Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Mike76 » úte 03. úno 2015 20:20:01

Jo jo je třeba vědět jaké napětí má jaký článek a ne dohromady.... Modeláři mají "balancery" na litiovky...
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
mykl

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mykl » úte 14. dub 2015 19:15:36

Ahoj, co vim, tak jedine profi reseni na soucasnem trhu je toto: http://www.ipowerus.com/ V CR dodava Janz Audio.

U me vyzkouseno zatim v nekolika kusech v IEM od Sennu a dobry, vydrz prakticky stejna, jak bezne prumyslove alkalicke baterie (Energizer Industrial, Panasonic Powerline, Duracell Procell).

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » úte 08. pro 2015 21:11:59

Tak mne mile překvapily akumulátorky Varta AA typ 56756, namísto jmenovitých 2400 mAh z nich nabíječka vybíjením vytáhla 3100 mAh, a to ze dvou kusů, obou, které jsem do svého Ansmanna omylem vložil nabité. A to už je mám cca rok, i když půl roku byly v hodinách.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Návštěvník » stř 09. pro 2015 19:58:46

Aku budou asi OK ale měl bych obavy zda věřit tomu Ansmannovi. Můžeš porovnávat jiné aku?

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mi-ro » stř 09. pro 2015 20:00:56

To jsem byl já, koukám, že mi zmizelo přihlášení, tak sorry.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » čtv 10. pro 2015 18:26:32

Jo měřil, obvykle vyšlo spíše méně - nebo hodně méně, než jmenovité. Je fakt, že bych mohl zkusit experiment, z novějších (poslední 2 roky) mám Panasonic HHR-3XRE 2600 mAh a můj oblíbený Eneloop HR3UTGB 1900 mAh. Vložím je po páru, nechám kompletně nabít a pak budu vybíjet. Jen je problém, že v okamžiku startu nabíjení mi to přepne počítání kapacity.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » pát 11. pro 2015 17:30:45

Hop a je tu lidoop! Změřeno. Stejné podmínky, stejná nabíječka - vybíječka.
Panasonicy jeden 2000 mAh, druhý 2009 mAh (dle očekávání zklamání - divný protimluv)
Eneloopy jeden 2005 mAh a druhý 2100 mAh - pohoda
Panasonicy jsou asi o půl roku starší, Eneloopy zato dostávaly na zadek v úsporce s odběrem cca 0,8 A.
Ty Varty asi skutečně budou dobré.

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mi-ro » pát 11. pro 2015 22:10:55

Tak to je dobrá zpráva. Teď jen aby jim to nějakej čas vydrželo.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » sob 12. pro 2015 11:46:58

A ještě přidám jeden údaj, který vnímám jako velmi zajímavý - energie, potřebná k opětnému úplnému nabití, srovnejme s dodaným výkonem:

Varty (co si pamatuji) cca 4100 mAh (na 3100 odevzdaných)
Panasonicy děsných 3800 mAh (na 2000 odevzdaných)
Eneloopy pouhých 2400 mAh (na 2000 odevzdaných)

Už vím, proč všichni zasvěcení včetně mne milují Eneloopy.
Rád bych testnul i jiné aku AA, jenže nevím, proč bych něco jiného, než Eneloopy, popřípadě Varty kupoval.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » ned 13. pro 2015 18:36:49

Zajímal by mě test s novějšími Eneloop a Eneloop Pro od Panasonicu.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » čtv 31. pro 2015 11:51:56

Podle mých posledních informací Eneloop se přestal pod touto značkou akumulátorky vyrábět, od Panasonicu to převzala Fujitsu, s tím, že zachovala barevné provedení a prý i vlastnosti.
Nicméně jsem včera v AVelektroniku (Teplice) raději koupil 4 kousky bílých - 1900 mAh v původním provedení, má je tam za rozumnou cenu (á 85,-).
Měl tam již bílé i černé (2450 mAh á 95,-) s nápisy Fujitsu. Dva kousky černých si ještě koupím a posléze provedu test. Za tu dobu se tam snad již nevložili moderní ekonomové (u nás podle mého chytrého spolužáka ti s MBA: mladí, blbí a ambiciozní :)) a nedali se obvyklou cestou: Úspory na kvalitě zboží a ušetřené prachy zčásti vrážet do reklamy.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » čtv 31. pro 2015 14:32:19

Tak to je skvělé, budu se těšit na výsledky testu. V Čechách (Praze :lol: ) se mi zatím dostaly do ruky jen Eneloop by Panasonic. Za mě, pokud je tam pořád "Made in Japan", tak to bude cajk, pokud to bude z Číny apod., tak bych se na to 1-2-3.
Díky.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 31. pro 2015 14:52:52

Nějaké Fujitsu mám a na to, že celkem dost stály, to zázrak není. A snad v životě jsem neviděl aku, který by měl o desítky % větší kapacitu, než nominální. Moc tomu nevěřím.
Mimochodem ta velmi malá účinnost by znamenala, že články při nabíjení silně hřály (anebo se nabíjely velmi dlouho malým proudem), přičemž to první by mohlo být zároveň příčinou i následkem.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » čtv 31. pro 2015 15:09:24

Tohle je za zajimavou cenu:
http://www.energizershop.cz/baterie-fuj ... b/d-72007/

Mely by to byt akumulatory ze stejne tovarny (v podstate totozne) s Panasonic Eneloop, vyrobene v Japonsku, presneji ve stejne tovarne - FDK (puvodne vlastnilo Sanyo), na NiMh je tam pry jen jedna. V teto tovarne vyrabi Fujitsu prednabite NiMh, Panasonic Eneloopy Made in Japan a mozna dalsi jako OEM. Panasonic pro nektere trhy (zatim snad se netyka Evropy a USA) presunul vyrobu do Ciny.

Hezky clanek srovnani:
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... ng-Results

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Otas » pát 01. led 2016 9:19:20

2 Hubert: Pro klid duše to znovu prověřím v naprosto stejných podmínkách (nabít - vybít), Varty se mi válely napáskované minimálně pár týdnů mezi záložními. Ano, Panasoniky se více hřejí i při nabíjecím proudu 400 mA. Nedovedu si představit, co by s nimi udělalo expresních 1800 mA.
2 Ondráš: Hezké články. To mne přimělo ke kontrole, odkud byly jak ty testované, tak ty nově koupené: Made in Japan :).

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“