Zkušenosti s kvalitou kabelů

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30. kvě 2006 13:44:09
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s kvalitou kabelů

Příspěvek od » úte 30. kvě 2006 14:07:10

Kolegové zvukaři, jistě se shodneme, že kvalita techniky hraje velkou roli na spolehlivosti celého aparátu. Jedním z velmi kritických a poměrně problémových oblastí jsou kabely, zejména ty mikrofonní. Podělte se s námi o rady a zkušenosti na toto téma.
Co používáte za symetrické mikrofonní či nesymetrické nástrojové a reproduktorové kabely ? S jakou značkou či typem máte dobré či špatné zkušenosti ? Pájíte si kabely sami, nebo kupujete hotové zboží ? Od koho kupujete a za kolik ? Co je super a čemu se naopak obloukem vyhnout ? Jde to i bezdrátově, a kde všude ?

Nikolas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: ned 07. kvě 2006 23:35:38
Bydliště: Český ráj

Příspěvek od Nikolas » úte 30. kvě 2006 22:29:36

Já používám různé symetrické kabely, mám tam Klotz, Sommer, nějaké Proely, hodně kabelů je taky staré dobré Kablo Vrchlabí. Na některých mám Canony Svitchcraft, ale postupně je vyměňuji za Neutriky. Na jiných mám Alcatel nebo Amphenol, ty jsou bez chyby-na úrovni Neutriků. Stejně tak Jacky. Je to peněz jak za kozu, vždyť Neutrik stojí podle typu řádově 120-150,- Kč, metr Proelu 28,- Kč. Kabel 10m vyjde tím pádem asi tak na 600,- Kč - letuju zásadně sám. S hotovými kabely mám špatné zkušenosti-několik jich již bylo přefázovaných. Metr Kabla Vrchlabí přijde naopak na 7,- Kč. V případě potřeby se tím dají prohnat dvě symetrivké linky nebo i tři, dělají čtyři a šest fousů plus stínění. Akorát na to člověk musí dát rozbočovač.
Naposledy upravil(a) Nikolas dne úte 28. lis 2006 23:44:02, celkem upraveno 1 x.

mayk_man
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: pát 03. úno 2006 16:02:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mayk_man » úte 30. kvě 2006 23:07:50

konektory Neutrik, sem tam nejaka nouzovka noname/china a kabely Tasker, Klotz, Titanex a myslim ze tam mam dva Proely. Neni to levny :smt009
Letuju taky zasadne sam. Jinak tomu moc neverim.

Uživatelský avatar
Nick

Příspěvek od Nick » stř 31. kvě 2006 10:31:59

konektory Proel - jsou trochu levnější než Neutrik
na dvacet konektorů připadá jeden nepoužitelný (špatný závit)
kabely Proel - bez připomínek

Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 30. kvě 2006 13:44:09
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od » stř 31. kvě 2006 14:19:29

Začal jsem s hotovými kabely, nakoupil jsem 5 a 10m XLR káble od HDT, byly tenkrát v jakési akci. No, nečekal jsem zázrak, ale takové šmejdy... Použitelné jsou prakticky jenom XLR samci, zbytek byl k ničemu. Kabel fungoval, ale jen chvilku, časem začalo vše zlobit. Letováno to bylo nějakým kopitem snad úplně bez tavidla, často drát prostě upadl od toho pinu v konektoru. :smt013 Kabel samotný škoda mluvit, mizerné dráty které se lámaly jak na běžícím páse, stačilo jen trošku nešetrně zatahat nebo dupnout. Dokonce se celá vnější izolace na mnoha místech začala trhat, kabel se rozšklebil a vnitřek i se stíněním lezl ven... Pak jsem zakouil nějaké konektory AH (z Prodance), ty už jsou lepší, celokovové tělo včetně utahovací krytky a zatím fungují. Kabeláž u nových kabelů dávám klotz a konektory neutrik, alespoň ty samice. Kupuji od J. Klimenta. Jsou to zatím celkem slušné káble za 15 kč metr. Jen se mi zdají trošku méně ohebné (při motání a manipulaci). Zkoušel jsem Tasker C128 a není špatný, ale Tasker C301 je lepší, krásně ohedný a dvojité opláštění zabraňuje překroucení, prostě paráda. Jen cena kolem 30 kč za metr je dost vysoko. :x Fakt je, že je v tom celkem hrůza peněz, za pár káblíků...
A co reproduktorové ? Já používám Tasker C277 (2x4mm) a speakony 2-pól a jsem naprosto spokojen. Co vy ?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » stř 31. kvě 2006 14:36:10

