Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od Jose1 » pát 10. úno 2012 18:16:22

Pozor pozor....mě v připomínce ani tak moc nešlo o to, jak to jednání dopadne....!
Mě šlo především o to, jaké obrovské peníze musí protéci, aby se dnešní zhýčkaný politik dokázal vůbec sejít a na něčem se domlouvat.....!
Tudíž jsem spíš měl na mysli spíše formu, než obsah..... :D

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Ceny zvukařů

Příspěvek od CharlesBass » sob 11. úno 2012 10:17:53

TomasVv píše:Nebyl jsem u táborových ohňů, ale obávám se, že dohoda nebyla uplně výhodná dle pravidel Pareto optimalita. Prostě ten nejsilnější prosadil svoje. Je to jedna z možností řízení společnosti, ale mě moc neláká. Že se nejlépe utrácí veřejné peníze není nic nového, dělají to všichnim kdo k tomu mají příležitost a je to bohužel velmi lidské.
Velmi doporučuji přečíst knížku "Jak drahé je zdarma".
http://www.root.cz/clanky/jak-drahe-je- ... cionalita/
Mnohé mechanismy našeho rozhodování jsou v knize poučně popsány, včetně korupce a rozhazování rozpočtu.
Velice výživná knížka!!
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od TomasVv » pát 06. dub 2012 8:48:43

Jak se smlouvají ceny za kšeft.

http://vimeo.com/9138794
Dělám, co mě baví.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Ceny zvukařů

Příspěvek od sledge » pát 06. dub 2012 13:12:48

TVv - moc pěkné, jako ze života :o)

aneb na vlastní uši odposlechnutý rozhovor za pronájem kinokavárny s projekcí filmu pro politický mítink nejmenované modroptáčnické strany (částky už si nepamatuji do koruny):
Pronajímatel: No tak já jsem měl nějaké náklady, promítač, poštovné, půjčovné, dále pronájem sálu atd. takže celkem asi 2700 Kč.
Politik: Ok, dobrá, takže já vám dám 2700 a vy mi dáte fakturu na pět, Jo?



...proneseno s až zarážející samozřejmostí....
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od Jakub » ned 06. kvě 2012 14:22:27

S novou sezónou znovu "otevírám" téma cen zvukařů. Teď se ke mně dostala nabídka na zvučení lokálního festiválku se šesti kapelama (místní garáž bandy). Když jsem vyřkl cenu, která byla mezi pěti a deseti tisící (s tím, že při smlouvání se dá "cuknout"), tak mi bylo řečeno, že vůbec, že mají někoho kdo to udělá za tři. Jako pardon, ale tohle je už průser. Venkovní akce na kamionu, kde je potřeba mít zvuk kterej bude hrát (představa alespoň 2x 15" nebo lépe 2x 18" bas + adekvátní vršek, 4x mon, alespoň 20in mix...). Ale za 3.000,-? Co tomu člověku zbyde když zaplatí bedňáka, naftu... Pár korun. Typuju to na nějakého koníčkáře.

Ale znám i experty, co tvrdí, jak se tím živí a jezdí taky za pár. Počty jsou v tomhle hrozně jednoduché a přijde mi, že lidi se podrazí až tak brutálně moc a jedou za režii, jen aby vyjeli. Udělat přítřž tomuhle zvěrstvu, protože ti z nás, kteří se tím živí, se pak budou muset chodit asi nejspíš pást aby měli co do huby.

...není třeba hrát nahlas...

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Ceny zvukařů

Příspěvek od kalfar » ned 06. kvě 2012 14:48:26

Pak je otázka, proč šli za tebou? Mohl jsi toho využít a argumentovat lepším zvukem za lepší peníze, což je předpokládám to, proč se tebe na to ptali. Jinak to nejde, pořadatelé stále nemají zafixováno rovnítko více peněz = více zvuku. Musíme je to naučit!
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od Jakub » ned 06. kvě 2012 16:01:15

Oni šli za mnou protože mě znají. Na zvuku vůbec v tomhle případě nesejde. Je úplně jedno co tam bude za aparát. Jde o cenu. Ostatně jako vždy... A to je ta chyba.

