DAN acoustic

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
martinbacek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2024 18:15:08

DAN acoustic

Příspěvek od martinbacek » stř 01. kvě 2024 18:49:19

Zdravím vás.
Pomohl by mi někdo prosím při opravě těchto reprobeden?
Získal jsem tyto reproboxy jako vadné a chci si je opravit. Jenže jsem zjistil že se už v nich někdo vrtal a pravděpodobně je tím odpálil, tedy přesněji výškáče a středotónové reproduktory.
Nejsem si totiž jistý, zda správně zvolil výkon reproduktorů. Popravě v tom trochu plavu i já.
Jak lze kombinovat 50ti Watový výškáč se 150ti watovým střeďákem?
Je to takto běžné? Podle všeho by tyto bedny měly být 300watové ale jak s těmi to repráky?

martinbacek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2024 18:15:08

Re: DAN acoustic

Příspěvek od martinbacek » stř 01. kvě 2024 20:08:14

Nevím jak vložit obrázek.... :(
Tak aspoň odkaz na něj:

https://www.midi.cz/inzerat/227535/repr ... 00w-8-ohm/

Libor Hanulay
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 08. úno 2024 10:13:13
Kontaktovat uživatele:

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Libor Hanulay » stř 01. kvě 2024 21:18:14

V tych bedniach nieje co pokazit. Maju len hornopriepustne filtre vo vyhybkach Ak si dobre pametam 6db/okt stred 12dk/okt vyska. Vyska mavala aj 12V ziarovku ako ochranu. Bass pripojeny na tvrdo asi najvescisi pruser tej vyhybky , bo vdaka tomu to blacalo jak obecny rozhlas. Fungovali bez problemov aj so stredmy Beyma 8AGN co bol 35W rms a APT80 vysky 20W rms. Treba zmerat kondiky ci tie niesu prerazene. Iny dovod aby to neslo tam nebude. Ak to ma aj hrat , vyhybky by som dal prerobobit niekomu kto tomu rozumie aby sa filtre nastavili tak jak maju a bass sa odrezal cez LO Pass.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 6:15:28

Zdravím a díky za odpověď.
Ty reproduktory jsou opravdu spálené. Měřil jsem jejich odpor. Právě to mně přivedlo na myšlenku zda nebyly výkonově poddimenzované. Předělávku výhybek klidně zvládnu sám, tedy udělat to umím, ale potřeboval bych schema nebo aspoň popis co udělat.

Uživatelský avatar
Marián

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Marián » čtv 02. kvě 2024 20:38:21

Tak ono záleží aj od toho z akého zosilu to živil a ako to drtil. Keď hral vkuse v clipe tak uvariť cuevku nie je oroblém. Ono odprásknuť sred s výškami celkom dobre ide keď to chytí sp.väzbu keď niekto vynbehne s wl mikom pred bedňu a keď to začne pìskať tak dvihne mikrofón hore rovno pred reoro.

martinbacek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2024 18:15:08

Re: DAN acoustic

Příspěvek od martinbacek » pát 03. kvě 2024 17:22:03

Jo, souhlasím. Pustil jsem se do hlubší rozborky jedné z beden a zjistil jsem že místo ochranné žárovky je drát. No, evidentně toho moc nezachránil. Nevíte někdo kde a jakou koupit výhybku kterou by se to dalo osadit a aby to dobře hrálo?

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Návštěvník » pát 03. kvě 2024 19:43:03


martinbacek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2024 18:15:08

Re: DAN acoustic

Příspěvek od martinbacek » pát 03. kvě 2024 21:16:31

Díky moc.
Já zase našel Dexon.
Jdu porovnávat

Uživatelský avatar
Realista

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Realista » sob 04. kvě 2024 12:30:16

Nejlépe uděláš, když ty bedny věnuješ na nejbližší smeťák budoucím archeologům a koupíš si něco normálního trochu na úrovni doby.
Tahle koncepce - třípásmo s malým tweeterem - je tak 50 let stará, když nebyly pořádné drivery na dvoupásmo. Použité díly u DANů byly tehdejší low cost. Ztráta času křísit mrtvého koně.

martinbacek
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 01. kvě 2024 18:15:08

Re: DAN acoustic

Příspěvek od martinbacek » sob 04. kvě 2024 13:12:03

No jasný, je to pravda, ale pochopte jednu věc. Prostě nemám tiskárnu na prachy! Proto lidi občas křísí staré šroty. Já nemám 16tis. na nové pasivní bedny. A potřebuji aby děcka mohly hrát teď, ne až za dva roky až našetřím. Kdybych měl stavět aparát pro kapelu tak je to jiný level, ale tohle na vystupování dětí postačí. A jen tak pro vaši informaci, 50 let nemá. Vyrobeno v ČSFR Tak si to spočti....

Uživatelský avatar
Reco

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Reco » sob 04. kvě 2024 20:30:49

Ak by si chcel, tak mam na zakazku robene 3pasmo cca 15rokov stare, malo by to byt osadene reprakmi Beyma. Predam to za rozumne prachy vratane zosika a kabelaze ak by si si to s tou vyhybkou rozmyslel. Daleko pod 16 :)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 564
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Martin » ned 05. kvě 2024 21:08:04

Doplňuji mnou omylem smazanou odpověď:

martinbacek:
Zájem by byl.
Pošli prosím foto a bližší info na: martinbacek@seznam.cz
Dík
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Realista

Re: DAN acoustic

Příspěvek od Realista » úte 07. kvě 2024 15:17:01

A jen tak pro vaši informaci, 50 let nemá. Vyrobeno v ČSFR Tak si to spočti....
Koncepce je stará 50 let - prostě půlka sedmdesátek, kdy nebyly dost výkonné drivery pro stavbu levných dvoupásem. Co ušetříš na repro, nacpeš do výhybek a servisu. Dlábik ty bedny snad produkoval od roku 1991, nicméně na stáří koncepce to nic nemění.

Odpovědět

Zpět na „Repro“