Soundcraft Ui16/12

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » stř 07. pro 2016 7:33:47

Malá perlička s výpadky spojení u SC Ui12...
Hráli jsme před pár dny v Klenčí na jedné bohulibé akci na podporu domova pro seniory s mentálním postižením. Sál krásný, velké pódium, dvě prostorné šatny se záchody, v okolí sálu skoro žádná wifina, takže co víc si přát...
Před zvukovkou jsem si projel wifi analyzátorem, kam se naladit a jako nejlepší volba se ukázal čtvrtý kanál. Minutu před začátkem jsem vyšel ze šatny na sál a když jsem se s tabletem vzdálil tak tři metry od pódia, oblíbené "Connecting". Kousek jsem se vrátil a OK. Jdu ke středu sálu a zase výpadek... Spouštím wifi analyzer a na kanálu 4 vidím, jak moje síť pulsuje, jak pumpička. Zpocený gestikuluji na kapelníka, že ještě ne, že máme problém. Rychle přenastavuji na kanál jedna a restartuji mix. Pochopitelně jsem ve stresu nevypnul konce, takže po naběhnutí lup, lup a všechny oči v sále se upínají na toho vola pod pódiem... :-) Dobrý, hraje to, nevypadává to, hysterie opadá, pomalu se uklidňuji a otírám pot z čela. Znovu pouštím wifi analyzátor a na "mé" původní čtyřce sedí síť "Autobusy ČSAD Plzeň"... Ta tam v sedm nebyla! Při pauze mezi sety jsem v šatně později, než kluci a kytarista mi říká: "Podívej se z okna.". Podíval jsem se a bylo jasno. Na autobusové zastávce vedle sálu stál odstavený autobus s velkým nápisem na boku: "ČSAD Plzeň-FreeWiFi"...
Tak bacha na ně, kluky autobusácký :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » pon 23. led 2017 11:05:22

Zdravím zkoušel jste někd z ui 12 nahrávat do počitače?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » úte 24. led 2017 7:32:05

Proč si to komplikovat dalšími kabely a převodníky do audia a zpátky do digitálu? V mixu mám trvale zasunuty dvě flešky (https://www.czc.cz/sandisk-cruzer-fit-3 ... 76/produkt) v bočních USB portech. V USB1 je flash pro nahrávání, v USB2 mám všemožné empétrojky (hymny, fanfáry, stovky písniček,...). Do USB portu na čelním panelu dávám flashky, které si přinese pořadatel, pokud má speciální přání. Pokud má tato přání na CD, převedu je v notebooku na svou (8GB) flashku.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » úte 24. led 2017 18:45:37

Já měl na mysli nahráváni do cubase doma

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od PeBe » čtv 26. led 2017 7:33:07

Otázka zůstává :-) Proč si to komplikovat dalšími kabely a dalším převodem DA/AD, když mix nahrávat umí? Pokud by šlo o nahrávání do stop, naládoval bych to rovnou do zvukovky bez mixu. Případně bych vzal příslušný kabel, propojil výstup z mixu se vstupem zvukovky, zkusil to a neztrácel čas čekáním na odpověď :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od gavo » stř 01. úno 2017 0:27:32

Neviem ci je toto este aktualne ale mam skusenost s UI a zasadny rozdiel je ked si do neho date vlastnu (silnejsiu) wifi antenu!

Dokonca aj na strnakach je napisane, ze ked chces viac daj i vacsiu antenu.

Co sa tyka bezpecnosti nove FW to uz riesi. UI mozem len doporucit (a uz sa tesim na kupu UI24r)
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 08. úno 2017 20:12:18

Jakou jsi koupil wifi? prosím o odkaz

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od gavo » stř 08. úno 2017 20:45:19

Jara: Nekupoval som, vymontoval som z wifi routra ktory mal 3 velke anteny. v zasade je to jedno podla mna akakolvek silnejsia antena ako ta co tam je pomoze napr:

https://www.alza.sk/tp-link-tl-ant2409c ... d=18848965

PS: Musim ale dodat, ze dany mix idem aj tak reklamovat, pretoze sa u neho prejavuje vada, ktorej riesenie som nasiel na oficialnych strankach na facebooku. Zaver bol taky, ze ak sa toto deje jedna sa o vadny kus. Vada bola taka, ze sa UI odpojil a nedalo sa na neho pripohit ani cez kabel ani cez wifi. Teraz v piatok, pripadne buduci tyzden ma prist novy kus.

