Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Otázky a odpovědi ze STUDIOVÉ PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika).
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od KamilV » úte 06. zář 2016 21:09:09

mkarr píše:Tuším psal Kamil že má oba a nevybavuju si že by hanil zvuk.
No jó, kucí, ale já to do dnes pořádně nesrovnával. Ta 3632 se tak nepříjemně ovládá, že na ní mám nakroucené moderátory a téměř na to nesahám.
Možná je čas ten test udělat...

fandam007
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. led 2017 9:33:05

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od fandam007 » stř 04. led 2017 9:38:12

Dobrý den, mám také výše uvedený pult a chtěl bych se zeptat, jestli k němu můžu připojit tenhle kompresor https://www.audiotek.cz/alesis-3632-118 ... GwodCucPmA , aby se mi automaticky snížila hlasitost.

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od pavlii » stř 04. led 2017 11:09:38

A co takhle si přečíst manuál (strana 5, "Ducking")?

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od MADMAX » čtv 05. led 2017 15:09:51

Klucí, já nestačím zírat. Dnešnímu světu už fakt nerozumím... jak může technika v rádiu dělat někdo, kdo v životě neviděl kompresor a neumí si poradit s naprosto elementárními věcmi? Jak může rozhlasová stanice vysílat z low-cost mixpultu odpadní značky (který nemá ani insert na kanálech)?? Jaká je asi technická kvalita vysílání z takovéto techniky a s takovou obsluhou??? Jak k tomu přijdou posluchači, kteří potom doma poslouchají na zařízení 10x i 100x dražším, než je "vysílací" strana (já vím, že tuner od Accuphase nemá doma každý, ale i tací lidé existují...) Ano, uznávám že jsem nepříjemný a nic jsem Vám neporadil, ale... o tempora, o mores. Ten člověk, co se tu ptá, za svojí "kvalifikovanou"práci dostává PLAT?!
MAD

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od J.J. » čtv 05. led 2017 15:31:16

Martine klid, jedná se o internetové rádio, tam se očekávají spíše znalosti IT technologií.
Zvukař bez www stránek

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od Harman » čtv 05. led 2017 17:31:19

JJ: Omyl, v internetovém rádiu naopak potřebuješ znalosti z obou oborů! Jestli to obstará jeden člověk nebo si dva řeknou, co jeden od druhého potřebují pro odbavení vysílání, je věc úplně jiná

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od pavlii » pát 06. led 2017 10:24:59

Já už si na to peklo chlapci skoro zvykl a s potěšením již léta odkazuji na manuály :-D je pak obvykle celkem sranda číst si to shrnutí profilu vaší osobnosti 8) Nicméně zcela souhlas s Martinem a rozšířil bych to i do neplacené (=koníček) sféry; buď něco dělám pořádně nebo to nemám radši dělat vůbec, případně se pak nikde neventilovat. Je to prostě ostuda a taky tomu nerozumím...

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od mkarr » pon 09. led 2017 21:35:02

MADMAX píše:Jak může rozhlasová stanice vysílat z low-cost mixpultu odpadní značky (který nemá ani insert na kanálech)??
Já jsem se ptal e-mailem v českém rozhlase, jak můžou reportéři v terénu pořizovat reportáže s tak zoufale vysokou mírou komprese, že je to docela nepříjemně slyšet i na celkem základním autorádiu v Opelu za jízdy.
Odpovědí mi byla hromádka informací o časté nízké kkvalitě a rychlosti datového přenosu do studia, která se šikovně vyhnula faktu, že reportáž která je natočená předem, se pak dá celkem bez bolesti přenášet do studia delší čas, při zachování rozumné kvality a ne z ní na úkor kvality udělat empétrojku co se vejde do SMSky, obrazně řečeno.
Takže když se dělají takové věci na Radiožurnálu, nějaké internetové rádio může být v klidu. Žádný low-cost mix odpadní značky nedomrví zvuk tak, jako tak drasticky ztrátová komprese.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Příspěvek od MADMAX » stř 11. led 2017 14:40:31

mkarr: Tak řekněme si úpřímně, na kvalitu zvuku u reportáže s..e pes. Jakmile se v rádiu ozve lidský hlas, přelaďuju - co kdyby to byla reklama... :lol: Jde o to nemrvit hudbu... :-({|=
MAD

Odpovědět

Zpět na „Nahrávání a práce ve studiu“