Brum a šum v monitorech

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
vmte
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. zář 2015 19:02:30

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od vmte » pon 12. říj 2015 12:56:06

A sakra, našel jsem manual http://www.laney.co.uk/uploads/313a9fb6 ... 87681e.pdf ; tam o voltech nic nepíšou. Na blokáči mají Volume - eq - power amp. Vstupní hodnotu line in udávají 10 KOhm. U mixu píšou výstupní hodnoty všech výstupů 120 Ohm. Tak fakt nevím....

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od J.J. » pon 12. říj 2015 13:15:35

Kdyby jsi to přečetl pořádně, tak najdeš hodnotu "nominal Line input level" -10dBu. Což je úroveň používaná pro spotřební elektroniku.
Zvukař bez www stránek

vmte
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. zář 2015 19:02:30

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od vmte » pon 12. říj 2015 13:30:59

Přečet ale neporozumněl :-( takže tomu můžu rozumnět tak že na auxu mám jít z Unity gainu na -10?

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od J.J. » pon 12. říj 2015 13:43:01

Tady v tom odkazu http://www.sengpielaudio.com/calculator-db-volt.htm si můžeš udělat představu co znamenají ty údaje. Jak psal Hubert, je výhodnější nastavit úroveň celého řetězce tak, aby byl výstup z mixu dostatečně vybuzený a utlumit na zesilovači (aktivní bedně). Bohužel si myslím podle toho jak popisuješ že se šum objevuje jen na aux výstupech a na main ne, že se šumu asi jen tak nezbavíš. Mám obdobnou zkušenost na zařízení podstatně vyšší cenové kategorie. Z pomocných analogových výstupů na mém pultu Innovason mám problém s šumem při napojení na InEary Sennheiser levné řady. Podle parametrů je vše OK ale šumí.
Zvukař bez www stránek

vmte
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. zář 2015 19:02:30

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od vmte » pon 12. říj 2015 13:56:06

No vyzkouším uvidím Děkuji :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 12. říj 2015 14:11:05

Můžeš mi nějak racionálně vysvětlit, proč až dosud trvale ignoruješ, co ti já radím od svého prvního příspěvku ? Teď jsem si to zkontroloval a já jsem ti ve všech šesti svých příspěvcích šestkrát zopakoval, co máš udělat, protože je to nejspíš hlavní příčinou tvých problémů. Ani jsi to nezkusil a musí ti to začít opakovat další ? Ano, stále to může šumět víc, než z hlavních výstupů, ale nejspíš to klesne na snesitelnou úroveň, protože ten vstup je opravdu příliš citlivý. Kdybys tam měl běžný PA zesilovač a za ním pasivní monitor, tak by tato situace ani nenastala, protože ty mají vstupní citlivosti kolem voltu a víc.
NE, na mixu NEUBÍREJ, uber konečně na bedně !!!

H.M.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od J.J. » pon 12. říj 2015 15:07:16

Já bych kolegu až tak moc netepal. Jistě - mohl hned na začátku nastavit podle rady, ale pořád by ho trápilo, že nevyužívá plný výkon té aktivky. Je opravdu s podivem kolik lidí co se motá kolem zvuku (schválně nepíšu zvukařů) se domnívá, že když utáhne poťák na zesilovači tak sníží výstupní výkon. Vysvětlovat to pořád dokola je sice na palici ale "vmte" (možná i někdo další) se třeba dopídí nejen k tomu jak to vlastně nastavit, ale možná i k tomu proč to tak musí nastavit.
Zvukař bez www stránek

Cajs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: ned 12. čer 2011 19:28:17

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od Cajs » pon 12. říj 2015 15:44:55

J.J. píše:se třeba dopídí nejen k tomu jak to vlastně nastavit, ale možná i k tomu proč to tak musí nastavit.
No přece "Protože to tak dělaj všichni a Pepa vod hasičů to taky povídal..." :lol:

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 12. říj 2015 16:04:10

Jo, ale tohle je fakt extremní případ, kolikrát je jednomu člověku v jednom přehledném vlákně potřeba dát jednoduchou radu, aby ji opravdu zkusil ? Já si to neumím nijak vysvětlit, přece jsem mu neradil, že má jít do Prodance něco kupovat ani to nebylo nic složitého na pochopení nebo provedení. Kdyby ty příspěvky vypadaly jinak, tak soudím na IQ tykve nebo jiný duševní problém (některým lidem je skutečně ztráta času odpovídat na cokoli a už to také nedělám), ale zde je to opravdu pro mne záhada. Asi to ale bude jen ta statistika, občas prostě padne těch šestek i šest za sebou a kdyby ne, tak to musí být zfixlované :-)

H.M.

vmte
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. zář 2015 19:02:30

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od vmte » úte 13. říj 2015 23:12:09

