Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od exxxi » pát 15. črc 2011 20:19:24

Ahoj, tak se rozhlížím po nějakém hezkém zpěvovém mikrofonu na živé hraní a koukal jsem na tyhle typy:

AKG D770 http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=95660" onclick="window.open(this.href);return false;
Audix OM-2 http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=93908" onclick="window.open(this.href);return false;
Heil Sound PR22-UT http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=95841" onclick="window.open(this.href);return false;
LD D1010 http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88483" onclick="window.open(this.href);return false;
Sennheiser E840-S http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82101" onclick="window.open(this.href);return false;
a nebo nějakou Betu58.

Dost mě překvalilo AKG, které oproti ostatním má citlivost 2,5mV/Pa. Nebo je to jen jiný způsob měření? Jinak mě je nejsympatičtější asi ten Sennheiser a designově to LD. Jenže jsem zatím dělal jen s horšími mikráky, tak nemohu vůbec posoudit.
Vzhled mě rajcuje jen u LDčka. Kde to šlo, koukl jsem na grafy a tam vypadal sennheiser nejvyrovnaněji. Co se týče citlivosti, překvapil mě ten rozdíl, protože ostatní uvádí jen 1,8mV/Pa. A protože jsem doteď dělal s mizernými mikrofony a zároveň s PGčky od Shure, vidím ten rozdíl, když je zpěvák 40cm od mikrofonu, tak ty sra... nevezmou vůbec nic, kromě vazby a větru kolem, proto se ptám na citlivost. Jinak mě zajímají zkušenosti, zpěváci budou vyšší hlasy (tenory a soprány), takže ne uřvaný vejšky a hlavně co nejmenší sklony k vazbení.

Dík za zkušenosti.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od blaha » pát 15. črc 2011 21:32:53

Ještě si tam zařaď AKG D5.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od exxxi » pát 15. črc 2011 22:43:33

dík za tip, cena dobrá, ale co čtu diskusi, vychází oproti AKGčkum líp ten Audix. Chci to pro profi zpěváky (školené hlasy, ale styl blíž k metalu). Máš zkušenosti z praxe mimo divadlo?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od blaha » pát 15. črc 2011 23:17:03

Mám, pro divadlo mikrofony spíš napoužíváme, tak max. na nějakou písničku do pohádky (nahrání playbacku) to nabírám právě na D5.

Dělám s nima hlavně koncerty, jak v divadle, tak venku a to naprostou většinou kapely na úrovni, kteří vědí :D .

Mám i OM2, ten je oproti D5 užší, bere trochu z větší dálky, ale celkově mi D5 přijde poslechově příjemější. Jediný co nemá opravdu ráda je zvracení.

Jinak za celou dobu se mi stalo asi 2x, že jsem měnil D5 za OM2, ale to spíš bylo ve zpěvákovi. A k bicím teda dávám OM2.

Jinak na to zpívali ABBA World Rewival, Smokie Rewival, Celine Dion Rewival, Děda Mládek Ilegal Band (tam jsem jednomu dával právě tu OM2, ale hlavně proto, že mi běhal metr od mikrofonu), Věra Martinová (nebo teda spíš její sestra, Věra si vozí svoji Betu 58), Vlasta Horváth, Ivan Mládek, Martin Maxa, atd. Mimochodem u toho Smokie rew. jsem popravdě měl trochu obavy u zpěváka, ale ustál to v pohodě.

Rozhodně bych si ho být tebou zkusil někde půjčit a vyzkoušet.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od safa » pát 15. črc 2011 23:35:52

Jezte zkus zvazit Beyerdynamic TG V50D ... jako obvykle nabizim zapujceni na vyzkouseni - viz zde: http://www.audiopro.cz/produktovy-katal ... t/tg+v50d/.

Podrobnosti viz:
http://tg.beyerdynamic.com/
http://eastern-europe.beyerdynamic.com/ ... 50d-s.html

Obrázek

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od vitek_cz » ned 17. črc 2011 17:19:16

muj nazor:

Sennheiser 845 - mechanicky dobre udelany, ale zvukem me extra nenadchl. Takovy normal.

