Odešel Hubert Mašín...

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Martin » čtv 18. kvě 2017 7:29:44

Kolegové/yně, kamarádi,
těžko se mi hledají slova, takže jen krátce - odešel Hubert Mašín.

Zde dlouhé roky pod společným nickem Zdeněk Prodance, svoje příspěvky (a jde o drtivou většinu z více jak čtyř tisíc pod touto přezdívkou) pečlivě podepisoval H.M. Ještě o půl druhé v noci z úterý na středu zde radil, pak přišla smutná zpráva...

Kdo jste ho znali, připomeňte si jeho památku.

Huberte, děkuji...
Martin
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Meesha81

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Meesha81 » čtv 18. kvě 2017 7:31:24

Smutek:(

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Quicktor » čtv 18. kvě 2017 8:34:59

Čest památce jednomu z největších odborníků elektroakustiky a nejen té. Bude nám tady bezesporu chybět.
Buď sbohem Huberte.
V.D.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od asterix1 » čtv 18. kvě 2017 8:54:32

Odpočívaj v pokoji :-(

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od maro » čtv 18. kvě 2017 10:31:20

Nikdy jsem se s Hubertem nepotkal osobně, ale je to jako kdyby odešel někdo blízký. Bude nám zde chybět.
Listen... and enjoy the sound

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Bassman » čtv 18. kvě 2017 12:20:05

Vzdy ked som pod prispevkom videl inicialy H.M. vedel som ze dostavam erudovane a odborne informacie. V podstate to bol jeden z mojich ucitelov a ani o tom nevedel.

Ale aspon im to bude v nebicku hrat zase o cosi lepsie.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od istuchlik » čtv 18. kvě 2017 12:40:33

Vždycky nezištně poradil a pomohl, měřil mi bedny, radil s výhybkama a nikdy za to nic nechtěl. Je mi to fakt strašně líto... :-(

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od blaha » čtv 18. kvě 2017 14:15:36

Smutek a nenahraditelná ztráta :-(.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od djducato » čtv 18. kvě 2017 17:50:23

Veľmi smutná správa :(

R. I. P.

Crashpc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: pát 31. črc 2015 18:09:19

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Crashpc » čtv 18. kvě 2017 18:22:10

Bassman: Souhlasím. Kořeny mých znalostí v audiu nechal dobře před deseti, dvanácti lety vyrůst Hubert.
Jeho příspěvky podepsané ať už jako "Hubert" nebo Zdeněk Prodance aka H.M, jsem hltal s nadšením. Psal mi literaturu ke čtení hned vedle Toma Danleye a dalších světových lidí.
Tak ať mu tam nahoře dobře hrajou!

Na zasmání posílám pár citací:

"Kdybych se někdy dopracoval k nějaké víře, tak doufám, že to bude v Boha a ne v Moje Uši nebo Kabel ani v Gmx :-)"

"Třífázový pasivní síťový filtr s takovými indukčnostmi (to budou všechny v serii ?) bude potřebovat taky hromadu kapacit, o co jde ? To je nějaký superhifistický projekt anebo se bude sinusovka dělat z obdélníků ?"

"Nové bedny a mix se klidně za 15000 koupit dají, někde Ti k tomu jako bonus přidají i mikrofon a kabely a stojany a možná i reklamní tričko Soundking. Akorát potom nebudeš žádný king, ale normální hluchý blbec"

"Tak já rozhodně ne, já trpím spavostí a pak nemůžu celý den nic stihnout a musím to po nocích dohánět :-). A na důkaz si jdu okamžitě lehnout !"

"Včera večer jsem tady měl zase jednoho člověka "postiženého" Cimbalovým aparátem... ...Na to se dá odpovědět už jenom tolik, že ty peníze zmizely v okamžiku, kdy se jimi platilo, ne až ve chvíli, kdy byl zjištěn skutečný stav věcí! "

"Cerwin-Vega V-152 za cca 18 000Kč neobsahuje totiž žádný dvoupalec,jak by si mohl někdo podle obrovské plechové !!! horny myslet,dokonce ani ne jednopalec,dokonce ani šílená varianta,že by tam byl tweeter není ta správná - ano,zbývá už jen PIEZO a to tam opravdu je..."

