PA pro beatovou kapelu

Pasivní, aktivní, odposlechové, studiové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Damton » pát 16. úno 2024 11:30:27

Bohužel kopák pouštět jenom do beden na klacku moc smysl nemá, ani do 12" na klacku. Basy budou mizerné a pohybem toho 12" se rozmažou středy. Ten Ventis 206A není určen jako fullrange. Ale ono v podstatě nic na klacku ti ten kopák moc nezahraje až tak nějaká pořádná 15".
Tím že dáš klidně jenom ten 12" sub na zem se situace docela dramaticky mění , zem to pěkně znásobí.
Výhoda těch FBT 206A je ta že čitelnost bedny hlavně zpěvů a celých středů je naprosto ukázková, i blbých zvukových prostorech, ten zpěv z té bedny přímo trčí ven a prosadí se naprosto bez problémů.
Pokud plánujete nazvučit bicí musíte si koupit rozhodně Subline 112A. Nebo jaký koliv jiný bas. Ale bez něj to moc nemá smysl.
Pokud by jsi to měl na Jih Moravy kousek není problém ti tu sestavu předvést, kolega je stále má ty 206A.

Máme to tak že menší akce si zvučíme sami, nějaké narozky, svatby atd. kde se počítá třeba s návštěvností do 100lidí.
A na větší venkovní akce si najímáme zvukaře s velkým aparátem, ale občas se stane to že zvukař nemůže a i akci pro 300 lidí odjedu bez ztráty kytičky pouze se dvěma Subline 112A a buď FBT206 nebo Mayer x40 a rozhodně si nikdo neztěžoval. Takže myslím že naše kapela funguje podobně jako ta vaše.
2x Ventis 206A + Subline 112A zabere v autě prostor stejný jako dva 12" aktivní boxy ale rozdíl ve zvuku bude markantní.
Není nutné aby PA hodně křičelo, spíš aby bylo rozumět zpěvu a hudbě i v holém sále
A přesně tohle je práce přímo pro FBT Ventis 206A

A mimo jiné Presonus AIR12 jsem měl taky :-D

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Havlis » pát 16. úno 2024 12:15:36

Tak presonus nemohu říct z osobní zkušenosti. Ale ty HD32 už máme v kapele určitě přes pět let a spolehlivě odehrály cca 100 akcí (+ provoz ve zkušebně). Kapela je cover band bicí, basa, 1-2 El kytara, klávesy, tři zpěvy. Bubeník má DW a Zildjan K, prostě hlasitý bicí. Jezdíme se sestavou 2xHD32 a 2xRCF 905a. Vše kupované z druhé ruky, takže nás tyhle čtyři bedny vyšly na 65k a za ty peníze bych řekl že je to dobrá budget sestava. Odposlechy všechno do inearu, což má taky pozitivní vliv na zvuk ven. Všechno jde ven jen přes tenhle apec. Do větších prostor by to chtělo posílit hlavně na basech. HD32 nemají moc dostrel do dálky, ale to ani nevadí, většinou chceš, ať je na "parketě" ten hlavní zvuk a vzadu aby už si lidi mohli i něco říct:)
HD32 hrají taky fajn středy a zpěvy - mají nízko posazenou dělící frekvenci.
Fbt 206 + sub ale určitě budou hrát taky super, sám jsem si říkal, že by me zajímalo srovnání, o kolik bych si proti HD32 polepšil.

Btw. Damtone, když si ty presonus air12 měl - tak můžeš referovat FBT je lepší, ale za 12k za pár to takovej pruser není, ne? A kdyby kapela fakt řešila hodně rozpočet, tak svoji práci odvedou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Damton » pát 16. úno 2024 14:45:31

Ano Presonus AIR12 je taková zajímavá bedna, označil bych ji slovem "hodná" je příjemná na poslech, a na akustické věci, housle, cimbálka, zpěv, akustika atd. Je výborná nástroje znějí jak mají a snad nikdy na ni neuděláte protivný zvuk, ta bedna hrát protivně neumí :-D , akorád to není na nějaký ten velký PA tlak, velkým bigbeatovým bordelem se prodere hůř. Nemá ten potřebný PA tlak, nechápat to špatně, není slabá že by hrála potichu, jenom jaksi ten charakter jí nedovoluje tu průraznost. Je to pravý opak třeba RCF 732 ta je pro změnu protivná furt :-D
Tak že na akustické věci, nebo country atd. je to supr bedna "hodná" jemná....a pokud je to někde na bazaru za 12k tak určitě bomba ale pro tyhle účely si myslím moc ne...

