RCF ART 745-A - skúsenosti?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
djlukas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:42:46

RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od djlukas » pon 18. kvě 2015 13:10:55

Zdravím vás.
Ma tu niekto skúsenosti s touto novinkou,zaujímalo by ma či to nebude nepríjemne na výškach v menších priestoroch.Pripadne ma zaujímajú skúsenosti ak to mal možnosť niekto porovnať z ART 715 mk2.
Za odpovede ďakujem.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 18. kvě 2015 16:55:58

Jestli můžeš, udělej si tuto neděli cestu do Houštky na Demo 8, ART745-A tam budou, sice ne v malém prostoru, ale zase se spoustou jiných beden a taky lidí z branže, se kterými to můžeš probrat osobně. Tím nemyslím jen prodavače :-)
Tahle výměna zkušeností i názorů přímo mezi bednami a s možností si je nechat zahrát třeba na donesenou nahrávku (pokud už nestačí přítomné kapely a DJ) je jen dotazy na forech nenahraditelná. Můžeš se na všech vyptávat třeba rok a nezjistíš co tam za půldne. Z Bratislavy jede autobus, zdarma sem a zpátky.

H.M.

djlukas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 30. říj 2014 13:42:46

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od djlukas » čtv 21. kvě 2015 13:05:48

Dakujem za vyborny typ,no bohužiaľ menam moznost sa na tu akciu dostať,i ked by to bolo to najlepšie riesenie.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od xxx3 » sob 30. kvě 2015 21:31:31

Máte s těmito bednami někdo osobní zkušenost přímo z běžného provozu? Slyšel jsem je na Demu Prodance. Zdály se mi opravdu dostatečně výkonné se silnými středy a výškami, ale možná až takové moc ostré. Ne že by to bylo vysloveně nepříjemné, ale něco mi v tom nehrálo. (Předpokládám, že se hrálo asi s rovným nastavením ekvalizéru, takže by to snad šlo trochu změkčit, tedy snad...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 30. kvě 2015 22:41:49

Podobnou výtku si můžeš přečíst třeba i k ND314, ale taky opačný ohlas a to i pro ART745-A (na našem webu). Lidi mají různý vkus, sluch, představu jak to "má hrát", kvůli tomu se ty předváděčky dělají, aby byl aspoň nějaký společný základ, tedy dalo se říct, že dva nebo více lidí opravdu poslouchalo totéž. Nicméně stejně "slyší" každý něco jiného. Slyšení jednoduše nikdy není exaktní disciplína.
Ano, pomocí EQ se dá charakter zvuku změnit poměrně zásadně, hlavně když stačí jen ubírat a kromě kmitočtového průběhu je všechno vyhovující. Nejdou tak ale změnit směrovky, zkreslení, CSD, nic v časové rovině, impedance.
Letos to nebylo zaměřené na jednotlivé bedny (pokud jsme jich měli k dispozici víc, což bohužel nedopadlo u novinek RCF), ale spíš na jejich dvojice, protože to je dosud pole spíše neorané. Tedy i ART745-A tam byly jen jako dvojice, samotná bedna myslím vůbec nehrála. Podle mne byl výsledek dobrý a podmíněný právě určitou výlučností této bedny, tedy obrovským driverem a nízkým dělicím kmitočtem.

H.M.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od xxx3 » sob 30. kvě 2015 23:10:45

děkuji za velmi rychlou odpověď. Je mi jasné, že každý slyší jinak. Zrovna ty ND314 mě příliš nezaujaly, to spíš starší ND374, nebo hlavně ty malé NDM 124, ale já bych tedy upřednostnil radši aktiv, takže se dívám spíš tímto směrem a zdá se mi, že to má dostatečný výkon a teoreticky solidní parametry. Trošku problém vidím snad v tom, že tam příliš nebyly bedny podobné kategorie, se kterými by mělo cenu to srovnávat. Přece jenom vedle těch sérií už dosti drahých beden to lze porovnávat dost obtížně. Chápu, že tam Prodance prostě nemůže pověsit všechno, co má na skladě, takže to není výtka proti této výjimečné akci. Jedná se o relativně novou bednu, takže k ní lze obtížně najít i nějaké recenze a zkušenosti uživatelů, takže se jen zkouším ptát.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 30. kvě 2015 23:44:45