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Ceny zvukařů

Příspěvek od CharlesBass » ned 06. kvě 2012 18:34:24

Jo celodenní venkovní fesťák, 8 místních kapel, bych taky teď 26.5. dělal, kdybych chtěl míň než 3 tis :D Ale to sem kolegu nechtěl podstřelit :D

Já to sice naprosto chápu, týpek se rozhodne udělat takovou akci, která mu už na dálku smrdí kasovním průserem, a že de rovnou jen a pouze po co nejnižší ceně. Ale za to zvukař nemůže.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Ceny zvukařů

Příspěvek od vitek_cz » pon 07. kvě 2012 14:51:04

Nevím, proč se tím vůbec vzrušujete..

Takové low budget akce byly a budou. Ona se určitě nějak odzvučí a když to nevezme nějaký zvukař za 3.000,-, tak někdo vezme ze zkušebny power mix, 2 bedny a udělaj si zpěvy a kopák. (třeba jim ty bedny ten koncert vydrží)

Pro nás je důležité jim to slušně a bez emocí vysvětlit, proč Ty nabízíš 10.000,- (třeba).

Já jsem se třeba naučil jim jednoduše ukázat, jak tu cenu počítám.. A když to před organizátorem sečteš, tak pochopí, že to není přehnaná cena..

V.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od Jakub » úte 08. kvě 2012 14:39:15

To je sice pravda, ale oni ti řeknou, že si vezmou někoho, kdo to udělá za míň a vždycky se někdo takovej najde. Ale kurva, proč já bych měl tolerovat, že nějakej koníčkář, a že jich je tady na tomhle webu dobrá polovina, kurví ceny tím, že má doma bedýnky a vyjede za 3.000,- místo toho aby seděl doma za nula?? Žíví ho to snad? Neživí, tak ať sedí doma.

Plánuju tohle vlákno víc "otevřít" a začít sem psát konkrétní případy akcí, se jménem "podřážejícího" zvukaře, nebo případy těch, co se kasají jak vyjedou za 10 a ani o korunu míň a pak jezdí ani ne za půlku...

...není třeba hrát nahlas...

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Ceny zvukařů

Příspěvek od kalfar » úte 08. kvě 2012 14:59:57

Jakub píše:To je sice pravda, ale oni ti řeknou, že si vezmou někoho, kdo to udělá za míň a vždycky se někdo takovej najde. Ale *vulgární slovo*, proč já bych měl tolerovat, že nějakej koníčkář, a že jich je tady na tomhle webu dobrá polovina, *vulgární slovo* ceny tím, že má doma bedýnky a vyjede za 3.000,- místo toho aby seděl doma za nula?? Žíví ho to snad? Neživí, tak ať sedí doma.

Plánuju tohle vlákno víc "otevřít" a začít sem psát konkrétní případy akcí, se jménem "podřážejícího" zvukaře, nebo případy těch, co se kasají jak vyjedou za 10 a ani o korunu míň a pak jezdí ani ne za půlku...
Ale proč z toho obviňuješ zvukaře? Podle mne je důvodů několik. Jednak je stále levnější technika s lepšímy parametry, takže tvůj supr aparát to zvládne v pohodě a jejich za půlku ceny to dá s odřenýma ušima.
Zároveň pořadatelé nepoznají kvalitní zvuk a přijde jim zbytečné za něj platit. To chceš trestat "levné" zvukaře za to, že přijmou kšeft? Nemluvě o tom, že na spoustě akcí by tvůj drahý zvuk nepokryly příjmy z celého vstupu.

Ty by jsi se měl zamyslet nad sebou, proč ty kšefty nedostáváš, protože problém je v tobě, ne u nich! Takový je kapitalismus a volná konkurence.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Ceny zvukařů

Příspěvek od thomas » úte 08. kvě 2012 15:33:00

Ja si myslím, že tak, ako sa môže z hobby zvukára stať profesionál tým, že si kvalitou svojej práce vybuduje také meno, že mu kšefty vystačia na to, aby z toho vyžil, rovnako by mala existovať cesta späť a síce, že profík si uvedomí, že z toho už nevyžije a začne robiť zvukarinu popri inej práci.

Ja by som sa čudoval usporiadavateľovi, ak by sa rozhodoval podľa toho, či ide o profíka alebo hobbystu, pokiaľ je preňho výsledok rovnaký. O cene rozhoduje ponuka a dopyt, platí to všade. Ak hobby zvukár ponúka profi služby za menej poňazí ako profík, a stále sa mu to oplatí, tak neviem, prečo by mal byť nejakým spôsobom sankcionovaný. To nie je žiadne podraz, to je iba výsledok jeho práce. Ak má ponúkať rovnaký zvuk, ako profík, tak si tiež musí zarobiť na profi aparát. To, že si naň zarobí v inej práci je jedno.

