MIPRO - má někdo zkušenost?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
honza.k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. dub 2012 14:10:57

MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od honza.k » čtv 16. úno 2017 8:27:36

Dobrý den, nemáte někdo reálnou zkušenost s bezdrátovými mikrofony značky MIPRO? Vypadáto, že se tato značka docela rozjíždí. Jedná se o sérii ACT-5 nebo 7 hendku. Řekněme v porovnání se Sennheiser 365 G3 nebo AKG WMS 470 (tyto mikrofony mám).
Jedná se o dosah, životnost baterií, poruchovost, kvalitu přenosu a mikrofonní kapsle....
Zajímala by mě i funkce vypínače - dělám hlavně komentované akce a u Sennheiseru řady 300 G3 je úžasné oddělené tlačítko pro zatlumení mikrofonu. AKG má posuvný vypínač s dvojitou funkcí - první poloha ztumeno, druhá poloha vypnuto - samozřejmě se velice často podaří mikrofon vypnout, místo ztlumení...

Děkuji, Honza

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od Bassman » čtv 16. úno 2017 9:55:12

Mame vo firme 4-kanal a 2-kanal (najvyssia seria), nejake handky aj beltpacky. Zatial velka spokojnost, aj ked handky by mohli byt zvukovo aj lepsie, ale kapsle sa daju dat Beyeracke a vtedy je to zrovnatelne s cimkolvek. Mame tu aj Wisicom/DPA a nejaky zasadny rozdiel to nie je, aj ked na zazname by sa to asi ukazalo, ale na live ani nie.
Kvalita prenosu, stabilita, mechanicke vyhotovenie atd vsetko na vysokej urovni.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

honza.k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. dub 2012 14:10:57

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od honza.k » čtv 16. úno 2017 10:15:50

děkuji za info

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od blaha » čtv 16. úno 2017 21:34:54

Používám MIPRO ACT-3 série, jak handky, tak BP (s porty Beyerdynamic i MIPRO), proti tomu mám ručky AKG WMS470 s D5.
MIPRO naprostá spokojenost, dokonce ho dodávám i zákazníkům.
Bez jakýchkoliv problémů, porty MIPRO srovnatelný s Beyerama, možná dokonce i lepší a za polovinu. Ručky MIPRO ACT-32H má takovej hotovější zvuk, pro moderaci určitě výhoda, snesou větší akustický tlak než AKGčka, vzal si ho na akci Bohúš Matúš a jsem přesvědčenej, že kdyby šáhnul po AKGčku, tak to nemuselo dopadnout úplně dobře. Má oproti AKGčkům i podstatně větší odolnost vůči vazbě a to je to kondenzátor.
Takže jo, MIPRO za mne ano, akorát bych volil buď ACT-3, nebo ACT-7, která má již plnou diverzitu.

S vypínačem, handky mají zapnuto/vypnuto, náběh asi 3s.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
JardaHav

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od JardaHav » pát 17. úno 2017 0:09:09

Zdravím, když už je řeč o ACT-3 s ACT-32H tak by mě zajímalo jak se zachová při vypnutí/zapnutí vypinače na handce? Ozve se nějaké lupnutí nebo je třeba počítat jen s tím cca 3sec nájezdem. Pokud se mikrofon nepoužívá kontinuálně tak jsme zvyklí vypínat/zapínat dle potřeby, aby se "neválel" někde živí mikrofon/akce bez zvukaře/. Mě je tento set sympatický i díky možnosti přepnutí handky na 30mW výkonu což v této cenové relaci asi nikdo jiný nenabízí. Jíky Jarda

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od blaha » pát 17. úno 2017 6:54:22

WMS470 má 50mW, ale je dražší.

K zapnutí vypnutí bez lupance, lupanec tam není, jen se mi asi 2x stalo, že příjimač má asi 1s prodlevu, kdy je bez klíčovaní a pokud tam je nějaký rušák, tak se ozve šum. To se, ale dá řešit přeladěn a sqelchem.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

honza.k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. dub 2012 14:10:57

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od honza.k » pát 17. úno 2017 7:23:36

