ZED 436 USB

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
chatra
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: pát 21. bře 2008 23:17:51
Kontaktovat uživatele:

ZED 436 USB

Příspěvek od chatra » pon 16. srp 2010 11:22:23

Používáte někdo zvukovku v A&H ZED jak na přehrávání/nahrávání případně na efekty? Docela mě zaujala možnost používat pluginy, nicméně neměl jsem zatím čas to vytkoušet. Notebook má dnes u mixu každý, tak bych ho rád využil. Navíc by to mělo řešit problém s rušením ze zdroje ntb, "kvalitu" zvukovky většiny booků a věčné problémy s 3,5mm TRS při pouštění diskotačky v pauzách.
Předem díky za postřehy!

Elkon2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob 28. lis 2009 8:31:28
Bydliště: Čermná nad Orlicí

Re: ZED 436 USB

Příspěvek od Elkon2 » pon 23. srp 2010 10:41:15

Používám tuto zvukovku též, jen ne pro efektování protože je problém s registrací Sonar LE. Pluginy v něm začnou fungovat až po Registraci programu. Bez registrace funguje v stejně jako třeba obyčejné audacity které je navíc v češrině.
Co se rušení týče, tak pokud jsou síťové rozvody provedeny jak mají být zdroj noťasu neruší ani při "analogovém" pripojení, ale to by bylo na dlouhé rozepisování a myslím že tady na fóru toho o této záležitosti najdeš dost. Jinak při nevhodném nebo nesprávném provedení síťovýc rozvodů to ruší i "přez USB"
R. Král... příznivec zvukové techniky

Uživatelský avatar
Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: pát 08. srp 2008 20:38:56
Bydliště: Na břehu řeky Sázavy

Re: ZED 436 USB

Příspěvek od Hugo » úte 24. srp 2010 15:19:10

Pokukuju po ZED-420 do KD tak mě tohle téma zajímá.
V čem je problém s registrací Sonaru?
Má někdo zkušenost s použitím efektových pluginů přes USB jako efektového procecesoru.
A co latence při nahrávání do více stop?

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ZED 436 USB

Příspěvek od jardatop » úte 24. srp 2010 18:03:35

Jestli chces pouzit pocitac jako efektovy rack s VST efekty, tak doporucuju freeware program VST Host. Naskladas si tam VSTcka a routovani taky.
Cemu vadi latence pri vicestopem nahravani?

P.S.: Neznam ted ZED ani moznosti jeho USB rozhrani, co se kam da routovat, jestli to ma ASIO ovladac...

Uživatelský avatar
Hugo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: pát 08. srp 2008 20:38:56
Bydliště: Na břehu řeky Sázavy

Re: ZED 436 USB

Příspěvek od Hugo » úte 24. srp 2010 19:07:55

Tak jsem to trochu zamotal. Přes USB se do PC dají nahrávat jen dvě stopy. Tím vícestopým nahráváním jsem vlastně myslel nahrávání po jednotlivých stopách. A tam už se latence může projevit, stejně jako při použití programu VST Host a proto by mě zajímala zkušenost vlastníků tohoto pultu, zda doporučované ovladače ASIO4ALL na to stačí a zda to někdo zkoušel. Když mi uvolní víc peněz než jen na pult tak bych k němu koupil i samostatný efektový procesor, jinak budeme muset nějaký čas překlepat bez něj nebo rozchodit ten " FX - USB loop" z PC.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“