Ak je raz zvukár profík a chce sa tým živiť, tak jednoducho musí ponúkať také služby, ktoré hobbysta ponúknuť nemôže, musí operovať skúsenosťami či technikou, inak jednoducho na trhu nemá šancu. Samotný argument, že ja sa tým živím a tak by som mal dostať viac neobstojí, ak sa tým živíš, tak výsledok Tvojej práce o tom musí jasne vypovedať a zároveň sa musíš zamerať na kšefty, kde si ho budú patrične vážiť. Nemôžeš čakať, že hobby kapela, ktorá hrá pre radosť bez nároku čo i len na preplatenie nákladov bude ochotná zaplatiť si profíka. Rovnako to ale platí aj opačne, hobbysta s hobby aparátom sa nedostane k profi kapele.

Viem, že všetci profíci sa teraz do mňa pustia, ale nič s tým neurobia, pretože trh je sviňa a takto to bude vždy a vo všetkých odvetviach, rovnako sú na tom stolári, cukrári či autobusári.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Ceny zvukařů

Příspěvek od KamilV » úte 08. kvě 2012 16:10:49

Docela hezky to napsali pánové přede mnou. Jen se názorově připojím ke dvoum bodům:
Je trochu "slepé", jak Jakub hází do jednoho pytle. Jsem vlastně taky "koníčkář", ale než mrvit ceny, raději nejedu. O to víc, když mě to neživí a vyjet nemusím. Spíš bych čekal, že za každou cenu vyjede ten, kterýmu jde o chleba...
Druhá věc je, že se tu vyzdvihuje, jak je v tomhle zvukařina nešťastná, ale správně bylo připomenuto, že je to naprosto normální jev, který je všude. Živím se jako programátor: myslíte, že taky neslýchám "ale syn od naší sekretářky by nám to udělal za 4.000 Kč a Vy chcete 20..."? On ten syn sice teprv odmaturoval z informatiky, ale přece za 1... Jenže o bezpečnosti a spolehlivosti programů nemá ani potuchy, nemá zkušenosti a potřebnou "předvídavost", která dělá 3/4 ceny. Některým to nedojde, zakázku dají jinam, ale už párkrát se mi stalo, že se za mnou vrátili se slovy "ono to nefunguje úplně dobře, neuděláte nám to pořádně?", nebo jim to dojde hned a to jsou ti lidi, kteří mě živí.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Ceny zvukařů

Příspěvek od vitek_cz » úte 08. kvě 2012 16:51:03

Ja muzu souhlasit jen s tim, ze existuje nabidka a poptavka. A jestli to nekomu staci jezdit za pakatel, tak at jezdi. Vy se nad tim muzete rozcilovat , ale to je tak vse.

Ja proste verim, ze ten, co to dela ted jako konicka, tak ho to chvilku muze bavit, ale kdyz si za dva roky driny spocita, ze si nevydelal ani na desetinu techniky, tak se na to vykasle.

V.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » úte 08. kvě 2012 21:24:29

No taky se k tomu vyjádřím, mám kliku, že mě zvučení taky neživí, navíc větší část aparátu není ani moje a pouze si ji za velmi rozumnou cenu pronajímám.

Nicméně ani to mě nenutí dělat zakaždou cenu věci které jsou nesmyslné.

A 3k za fesťák o 6ti kapelách je podle mě nesmysl a jakýmkoliv aparátem. Je to minimálně 12hodin makačky ve dvou lidech (a to jsem hodně spořivej a optimista) Když spočítám nějakejch 150,- Kč na hodinu hrubého (DPH, sociál, zdravotní, daně), tak mi z toho čistého nevychází pomalu ani stovka na hodinu, přitom vychází výsledná částka na 3600,- a kde je amortizace aparátu, která by měla být alespoň 1%, kde je cesťák (dodávka, nebo auto plus narvanej vlek).

Takže pokud někdo takové akce dělá za míň, tak vše narve do apecu, do auta, něco ještě přihodí ze svého a pak může fungovat.

A to si myslím, že 150,- hrubého za hodinu je hodně dole za kvalifikovanou práci.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Bar“