p. blaha moc děkuji za naprosto vyčerpávající informace o MIPRO. Vše super až na ten vypínač - dělám hlavně sportovní akce a 3s spoždění při zapnutí je neskutečně moc... (což je problém právě i u AKG, když někdo přetáhne vypínač až do polohy "vypnuto") Tam je potřeba, aby komentátor mohl mluvit okamžitě, když je potřeba a naopak měl mikrofon zatlumený (ale přihlášený) kdykoliv nemá být slyšet. Jak to tak vypadá, tak jeden z mála výrobců (nebo možná i jediný), který vyrábí "komentátorské" mikrofony je Sennheiser s řadou 300 G3 (vypínač na spodku mikrofonu a na těle veliké tlačítko s možností přiřadit mnoho funkcí a to včetně zatlumení). Bohužel se ale Sennheiser nestaví moc ohleduplně ke svým zákazníkům ohledně vyřazení pásma "c" (700+MHz) a za přeladění na pásmo 500-700 chtějí prý téměř stejnou cenu, jako za nový set. To si ještě osobně ověřím, ale pokud to je pravda, tak s nima končím, pak je ovšem otázka čím tyto mikrofony nahradit (konkrétně Senn 365 G3), což je pro mě opravdu i po zvukové stránce, špičkový mikrofon. A co se týká lupanců, tak u AKG 470 mám vcelku problém - při vzdálenosti mikrofonu od příjmače cca 4m a méně se stává, že při vypnutí mikrofonu se ozve ne malý lupanec, ale pořádně velká rána... Při větší vzdálenosti od příjmače to je ok.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od blaha » pát 17. úno 2017 7:44:05

Od MIPRA by pak šly použít ručky ACT-72H, které již mají MUTE a mají na to zvláštní tlačítko, takže nehrozí vypnutí vypínačem. Cena se pak blíží setům AKG a Sennheiser.
I když třeba teď ve 4 kanálovém setu vychází hodně zajímavě.
https://imusicdata.cz/mipro-act-7-vocal-set-quad
https://www.hills.com.au/media/file_upl ... manual.pdf

S lupancema u AKG, ještě se mi to nestalo, mám teda přeosazované (z WMS450, pásma 790-820MHz) na WMS470, ale v podstatě zůstaly zachované pouze pouzdra a D5 hlava.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od Bassman » pát 17. úno 2017 9:19:15

Na najvyssej rade Mipro je aj tlacitko MUTE.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od miro » pát 17. úno 2017 18:04:20

312 mám, sice se to špatně měří ale 3sec to určitě nejsou. Tak max 2s, více ne. Já vím, pro někoho je to hodně. Náběh naprosto čistý, plynulý. Pro JarduHav, jak jsi myslel, že lze handku přepnout na 30mW? Na handce jsem nic čím by se to dalo volit, nenašel. Myslel jsem, že 30mW má fixně?

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od miro » sob 18. úno 2017 9:26:37

PS, vysvětleno, řeč je o ručce ACT-32H a já mám ACT-30H. Zatímco 32 má podle tech. listu switch 10/30mW, ACT-30 je nastavená z výroby buď na 10mW nebo 30mW. A tak by mě zajímalo, kolik má ta moje, zakoupená v ČR? jak to zjistit?

Uživatelský avatar
JardaHav

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od JardaHav » pon 20. úno 2017 23:13:22

Díky za info. Asi půjdu do toho mipra 2-3 sec zpoždění nám nevadí a přepínání 10/30mW vyzkouším a uvidím když bude stačit 10 tak budu šetřit baterky, když ne tak tak to přisolím na 30mW. 470 s 50mW je už zase skoro 5000 přitlačit a nezda semi nějak výrazně papírově lepší a s těma 50mW je to také otázka pravdivosti neb má jen jednu AA baterku a skoro stejně psanou výdrž jako ostatní se 2 AA a 10 nebo 30mW.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od mi-ro » úte 21. úno 2017 13:19:49

Teoreticky klesá intenzita VF pole se čtvercem. Tedy pro dvojnásobný dosah by musel být 4x vyšší výkon. Takže rozdíl mezi 30 a 50mW nebude velký. Pokud vyhledáš čistý kmitočet, 10mW musí na stage bezpečně chodit.

honza.k
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: stř 04. dub 2012 14:10:57

Re: MIPRO - má někdo zkušenost?

Příspěvek od honza.k » stř 03. kvě 2017 8:08:29

U AKG 470 těch 50mW asi určitě bude - funguje mi bez jediného výpadku při vzdálenosti přes 100m s tím že příjmač je umístěn v dřevěné budově a v cestě je ještě další budova - prostě opravdu mazec výkon (bez přídavných antén). Navíc s dobíjecí baterií GP 2000mAh vydrží opravdu min 6hodin (spíš víc). Dynamika je i při napájení jen jednou baterií taky slušná, nevím jak to udělali, ale opravdu jim to funguje.... Mám ho (naštěstí) v pásmu 600-630MHz

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“