Konektory dávam už jenom Neutrik.Při častém používání jsou levné náhražky jen pro zlost...
Z kabelů používáme Cordial,Klotz,Eurocable.Multikonektory Harting.
Jeden známý se před časem pohoršoval nad ,,drahými" kabely které používáme a objednal klubko,,profi" kabelu Omnitronic z HDT.
Po necelém roce veškerou kabeláž zahodil a zainvestoval do kvality...

Uživatelský avatar
safaaa

Příspěvek od safaaa » stř 31. kvě 2006 15:12:25

Ivo Sedlacek (uzivatelum http://www.electrozone.cz/ jiste dobre znamy ) jednu dobu testoval XLR kabely a pote vyhazel vsechny svoje PlanetWaves ... a nahradil kvalitnimi. Rikal, ze to je rozdil nejen slysitelny, ale diametralni.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » pát 02. čer 2006 13:23:19

safaaa píše: Ivo Sedlacek (uzivatelum http://www.electrozone.cz/ jiste dobre znamy ) jednu dobu testoval XLR kabely a pote vyhazel vsechny svoje PlanetWaves ... a nahradil kvalitnimi. Rikal, ze to je rozdil nejen slysitelny, ale diametralni.
No dobrý... A které jou ty kvalitní??? :)
Jak znám Iva, tak nějaký Hi-End. Ale proč ne, rád bych taky zainvestoval alespoň do nahrávací cesty.

Máte někdo zkušenosti s pseudosymetricky zapojenými kabely? (používají se pochopitelně jen tam, kde není symetrie)

Uživatelský avatar
Tudy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: pon 01. kvě 2006 10:51:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

příspěvek výše

Příspěvek od Tudy » pát 02. čer 2006 13:24:27

pardon, zapoměl jsem se přihlásit

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pon 12. čer 2006 18:46:51

... MMno Ivo si koupil GOTHAMy ( http://www.gotham.ch/gac/gacindex.htm )

Uživatelský avatar
Aja

kabely

Příspěvek od Aja » pon 26. čer 2006 18:22:36

Používám Proel - max.spokojenost a Adam Hall - ty už moc rád nemám, zvlášť jejich mechanické vlastnosti. :wink:

haromax
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: stř 13. zář 2006 9:02:43
Bydliště: morava

Příspěvek od haromax » čtv 23. lis 2006 11:47:07

používám kabely mikrof. co vyrobil Zeck v pohodě slouží i Proel
canony - proel nestály za nic hlavně samice ,a ještě praskaly plastové šroubení ,teď už dělají kovové ale samice pouze neutriky i pomnoha letech prakticky bez problém, Párak - Belden slouží dobře už mnoho let

Nikolas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: ned 07. kvě 2006 23:35:38
Bydliště: Český ráj

Příspěvek od Nikolas » úte 28. lis 2006 23:47:02

Konektory Proel nebrat-vypadají sice hodnověrně, ale po čase se rozpadá gumový závit a celý je to na zahození. To se mi nestalo za deset let ani u jednoho Neutriku... Jinak, multikonektory mám jak Harting, tak Wieland.

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od striska » sob 30. pro 2006 9:15:47

Čavec lidi, na základě zkušeností používám konektory Neutrik a kabely od Proelu. Docela rád zkouším nové věci, tak jsem si zkusil objednat kabely od Omnitronicu. KATASTROFA. Konektory již přišly total k nepoužití, takže nyní bude ihned výměna za Neutrik. Nicméně pro všechny: kabely od Omnitronicu NIKDY.

chenzi
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17. led 2007 12:14:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chenzi » úte 30. led 2007 7:19:28

Zdravim. Asi musim trochu nesouhlasit. Mam kabely Omnitronic,
a jsem s nima "docela" spokojeny. Mají teda trochu horší mechanické vlastnosti, ale po nějakém čase používání se to zlepší. Jinak koncovky jedině Neutrik. Proel a podobně jsou k ničemu...

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“