Co se zvukovou kartou Sound Blaster na USB?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pantata

Co se zvukovou kartou Sound Blaster na USB?

Příspěvek od pantata » úte 07. lis 2017 23:48:29

Zdravím, nastala mi taková situace. Mám externí zvukovou kartu Sound Blaster na USB (model tuším sb570, nevím přesně, ale je přes 10let stará), prostě nějakou multimediální :-) Vždycky jsme ji používali jen pro kontrolní nahrávání a šla vždycky v pohodě (různý OS, různý počítače a různý software), ale zrovna jsem projížděl nedávnou nahrávku a z hodinovýho koncertu je asi desetiminutovej úsek, kde zvuk "přeskočí" (někdy skoro neznatelně, někdy i snad vteřinu). Nahrával jsem přes Audacity a původní soubor se tváří "jakoby nic". Osobně jsem to svedl na zvukovku a usb. Potřeboval bych poradit s několika záležitostma:
1 - Je to zvukovkou, nebo to mohlo bejt bejt i něčim jinym. (Pokud kartou, tak si koupim jinou a pokud ne, tak si jí koupim stejně)
2 - Sháněl bych jinak teda novou zvukovku. Opět pro podobný účel, není potřeba nic extra, jde mi spíš o spolehlivost. Má smysl bazarový? Je Firewire spolehlivější než USB, nebo už to neplatí? Často je na bazarech Lexicon Lambda/Alpha za docela málo peněz je tam hodně konektorů, je to kvalitka? Já bych měl rozpočet tak do 2000 a mezi novejma bych si vybral zase tak to co mám teď :-)


Díky moc

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Co se zvukovou kartou Sound Blaster na USB?

Příspěvek od kelly.ok » stř 08. lis 2017 7:53:16

Lexicon Alpha jsem měl, Lambdu stále mám. Cca 5 let funguje dobře až na jednu věc, která tě u této zvukovky čeká téměř se 100% jistotou a to je výměna potenciometrů, konkrétně těch stereo: tedy Output level a Monitor mix...mají silně rozhozené dráhy pro oba kanály, což je ve stereu dost znát. Měnil jsem poťáky jak u Alphy tak i u Lambdy a vím o mnoha lidech, které potkalo to samé. Lambda měla ještě jeden malý zádrhel... na hodně starém Ntb, který měl zřejmě nedostatečně napájené USB se Lambda občas odpojila, Alpha to nedělala. Při připojení přes napájený USB Hub problém zmizel, stejně tak při připojení k jiným zařízením, které zřejmě měli stabilnější USB.

Na tvoje použití budou určitě vhodnější zvukovky než SoundBlaster... to je přesně jak píšeš, především multimediální zvukovka. Pokud nahráváte pouze stereo mix, pak "hodně konektorů" ani nevyužiješ... ale pokud je občas potřeba nahrát někde něco zvlášť tak se to samozřejmě hodí mít tam mic pre-amp atd. Jak Alpha, tak Lambda (přesto že má hodně vstupů) umějí nahrávat pouze do dvou kanálů... pokud potřebuješ kanálů více, pak samozřejmě je potřeba podívat se jinam. Možností je nepřeberně...

Uživatelský avatar
pantata

Re: Co se zvukovou kartou Sound Blaster na USB?

Příspěvek od pantata » stř 15. lis 2017 17:47:19

Díky

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“