Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » stř 17. úno 2016 17:20:38

Tak jsem otestoval černé Fujitsu HR-3UTHC 2450mAh, prý tedy nástupce Eneloopů. Made in Japan. Zakoupeno za á 98,- Kč u Pejchara v Teplicích (AV-elektronik).
Nasazeny zatím na jedinou akci (bezdrát Sennheiser), poté vybity, znovu nabity 400 mA, vybity 200 mA, nabity 800 mA a vybity 400 mA.
Na nabití spotřebovaly shodně 3,6 Ah při 400 mA a vybití při 200 mA 2,8 Ah. Nabití 800 mA 3 Ah a vybití 400 mA cca 2,7 Ah. Bohužel jsem musel údaje dopočítávat podle času, protože nabíječka při vybití automaticky přejde do nabíjecího režimu a vynuluje údaj (možná ho jen nedovedu vydolovat). Takže je pravděpodobná nepříliš velká nepřesnost.
Při nabíjení zůstávaly chladné srovnatelně se souběžně nabíjenými Eneloopy 1950 mAh.
Celkový pocit funkčnosti velmi dobrý.
Jen obal (papír polepu) mi připadal méně reprezentační, než u Eneloopů, takový laciný.

jura20
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. říj 2017 20:18:07

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od jura20 » pát 27. dub 2018 20:48:10

Jen chci doporučit tyto Li-ion 9V baterie - výdrž přes 12h v mikrofonu Sekaku a cena 2ks za 350,- i s nabijeckou - která přepne po nabití na udržovací proud.

https://www.ebay.com/itm/pcs-Soshine-9V ... 2749.l2649

Obrázek

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mkarr » ned 29. dub 2018 16:42:15

Těžko radit devítivoltářům, protože tam nejsou možnosti zdaleka tak široké jako u tužkovek, ale u tužkovek bych se určitě akumulátorů nebál a to ani pro profi použití. Jen si každý musí odpovědět na otázku, jestli mu to za nějaké ty starosti stojí.
Baterie se dají nabíjet při jakémkoli stupni vybití a není potřeba příliš řešit jejich omezování kapacity. Oni těch svých +/- 500 cyklů bez problémů odslouží i v případě že se s nima nebude pracovat příliš šetrně. Pokud se budou nabíjet v nějaké inteligentnější nabíječce, která krom samozřejmého a nutného sledování konce nebití a při vyšších proudech též nutného měření teploty, například umí před nabitím ještě zcela vybít a po nabití ukázat kapacitu, je celkem snadná i kontrola v jaké je který akumulátor kondici. Pak není problém za den otočit v handce dvoje nebo troje baterky třeba i pro jistotu, protože je pak prostě dobiju. A jednou za pár dobití udělám ten cyklus na nulu a zpět do plna. Nevím jestli jsou takové nabíječky i pro devítkové baterie ale na tužkové je to třeba nabíječka IPC případně IPC-1L a jejich další novější varianty. Původně od Voltcraft, ale dneska je delají v různé kvalitě i jiní výrobci. Já bych se držel originálu. Akumulátory asi podle frekvence použití, buď velké, nebo s malým samovybíjením. Samozžejmě kromě evergreenů Sanyo a Panasonic určitě existují i další dobré, třebaže některé jsou jen přebalené od výše zmíněných. Jinak co se týče jednorázových baterií, borci co jezdí na kole závody podle GPS nedají dopustit na lithiové tužkovky. Nedají se sice použít na velké odběry(fotoblesk), ale mikrofon určitě uživí a z jednorázových baterií mají zdaleka nejvyšší výrdž.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » ned 29. dub 2018 17:14:44

Mno, tady je zajímavé (a šikovné) užití Lion principu pro 9V baterii. Což přináší několikanásobné zvýšení kapacity a nulový paměťový efekt. Snad se vypořádali i s hrozbou vybití některého ze sériově zapojených článků. Kdybych s nimi více pracoval, určitě si je koupím - pro mikrofony musí být fenomenální, ale 9V mám jen v měřidlech.
Jinak - po dalších letech zkušeností - musím stále chválit tužkové Eneloopy, i pod značkou Fujitsu, preferuji černé (kapacita cca 2,5Ah). Minimum samovybíjení a nezaznamenaný pokles kapacity (zatím cca 100 vybití/nabití). Fakt výborné. Jedu na ně dva bezdráty mikrofony, jedno svítidlo s odběrem 0,8 A, gravírovací pero (0,5 až 1 A), dvě svítilny s odběrem cca 40 mA a dva budíky. Ve všech užitích jsou výtečné. Dále mám dva typy Varty, nějaký Panasonic, ale ty jsou o ligu (Varta) nebo dvě (Panasonic) horší. Slušné jsou prý i GM, nějaké plánuji koupit a porovnat.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od miro » ned 29. dub 2018 20:25:01

Jen nechápu, jak lze složit z "lionek" napětí 9V. Spíše to bude klasika 8,4. A pozor na rozměry, nabíjecí bývají o pár desetin mm větší a do spousty portů nevlezou.

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od aandree » ned 29. dub 2018 22:22:43

"9V" Soshine mám doma několik kusů. Co se týče zvuku, používáme je v kapele např. do kytarových efektů a maximální spokojenost. Ale schválně jsem dal "9V" do uvozovek, protože samozřejmě je baterka složena ze 2 LiIon článků a ty daj v maximu 8,4V, když se vybijou tak napětí klesne cca na 6V. Baterky maj integrovaný ochranný obvod, takže zničení podvybitím je téměř nemožný. A jak tu psal miro, jsou opravdu o fous větší než klasická 9V.
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Kajman2nd » pát 14. čer 2019 10:02:37

Taky jsme řešili 9V baterky do bezdrát mikrofonu, nakonec jsem zkusil objednate z Alíka 9V Li-pol nabíjecí 400 mAh, zatím spokojenost, nabité mají cca 9,5 V měřeno bez zátěže. Výdrž testujeme...
LiPo9V.jpg

Uživatelský avatar
slava

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od slava » pát 14. čer 2019 15:26:41

Používám tužkové a i ten největší shit mi utáhne 6 hodin provozu. Je fakt,že po akci jdou do pryč.Vůbec mě nezajímá,kolik ještě vydrží.A za těch pár korun to stojí.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mkarr » pát 14. čer 2019 20:25:08

Devítivoltovky lezou do peněz. Tohle by mohla být cesta. naštěstí jedu na tužkové (taky akumulátory,ale bez USB) a v kufru mám záložní alkalické. Jen je nesmím zapomenout jednou za čas spotřebovat, aby mě pak někde nevypekly.

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od thomas » ned 16. čer 2019 21:51:10

Z mojej skúsenosti sú tie nabíjateľné baterky fajn, máme ich davakrát viac, ako potrebujeme, a vždy sa jedna sada v racku počas akcie nabíja. Envelope PRO, zatiaľ dva roky držia 2-3 akcie týždenne bez problémov. Jediná chyba je, že napr. beltpacky AudioTechnica sa s nimi ani nezapnú, tam musíme stále používať klasické alkalické. A ešte jedna drobnosť, treba si zvyknúť na tú hrúbku, napr. handky sennheiser treba dosť silno buchnúť, aby vnútorná baterka vybehla.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“