, sice to zk.rví zvuk i sustain, ale alespoň trochu je to "ubere"...

Odpovědět

Zpět na „Sennheiser“