"Je dobré si uvědomit,že existují nějaké závislosti výchylky na příkonu A KMITOČTU a minimum může klidně ležet v oblasti,kterou zrovna už dvacet minut tlačí šaman za gramcem lidem do palice (a vnitřností :-)"

"Miniaturní basy,kterými lze uhrát velké sály,stále ještě čekají na své vynalezení .-) "

"Ano, směrový účinek nepopírám, zmiňuji se o něm i v snad prvním příspěvku a dokonce i v hovoru. CD12 hraje dozadu hodně málo a dopředu o něco víc :-))"

"Zrovna jako není nikomu divné, že se prodávají za nehorázné sumy reproduktory neznámého původu, o kterých nelze najít ani zmínku na celém internetu. Dokonce se po zjištění jejich skutečných parametrů nenaserou na prodejce (který je okradl), ale na mne (protože jsem jim o tom dal důkazy)."

"Měření směrovek jde o hodně líp ve dvou lidech,čekám na nějakou nic netušící oběť"

"Mezi stavem, kdy to ještě zesilovač přežije a kdy ne, je někdy tak málo prostoru, že se do něj vejde jenom jedna utěrka .-)"

"Jenže to hledání má své náklady, asi ani největší optimista mezi šetřily nepředpokládá, že je možné nakoupit cokoli laciného a automaticky to bude i kvalitní i bezporuchové. To je asi jako sbírat po lese houby, tak jak rostou (a hlavně ty, které druzí obcházeli velkým obloukem) a těšit se na smaženici."

"Kabinetní ukázka davové nákazy je Béda prkenná podlaha v prodejnách Mountfield. Na kole štěstí mi ale chybí tresty...stětí pravé ruky...domácí vězení spojené s modlením a půstem...popř. smažení v kotli pekelném."

"Jenom chudí lidé mají sousedy. Bohatí mají kolem sebe pouze své poddané, zaměstnance, nájemce, pachtýře, vazaly, hotelový a lázeňský personál atd. a takoví si na způsoby panstva stěžovat nemůžou :-)))"

"Mám totiž v úmyslu na obchodní bázi založit nové Česko-Rakousko-Uhersko a konečně mu trvale podřídit i Říši, když už v tom Habsburkové tak trapně selhali
... "

" A vzpomínáš si ještě, že jsem Ti říkal, že to takhle nejde dělat ? Do ceny D210TI už zbývají jenom dvě kmitačky DT150... "

"Ano, E.T. spojení funguje, čekáme na Tvůj vzkaz lidstvu :-))) "

"To je velmi jednoduché, nikoho nenapadne mluvit na tříleté dítě jako na dospělého a tady se předpokládají zákazníci s podobným mentálním věkem. Ničemu jinému by nerozuměli tak jako tak, tohle se jim aspoň líbí - paci paci pacičky, táta koupil bedničky..."

"Ne, my jsme už i ty poslední 4 original bedny vrátili do EAW jako reklamace a prodáváme pouze jejich kopie. Sekera si koupil naše kopie, ty okopíroval a naše kopie nám vrátil jako reklamace. Dále se pokouší vyrábět svoje kopie našich kopií a prodávat je, ale lidi si vždycky koupí od něj jen jeden kus, ten zkopírují a jeho kopie našich kopií mu vrátí jako reklamace. Kdo nemá peníze na ten první nákup nějaké kopie, ten se pokouší bedny EAW kopírovat alespoň podle fotografií. Proto se na koncertech tolik fotí a proto taky všude hraje tolik EAW (a jejich kopií :-))))))))))))))))))) "

"Já spím skoro furt a tohle všechno se mi jenom zdá. Že se to zdá taky Vám, za to už může Matrix :-))) "

"ještě jednu drobnost, já se jmenuju Hubert Mašín a je klidně možné mi říkat Huberte nebo pane Mašíne nebo "ty vole" apod."

Uživatelský avatar
Meesha81

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Meesha81 » čtv 18. kvě 2017 21:19:51

Moc spatna zprava - nevite zda nemoc, nehoda ci co se stalo?

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Robert » pát 19. kvě 2017 6:29:47

Tento druh zpráv se čte velice těžko. Určitě bude chybět jak příznivcům, tak jeho oponentům. Čest jeho památce.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 19. kvě 2017 10:14:52

Hubert parte.jpg

Z.P.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od MADMAX » pát 19. kvě 2017 10:27:51

Huberte, budeš nám moc scházet. Nejen pro erudované rady, nejen pro to, že jsi byl jediný člověk na světě, který snad nosil T-S parametry všech měničů z portfolia Prodance v hlavě, nejenom pro pomoc, kterou jsi poskytl stovkám z nás při návrhu a odladění reprobeden, ale i pro svůj zemitý humor...
MAD

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Odešel Hubert Mašín...

Příspěvek od MADMAX » pát 19. kvě 2017 10:34:42

...a musím říci, že tyto stránky jsou vlastně docela hezká Tvoje "pamětní kniha". Odpočívej v pokoji...
MAD

Odpovědět

Zpět na „Bar“