Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
storm69

Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od storm69 » pon 18. kvě 2009 11:47:50

Plánuji koupit nějaký software na ovládání DMX světel. Který poradíte: daslight, sunlite, wizard, american dj my dmx , popř. i nějaký jiný?

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mmachtri » pon 18. kvě 2009 18:04:48

tady máš super software zdarma:

Kód: Vybrat vše

http://users.telenet.be/freestylerdmx/
Ticho léčí...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » ned 09. kvě 2010 11:28:07

a prevodnik k nemu u mna za 30e

Uživatelský avatar
lj M

Příspěvek od lj M » úte 08. úno 2011 19:21:06

nechcem byt skeptik ale sunlitu sa freestyler nevyrovna ked chceš pracovat s jednoduchymi zariadeniami je to v pohode ale určite tam budeš mat zniženy vykon ked tak tak si kup prevodnik s buferom pre freestyler mam skusenosti aj s jednym aj s druhym myslim sunlite a nemožem povedat kriveho slova na sunlite takisto je natom lepšie dashlight

Kady
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: pát 21. led 2011 12:27:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kady » úte 08. úno 2011 23:09:33

Já mám od Robe Cyber Control což je jen jinak vzhledově upravenej Sunlite. Když k tomu připojíš midi controler např. Behriger BCF2000 získáš tím 8 tahovej poťáků, 8 točivejch poťáků a 28 tlačítek na jednom presetu, který můžeš libovolně přiřadit kam je jen libo. A těch presetů můžeš použít klidně 10 což je hodně slušná základna 8)
Tomu se pak nevyrovná ani pult za 100 K ;-) Nehledě na to, že ten soft je fakt slušně namakanej. Např. již hotový pohyby pro hlavy a scany který by člověk vytvážel asi hooodně dlouho.

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel Schneider » čtv 10. úno 2011 13:38:50

Ten Cyber Controj je fakt výborná věc jak píše Kady, dělal jsem v něm taky a ovládání je naprosto jednoduchý, defakto stačí jen klikat na předem naprogramovaný pohyby a maximálně měnit jejich rychlost... ale řekl bych že se hodí spíše někam na diskotéku, kde v mém případě jsem ho taky viděl a zkoušel ho. Sice nějako extra jsem ho nezkoumal, ale nepodařilo se mi přijít na to jak tam naprogramovat nějaký scény aby to dělalo to co chci já, ale je víc verzí a je možné, že v té kde jsem to zkoušel tak to nešlo! Jinak ta verze je zadarmo ke stažení na http://www.robe.cz ale už nevim kde :-( Jinak ještě k těm pohybům co jsou v programu už předdefinovaný tak to naprogramovat někde jinde dá hoooodně zabrat :-D
Jo světýlka, to je moje :-D

Kady
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: pát 21. led 2011 12:27:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od Kady » čtv 10. úno 2011 14:37:20

Já se Cyber Controlem svítím živou muziku, ale rozhodně to nesmíš klikat myší. Je potřeba všechno přiřadit na klavesnici a na midi pultík. Jinak jde tam udělat takto opravdu všechno a na vše je možno pružně reagovat ;-)
BTW ....
tady se nechá sosnout http://www.robe.cz/support/file-detail/4999/
je tam i suprová 3d vizualizace 8) akorát bez jejich převodníku to člověk nedostane z kompu.

Pavel Schneider
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: pát 08. srp 2008 10:01:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od Pavel Schneider » čtv 10. úno 2011 15:34:22

Tak se omlouvám za předchozí trošku mystifikující informace, teďka jsem si s tim chvilku hrál a konečně na to přišel. A děkuji Kadymu, že potvrdil že se tam ty scény daj vytvořit tak jak člověk chce :-) stačí si s tim jen trochu pohrát. Jen škoda, že to běhá jen pouze s tim jejich převodníkem.
Jo světýlka, to je moje :-D

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od Návštěvník » sob 23. črc 2011 14:05:46

freestyler v pohode ,

pokud ti staci maximalne 127 povelu (midi not na jednom midi kanale) , protoze to maj softwerove osetreny na prijem pouze jednoho midi kanalu, aby to nebylo tolik komfortni na zivy sviceni - precejenom je to freecko

proto sem presel na daslight , maximalni spokojenost , jednoduchost , operabilita ...
muj skromny nazor je podobny jako v komentu vyse , netzreba pultu za statisice , kdyz vis , co a jak chces , staci v dnesni dobe prumernej herni NB (precejen pro parany to stavej bytelnejsi) a das nebo sun + jiz zmineny behringer BCF 2000

jenom postreh :)

Uživatelský avatar
einsteincz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 23. led 2009 18:11:26
Kontaktovat uživatele:

Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od einsteincz » ned 24. črc 2011 14:25:23

Výhodou freetsyleru je, že přijímá povely přes WinApi a je k tomu dostupná dokumentace. Ve výsledku si můžete pro MIDI napsat vlastní wrapper, který přijme midi a na druhé straně to přepošle freetyleru přes winapi. Zvládne to napsat každý kdo má elementární znalosti C, C++, C# a pod. Ja takhle kombinuju stařičký Strand LBX který slouží jako Ovladač pro PARy a jako velká midi ovladačka (K tomuhle způsobu jsem došel díky tomu, že Strand má specifickým způsobem navrženou midi komunikaci)

Uživatelský avatar
jula67

Re: Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od jula67 » pon 18. pro 2023 17:26:01

Freestyler nemůžu nikde stáhnout.....pomoc

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Jaký koupit software na ovládání DMX zařízení?

Příspěvek od PeBe » úte 19. pro 2023 7:03:54

Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Software“