Osobne si ale UI neviem vynachvalit, ale ako hovorim stat sa moze cokolvek.
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » čtv 09. úno 2017 5:44:46

gavo: stejný kus jsem měl já dostál jsem nový kus.

RostaForet
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 23. čer 2015 18:54:08

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od RostaForet » sob 11. úno 2017 17:25:41

větší bratr - https://www.music-city.cz/soundcraft-ui24r-84867.html dnes za Kč 27.131,-

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » pon 13. úno 2017 15:41:20

Další soundcraft ui24r cena 27 tisíc, no to je hezké ale za ty prachy myslím že už dnes raději pujde každý do behringra, který je daleko více nadupaný funkcema a nemá na rozdíl od soundcraftu výpadky.

krimat
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 26. lis 2014 14:57:18

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od krimat » pát 17. úno 2017 13:40:15

Ahoj.

Nikde jsem nečetl, že by někdo psal o stejné vadě, která se mi přihodila asi před měsícem. S kapelou máme UI16, zvučíme malou kapelu na menších akcích typu svadby, restaurace, bary, ... Mix ovládáme přes tablet (android, prohlížeč google chrome).

Při nalogování na mix jsem zjistil, že nic kromě hlasitosti nelze ovládat, tlačítka prostě na dotyk nereagovali. Několik-krát jsem restartoval tablet, mix, přeinstaloval firmware v mixu, chybu jsem neodstranil. Danou akci jsme naštěstí odehráli na naposledy uložené nastavení, přesto, že to nebylo ideální, dalo se to. Nenechávalo mě to klidným celý večer, tak hned jak jsem přijel domů, začal jsem laborovat přes různé prohlížeče. Hned jsem zjistil, že třeba přes jiné prohlížeče fungovalo ovládání bez problémů (firefox, opera, IE, ...). Napadlo mě nakonec, jestli to nemůže být nějakou aktualizací chrome-u, tak jsem odinstaloval všechny aktualizace. Samozřejmě, ovládání bylo opět bezproblémové, i přes chrome. Tak jsem pro ověření opět chrome aktualizoval, ovládání opět špatně.

Výplývá z toho to, že se může stát, že nějaká blbá aktualizace vám úplně znemožní ovládání mixu - tablet používám samozřejmě i na jiné účely a nehlídám si aktualizace aplikací, tudiž všimnu si toho až těsně na místě, což je docela pozdě. Nicméně, naskytuje se preventivní opatření, které můžete udělat - mít třeba "záložní" prohlížeč(e) na obládacím zařízení, nebo - zjistil jsem to až následně - při použití verze pro telefon jsem byl schopen mix ovládat i s aktualizovaným chromem. Tak snad to někomu pomůže vyhnout se nepřijemné situaci. Zdar, Kris

fled
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon 10. čer 2013 23:49:41

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od fled » pát 17. úno 2017 23:14:15

Tenhle problém už byl několikrát popsán na různých serverech i na Facebooku (např. v téhle skupině https://www.facebook.com/groups/SoundcraftUi16Users )- tato nepříjemnost se začala projevovat před cca 1-2 měsíci.

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » sob 18. úno 2017 7:46:45

Já používám jen Mozilu firefox a vni se nic takového zatím nestalo

Uživatelský avatar
jara

Re: Soundcraft Ui16/12

Příspěvek od jara » stř 08. bře 2017 17:18:50

Ahoj koupil jsem tuto wifi https://access-pointy.heureka.cz/tenda- ... g:3D-d1324
a nepodařilo se mi to nastavit s mixem máte někdo radu? a nebo jsem koupl špatnou wifi?

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“