Jenže on je vtip právě v tom, že žádné podobné bedny tam být nemohly, protože je nemáme. Velmi těžko by se hledaly i mimo náš sortiment, prostě taková kombinace ceny a osazení rozhodně není běžná, naprostá většina podobných beden má pouze 1" driver. S dražšími to bylo porovnáváno zcela úmyslně, protože aspoň podle mne to vedle nich velmi dobře obstálo. Skutečné recenze je velmi těžké najít snad ke všemu.
Já si nemůžu pomoct, ale odejít z akce, kde hrálo přes dvacet muzikantů naživo pomalu celý den jen kvůli vyzkoušení aparátu a kde byla možnost si jít sám zakroutit na mixu a poslechnout si k tomu libovolnou bednu na nějaké forum a vyptávat se na recenze a zkušenosti (tedy místo beden poslouchat zase jen řeči o bednách...) mi přijde jako propást šanci.
Bedna je a není nová. Je to poslední a nejlepší člen řady, která se dělá skoro dvacet let a je jako celek neuvěřitelně úspěšná. Mimochodem všechny někomu připadají "moc ostré" :-). Pokud je opakem bedna tupá, tak naprosto souhlasím. Já jsem ART745-A naprosto perfektně rozuměl i u kiosku a za kopcem u DJ scény. Například HDL 10-A jsem tak nerozuměl ani v optimálním poslechovém místě.

H.M.

Uživatelský avatar
Roufa

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Roufa » stř 07. pro 2016 21:49:13

Dobrý den, rád bych oživil toto téma. Najde se nějaký aktivní uživatel těchto reprobedny (ART 745A) a podělí se o zkušenosti ? Zajímalo by mě například jestli je finační skok mezi 735 a 745 opravdu adekvátní- vím je tam ta nižší dělící frekvence. Anebo jestli za tyto peníze jsou na trhu lepší aktivní bedny v podobném duchu ( myšleno váha a rozměr)
Dík Petr

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 08. pro 2016 2:47:22

Celkem pochybuju, že je někdo má obě. Rozdíl v ceně je podle mne víc než vyvážen rozdílem v osazení a ve výsledku, ono to trochu mýlí tím velmi podobným označením, ovšem v tomto případě opravdu je potřeba sledovat hlavně cenu, tu tam nesekají od oka, ale především podle výrobních nákladů. Poměr prodaných kusů je nyní 4:1. Ve prospěch té dražší, i když je samozřejmě i déle na trhu, ale i s touto opravou vede jednoznačně.

H.M.

Uživatelský avatar
Roufa

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Roufa » sob 22. dub 2017 22:16:36

Najde se kolega zvukař nebo nějaký podobný nadšenec, který by mě pozval na jakoukoli akci kde budou použité art 745 ?

Dik Roufa 604528384

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 22. dub 2017 23:54:36

Šanci poněkud zvýšíš, když napíšeš oblast, v které se běžně pohybuješ a tedy tě opravdu zajímá. Jak geograficky, tak žánrově.

H.M.

Uživatelský avatar
Roufa

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Roufa » stř 10. kvě 2017 21:41:46

Jsem z havlickobrodska, ale pokud bych mel možnost slyšet na tyto 745 živou kapelu tak dojedu kamkoli. Dik Roufa

Jirka140
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: úte 15. bře 2016 18:30:48

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od Jirka140 » stř 09. srp 2017 21:56:00

Klidný večer přeji - mimo cenu: jaká zásadní důležitá přednost nebo naopak je mezi ART 745-A (RCF) a ART 745-A mkIV (RCF)
Díky za případné vysvětlení. Jirka

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: RCF ART 745-A - skúsenosti?

Příspěvek od maro » pát 11. srp 2017 20:23:21

Je to velká škoda pro místní komunitu, ale bohužel pan Hubert již na dotaz neodpoví. Možná jednou...jestli se potkáme tam nahoře.
Listen... and enjoy the sound

Odpovědět

Zpět na „RCF“