HD32 hraje velice hezky obrovský rozdíl proti protivné 732, dostřel do dálky je tak akorát. Pokud by se na bazaru oběvili
za hezké peníze je to dobrá alternativa.
Pokud by se mělo brát něco nového šel bych do toho FBT VENTIS 206A , nebo i Ventis 110A si nechává podobný charakter jako 206A jenom už malinko ztrácí na té průraznosti středů. Ale i tak je tam oproti RCF 710,910 , středů až až, a na těch středech a výškách je příjemnější a silnější než zmíněné RCF, hlavně RCF se už při nějaké 70% výkonu slévá do sebe ten zvuk, už je to jedna velká koule, ale FBT si zachovává čitelnost i pokud tomu řádně naložíte.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od exxxi » pát 16. úno 2024 17:46:14

Kupte si kvalitní vršky. Suby vám dneska půjčí každý.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od gnat » sob 17. úno 2024 0:00:17

Kdyby jste chtěli pořídit ty FBTčka, tak se chystám rozprodávat výbavu včetně 2x Ventis 206A a 3x Subline 12A. Jsou necelý rok staré a odehrál jsem s nimi jen pár akcí v létě a pak jsem musel ze zdravotních důvodů přestat. Už je to půl roku a nevypadá to že bych se k tomu vrátil.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Damton » sob 17. úno 2024 11:11:31

Kolik za ty Ventis 206A? , stýská se mi po nich.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Robert » sob 17. úno 2024 16:02:56

Subline 12A ? Stále sleduji diskuzi kolem FBT a chtěl bych zkusit 2x Subline 112SA a 2x Vertus CLA206A. Pokud by byla sestava i s Ventisem, začal bych na ní. Také by mne cena zajímala. A pokud je v subbasech překlep a jedná se o 112 SA, měl bych zájem o celek.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od gnat » sob 17. úno 2024 17:34:36

Jo je to 112SA a 206A. Jsou 3, protože jsem je stavěl do kardio setupu. Cenu si za celek představuji cca. 70% ceny u Thomanna. Jsou u toho i origo obaly.

Hacuc
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 15. úno 2024 10:52:50

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Hacuc » ned 18. úno 2024 19:01:34

Zdravím, přes víkend jsem se k tomu nedostal. O tu nabídku FBT bychom asi měli zájem. Jestli si je nevezme Danton.
díky

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Quicktor » ned 18. úno 2024 20:31:56

Damton píše:
čtv 15. úno 2024 11:28:55

Předpokládám že si za hraní berete peníze. Za tyto peníze očekává zákazník i kvalitní zvuk. Pokud hrajete jenom kamarádovi na narozeninách zadarmo čert to vem... Ale profesionální kapela která si bere peníze už by měla mít profesionální aparát, už by to mělo skončit tahle věčná fušeřina a hrůza se kterou kapely občas jezdí.
I když mě to neživí, a v podstatě jsem "amaterský" muzikant a "amatérský" zvukař. Tak jednou si za to beru peníze tak jsem v podstatě pro zákazníka profesionál a tečka.
To je shrnuto celkem jasně a srozumitelně . Jsme na tom s Damtonem stejně .
Možná mi v moderním světě aktivek něco uniklo , ale proboha jak se dá ozvučit rocková kapela v sále pro 200 lidí
šestipalcovými vršky a jedním dvanáctkovým subem , to je mi teda asi záhadou .
Tuto sezonu plesů a zábav prakticky nejedu s ničím jiným než dvakrát EAW JFX 590 i a čtyři suby .
Občas si kapely přejí dokonce 2 x EAW KF 650 z .
Celej večer můžu jet na volnoběh a pokud si zákazník přeje , je možnost za to vzít .
Tím se dostávám k výše uvedenému příspěvku , že jsem tam vlastně služba , reagující na přání pořadatele .
Nechci býti reakcionářem ,který zvrhne téma na scestí nutnosti vlastnictví náklaďáku a také se nechci
vláčet s tunou harampádí , ale tak nějak ten mohutnej zvuk pokládám za profesní level.
Omlouvám se tímto , že jsem neomaleně vnikl do prostoru aktivkářů . :-D

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od PeBe » pon 19. úno 2024 8:29:02

