Ozvučení akordeonu

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Casso
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. říj 2017 1:04:16

Ozvučení akordeonu

Příspěvek od Casso » pon 30. říj 2017 15:37:37

Zdar, teď řeším, jak v kapele ozvučit akordeon. Jako první krok jsem opatřil dva připínací kondenzátorové mikrofony. Co jsme je zkoušeli, tak zatím dobrý. Jako druhý krok bych potřeboval zřejmě DIbox (dva vstupy, dva výstupy), do kterého bychom ty mikrofony mohli zapojit, a který by zároveň těm mikrofonům poskytl fantomové napájení. Je něco takového běžně k dispozici? Prohlížel jsem již několik DIboxů na muziker.cz a kytary.cz, ale nikde jsem nenašel dibox s fantomovým napájením pro mikrofony.
Vím, že si můžu koupit zvlášť DIbox a zvlášť napájení, ale kdyby to šlo mít v jedné krabičce, tak bych to uvítal.

Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Ozvučení akordeonu

Příspěvek od Milan T. » pon 30. říj 2017 15:53:41

Di box slouží ke galvanickému oddělení popř. impedančnímu přizpůsobení mezi zdrojem signálu a vstupem mixu. Tobě by nebyl k ničemu...

Casso
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. říj 2017 1:04:16

Re: Ozvučení akordeonu

Příspěvek od Casso » pon 30. říj 2017 16:16:44

Předpokládal jsem, že když budem hrát někde na jevišti vzdáleného od mixpultu 5+ metrů, tak potřebujem dostat signál z akordeonu do mixu přes Di box XLR kabely, aby to nechytalo brum od země... Tak jsem si myslel že by ten Di box šel zkombinovat s napájením pro mikrofony. Nebo to už neni třeba, když ty mikrofony snímají rovnou do XLR rozhraní - to znamená, že signál je galvanicky oddělen už od zdroje?

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Ozvučení akordeonu

Příspěvek od Bildic » pon 30. říj 2017 21:27:42

Ako uz napisal Milan nepotrebujes DI box - v tvojom pripade kondenz. mikrofony pripojis priamo do mixu a na ich vstupy zapnes 48V (Phantom).

z wiki:
"DI-Box (z anglického direct injection box) je zařízení sloužící k úpravě nízkofrekvenčního audiosignálu různých typů (symetrický, nesymetrický) a úrovní (linková, mikrofonní, případně jiná) na dále zpracovatelnou formu (pro mixážní pult typicky symetrická, mikrofonní/linkové úrovně, pro kombo obvyklá nesymetrická linka), pro převedení signálu z vysokoimpedančního na nízkoimpedanční, distribuci signálu z jednoho zdroje do více zařízení a vzájemné galvanické oddělení (odzemnění) těchto zařízení.
Když chce zvukový technik připojit k mixážnímu pultu jiný zdroj audiosignálu než mikrofon (např. kytaru, baskytaru, elektrické housle, el. klávesový nástroj nebo notebook…), použije právě DI box....."

Casso
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. říj 2017 1:04:16

Ozvučení akordeonu - s předzesilovačem nebo bez?

Příspěvek od Casso » úte 31. říj 2017 14:22:48

Zdar, k ozvučení akordeonu mám dva kondenzátorové mikrofony Alctron 500 a teď mám v úmyslu k tomu koupit fantomové napájení https://kytary.cz/art-phantom-ii-pro/HN166047/
Než to ale udělám, chtěl bych se zeptat, zda na tu harmoniku nebudeme potřebovat i nějaký předzesilovač. Jakou by měl takový mikrofonový předzesilovač výhodu?

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Ozvučení akordeonu - s předzesilovačem nebo bez?

Příspěvek od kelly.ok » úte 31. říj 2017 14:53:20

Kam to z mikrofonů půjde? rovnou do PA? s Mixem se neuvažuje? - Většina i těch nejmenších mixů má phantom, pak by ses nemusel trápit kupováním ani napáječe ani preampem.

Casso
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. říj 2017 1:04:16

Re: Ozvučení akordeonu - s předzesilovačem nebo bez?

Příspěvek od Casso » úte 31. říj 2017 15:38:39

Většinou hrajeme v prostředí, kde je mix i s fantomem, ale rád bych byl soběstačný. Naposledy jsme hráli v klubu, kde byl starý mix bez fantomového napájení a rádi bychom ten akordeon zesílily i ve zkušebně, kde by to šlo buď rovnou do bedny, nebo přes malý mix (bez fantomu) do bedny.

Casso
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. říj 2017 1:04:16

Re: Ozvučení akordeonu - s předzesilovačem nebo bez?

Příspěvek od Casso » úte 31. říj 2017 15:38:55

Uh, PA je preamp?

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Ozvučení akordeonu

Příspěvek od Martin » úte 31. říj 2017 17:23:16

Témata sloučena. Kolik jich ještě ke víceméně stejné věci založíš?
administrátor, moderátor

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Ozvučení akordeonu

Příspěvek od kelly.ok » úte 31. říj 2017 17:54:48

šikovnější než kupovat fantomový napáječ bude nákup nějakého mini mixu co bude mít phantom ... preamp v tom už mít budeš, navíc budeš mít korekce a ven to pak můžeš poslat linkou kamkoliv... třeba i do dalšího velkého mixu. Dvoukanálový mix s phantomem seženeš zhruba od litra klidně...

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“