No pánové, musím se všem co mi tu radili omluvit Zdeněk z prodance měl opravdu pravdu a já byl hlupák. Na blbejch skytec bednach je gain i volume teď zpětně vidim že volume je na konci řady- takže logické... Jenže ani prodejce mi tohle neřekl de facto původně jsem koupil 110ky a protože řekl že to je chyba "uliho" že má špatný poťáky tak jsem si připlatil aspoň 12ky. Mají víc redukcí v-s-b tak jsem si říkal že to přinejhorším orežu šum byl menší ale byl. Proto vzniklo tohle vlákno, v okolních fórech se doporučovalo jen vykuchat a přestavět bedny šumí piezzo a pod. V dalších u aktivních beden byla "0" na dvanácti hodinách; proto jsem se je bál seškrtit na 1/10 Všechno jsem včera postavil na bednach šel na 1 DĚKUJU, trvalo mi to dýl ale opravdu to zafungovalo, i vazba je pryč (to mi zas různě doporučovali eq nebo fbq) ale že pod nápisem volume je gain.... Teď ještě ten nápis přelepit aby si hluchý muzikanti nemysleli že je šulim. Ještě jednou díky za pomoc.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 14. říj 2015 1:41:51

Tak ona i cesta může být cílem a snad to až celé teprve někomu otevře oči, když pouhý jeden dotaz a jedna odpověď skutečně můžou svou nenápadnou efektivitou v tom galimatyáši blábolů úplně zaniknout. Učte se všichni používat blokáče (dokud jsou, už je výrobci dobře větřící čím dál větší odklon zákazníků od "hard skills" začínají vypouštět), hledat a využívat technické parametry (tedy tady si porovnat jaká napětí umí a má dávat na výstupu mix a jaká přijímat aktivní bedna) a nakonec i ta fora, ve kterých je dneska aktuálních informací snad nejvíc, ale musí se filtrovat a použitelné kousky na sebe navazovat už ve vlastní hlavě. Třeba dotazů a odpovědí na to "co dělá knoflík na aktivní bedně a jak ho optimálně nastavit" tady bylo velmi mnoho, ovšem nikoli v souvislosti s Laney, ale obvykle RCF, protože proto :-)

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od blaha » stř 14. říj 2015 8:03:01

vmte píše:v okolních fórech se doporučovalo jen vykuchat a přestavět bedny šumí piezzo a pod.
piezo asi nešumí, ale v těchhle bednách je žalostné osazení (i když furt lepší, než Omnišrotnik, Skytec, atp.), středobas, někde cca na úrovni Em. Beta, hrající celé pásmo, a přes RC člen piezo. Někde to tu už bylo, pomůže doplnění kloudné výhybky a výměna pieza za DT150.
možná tato
http://www.prodance.cz/data/attachments ... 150oem.pdf
nebo to překopat na něco s Deltou
http://www.prodance.cz/sestavy-s-12quot.html

Skutečně změna osazení těm Laneykám hodně pomůže, takhle jsem přestavoval pasivní s 15" a najednou to začalo hrát.

Jedna vada, pokud tam máš šum, tak teprve potom bude slyšet.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 800
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od PeBe » stř 14. říj 2015 8:40:14

vmte: Promiň, ale nemůžu si pomoci... To tě ani na vteřinu nenapadlo zakroutit všema knoflíkama, které vidíš, abys pochopil, co dělají, aniž bys potřeboval něčí požehnání? A jestli ano, tak proč jsi to neudělal? A jestli jsi to udělal a nepochopil jejich funkci, asi by jsi měl zvážit, zda je tento koníček pro tebe opravdu tím pravým...
Snad nikdy jsem neotevřel žádný manuál dříve, než jsem zapnul zařízení a zakroutil se vším, s čím se zakroutit dalo. A nikdy mě nezajímalo, že má být něco na 1, nebo na 0. Vždy jsem chtěl přijít na to proč to tak má být a co to udělá, když to tak nebude. Po manuálu sahám, až jako po poslední možnosti, když mi to nějakým způsobem nehraje. Respektive předposlední. Poslední je Google a fóra. Studuji, neptám se. Styděl bych se zeptat...
Jedna vada, pokud tam máš šum, tak teprve potom bude slyšet.
To znám!!! :-D :-D :-D
Kdysi dávno jsem měl "mix" Seak, nějaké bastlené konce a bastlené kompakty s piezy na výškách. "Hrálo" to v nějakých mezích :-D Po čase jsem inovoval a obstaral si lepší kompakty. Po zapojení jsem měl pocit, že stojím ve sprše... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

vmte
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: pon 28. zář 2015 19:02:30

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od vmte » stř 14. říj 2015 11:50:45

PeBe; tak promiň ale fakt nemám ve zvyku nejdřív natankovat a pak teprv güglit co tam asi mělo bejt jinak by návody asi neexistovaly... A pod nápisem volume si bohužel vždy budu představovat regulaci hlasitosti ne vstupního signálu

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Brum a šum v monitorech

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 14. říj 2015 12:36:53

Asi tak - každý má nějaký svůj přístup a nějaké silnější a slabší stránky, u mixu s jednou bednou a nikoli naživo se dá asi zkoušet nejdřív kroutit vším a pak se jít podívat, proč to nedělá předpokládané věci (pokud je to nedělá), ale je spousta technických zařízení, kde je to recept na trestní stíhání. Takže já i po těch letech manuály prohlížím, alespoň tam, kde by to opravdu nemuselo být podle předpokladu (viz zapojení speakonů z jiného vlákna). Asi to chce trochu z obojího, ale v principu si myslím, že nestačí "aby to dělalo co chci", protože já nemusím předem vědět, co to všechno umí a nemusel bych na to ani přijít, když si manuál neprojdu.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“