Trochu OffTopic:
Budu se opakovat. Sám sebe považuji za páru nad zvukařským ho.nem, byť se tomuto hobby věnuji něco málo kolem třiceti let. Od dřevních začátků, kdy bylo všechno vybastlené a bylo to sakra poznat a vozilo se to v kufrech, povětšinou od střeliva z kamenolomu, který máme za kopcem :-) Později, když jsem opustil éru bigbítu a přesedlal na "kariéru" samohrajkového zvukaře pro oslavy různých druhů, mi začalo docházet to, co Damton shrnul. Ti lidé, co si nás objednávají, chtějí za své peníze odpovídající kvalitu od Á do Zet. Určitě nechtějí, aby se třeba na svatbě museli bát, že se o něco ušpiní, nebo se jim tam bude promenádovat někdo ve špinavém tričku, smrdící potem... :-) Je zajímavé a už jsem to někde zmiňoval, že od té doby, co jsem to pochopil, máme "lepší" kšefty, tedy pro movitější klienty, takže za více peněz, lepším masem na rautu a Plzní a čepu... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Hacuc
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 15. úno 2024 10:52:50

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Hacuc » pon 19. úno 2024 9:10:46

Reakce na Quicktor:
Nijak nezpochybňuji co píšete. V našem případě jde hlavně o velikost prostor ve kterých hrajeme, hlavně po menších městech a vesnicích, takže sokolovny, sály v hospodě, přes léto zahrádky, atd. Kolik dorazí lidí je na charakteru akce. Pokud vidíme, že to směřuje na větší tlačenici, řešíme zvukaře. Pro menší akce chceme být soběstační a mít kvalitní zvuk. Skoro všichni hrajeme už víc jak 20 let a prošli jsme vším možným. Raději kvalitní srozumitelný zvuk, než výkon. Na našich akcích jsou lidi, co si přišli zatrsat i poklábosit.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Damton » pon 19. úno 2024 11:05:05

dá ozvučit rocková kapela v sále pro 200 lidí
šestipalcovými vršky a jedním dvanáctkovým subem
Nepřeháněj zase :-D , tazatel psal, že jsou kapela všehochuť, žádný velký rambajs, dále psal že jsou to vnitřní akce 100-150 lidí. A určitě nikdo nepsal to dělat pouze s jedním subem :-D, to bylo myšleno na začátek kdyby jim opravdu nezbyli žádné peníze. Vezmi v potaz že dosud na těchto akcích ani nezvučili bicí.

A s klidným srdcem ti můžu říct že ano, 2x6,5" + 1" umí sakra hodně nahlas zahrát, pásmo na které je určen tj. 95-18000hz.
na vnitřní akci pro 100 lidí s prstem v řiti. Znovu opakuji že se nejedná o ROCKOVÝ koncert, ale zábavu kde si lidi chtějí i něco říct.

Teď jsme v sobotu hráli vevnitř na sále asi 220-250 lidí. a Dvě Subline basáky s 12" to uhráli s prstem v řiti. Do limitu se nedostali vůbec za celý večer ani jednou.
Pořadatel spokojený, lidi spokojení. My jsme spokojení :-D a to si představ že celý aparát včetně kytar, světel a PAčka, stativů atd... odvezu v VW Tiguan Allspace. A to ještě jede kolega se mnou na spolujezdci.
žádná dodávka a tuna krámů...a všichni jsou v tom řetězci spokojení. No není to paráda? Pořadatel dostal výbornou kapelu s výborným zvukem.
Naše kapela: https://www.facebook.com/skupinamassage
Naposledy upravil(a) Damton dne pon 19. úno 2024 11:14:45, celkem upraveno 1 x.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od Damton » pon 19. úno 2024 11:11:00

Ano, na větší plesy a akce si kapela samozřejmě najme zvukaře, který už ten silný aparát přiveze. Tady se stále bavíme o akcích pro 100-150 lidí vevnitř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: PA pro beatovou kapelu

Příspěvek od PeBe » pon 19. úno 2024 11:46:46

- ozvučení spíš pro akce uvnitř 100 - 150 lidí (firemní večírky, pařby zájmových spolků, apod.)
To hovoří za mnohé...
Na těchto akcích je potřeba začít potichoučku, aby si návštěvníci mohli povídat, většinou se dlouho neviděli a mají si co říci... Přidává se až později, když začínají tancovat. I tak si řada hostů chce stále povídat a ne přeřvávat kapelu, takže to chce ozvučit především parket. Rozhodně tyto večírky nejsou o tom, sundávat lidem čepice z hlavy zvukem. :-)
Myslím si, že v tomhle mají "kluci" jasno ;-)

A když s tím Damton začal... :-) https://www.facebook.com/makadamdo
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Repro“