LD - ten bych ani nezkousel

Audix OM2 - ja pouzivam OM5,6,7 a jsou to moji nejoblibenejsi mikrofony.

Heil jsem jen slysel, ze jsou dobre.

Beyerdynamic mam a zneji super. ale konkretne TGX TGV zkusenosti nemam.

AKG D5 - jsem jednou zvucil a zneji take dobre.


Ale nejlepsi je vyzkouset primo pro konkretni ucel. Pak zjistis co je nejlepsi. Toto slouzi pro vyber do druheho kola. (-:

Pokud neni problem s hlasitym podiem a umelci zpivaji z dalky muzes zkusit i kondenzatory, ne?

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 17. črc 2011 20:59:09

D770 mám, pro zpěv má (jako většina AKG) dost výrazný proximity efekt.
Pokuď ale udrží zpěvák rozumnou vzdálenost, zní pěkně.
Kde je fakt dobrej, je náběr klavíru :-)

D5 taky doporučuju - charakter podobný Beta 58, ale řek bych s víc vyrovnanějšími basy.

Audixy neznám.

Beyery určitě stojí za vyzkoušení
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Hubert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: pát 24. čer 2011 8:19:19

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Hubert » pon 18. črc 2011 2:36:14

Za mě Shure Beta 58a, jsou perfektní.
Mikrofony: AKG D5, sE 1A
PA: 2x RCF 312-A mk II
Mix: Mackie ProFx12
Master EQ: ART EQ341 (přeosazené OZ)
Kabeláž: Tasker + Neutrik
Příslušenství: Adam Hall, Millenium, ART
Co nemám a potřebuji, si půjčím.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od mazi » pon 18. črc 2011 7:31:50

Nikdy jsem nedal dopustit na Shure SM58, nebo Shure Beta 58, ale od doby kdy jsem začal používat Audix OM 7, říkam o předchozích mikrofonech, že jsou dobré, ale Audix u mě hraje teď prim. :D

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od exxxi » pon 18. črc 2011 9:05:10

Do budoucna jich bude víc, takže půjdu postupně do Audixu i Beyeru :-D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 15. pro 2011 10:51:32

Na větší vzdálenost od mikrofonu a školené hlasy bych určitě zkusil kondenzátor. Osobně můžu doporučit Sennheiser e865. Kupovali jsme je pro vokální acappella skupinu. Z toho, co jsem zkoušel v odpovídající cenohé hladině (AKG, Shure) je někde úplně jinde (výš :-)). Vysoké soprány bere z natažené ruky úplně krásně, stejně jako "instrumentální" basovou linku, kde je třeba ho patřičně "přilepit" na pusu. Bezdrátový ekvivalent používá nejlepší světová vokální skupina.

Uživatelský avatar
tommm

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od tommm » čtv 15. pro 2011 13:17:09

a jaký byste doporučili mikrifon na mužský hlas, na obyčejný bigbeat, s tím, že zpěvák umí s mikrofonem pracovat a je zvyklý zpívat s mikrofonem co nejblíž k puse. Jde mi o to aby byl odolný zpětné vazbě a zároveň nehučel v basech. Zatím používám Shure Beta 58a, ale přemýšlím o nějaké alternativě.

Ruprecht
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 19. říj 2011 17:43:21
Bydliště: ZČ + JM

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od Ruprecht » čtv 15. pro 2011 13:25:29

Co se ti na Betě 58 nelíbí? Jaký je důvod nespokojenosti?

Uživatelský avatar
tommm

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od tommm » pát 16. pro 2011 7:59:33

když zpívá nablízko, tak bere moc "p" a "b" a celkově mi přijdou ty basy takové nevyrovnané. Proto sonduju, že bych vyzkoušel nějaký obdobný.

Uživatelský avatar
nepřihlášený lenoch

Jaký vybrat mikrofon na zpěv?

Příspěvek od nepřihlášený lenoch » pát 16. pro 2011 8:26:00

Na bigbít, pro mužský hlas, v podstatě nic lepšího než B58 neznám.

S retnicema bývají problémy většinou kvůli nastavení EQ a taky v technice zpěvu...

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“