Živý záznam muzikantů - Jak a čím nahrát zvukovou stopu?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
tadytom
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. črc 2016 0:14:48

Živý záznam muzikantů - Jak a čím nahrát zvukovou stopu?

Příspěvek od tadytom » úte 26. črc 2016 0:43:55

Ahoj zvukaři,

hledám odpověď, jak nejlépe nahrát zvukovou stopu při natáčení na festivalu v Plzni. Jedná se o celotýdenní natáčení backstage a street nahrávek unplugged skladeb od různých českých muzikantů. Formát videí se bude podobat Mahogany Sessions nebo La Blogotheque, čistý záznam na jeden záběr, různé množství hudebníků, různé nástroje, různé žánry.

Čtení článků a studování videí na zmiňovaných kanálech mě odrazuje od punkového záznamu na jeden Zoom H4n a shotgunový mikrofon na tágu. Hudebníci tam budou především kvůli předvedení svého umu, tak bude jejich zvuk na prvním místě.

Dokážete mi poradit kde nejlépe zapůjčit potřebnou techniku pro živé nahrávání v polovině srpna?

Děkuju.
Tom

Cajs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: ned 12. čer 2011 19:28:17

Re: Živý záznam muzikantů - Jak a čím nahrát zvukovou stopu?

Příspěvek od Cajs » úte 26. črc 2016 8:55:24

Mně se osvědčilo tohle:
http://www.joeco.co.uk/BBR_models.html

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Živý záznam muzikantů - Jak a čím nahrát zvukovou stopu?

Příspěvek od vitek_cz » čtv 28. črc 2016 15:41:51

Ja jestli to ma byt k videu, tak bych to delal polodokumentarne. Idealni setup by byl: Stereo tago (napr. MS), 2-3 omni kapsle (napr. DPA) na portu, ktere muzes dle potreby nekam prilepit, skryt. To vse do stop (Napr. sounddevices 663 apod). Takto bys byl schopen kvalitne zaznamenat, pritom nebyt viden na zaznamu.

Druha cesta by mohla byt, pokud by byl cas na pripravu a nevadily by mikrofony v zaberech: Laptot, zvukovka cca 6IN, na stativech mikrofony, hlavni stereo par a par spotu.

tadytom
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. črc 2016 0:14:48

Re: Živý záznam muzikantů - Jak a čím nahrát zvukovou stopu?

Příspěvek od tadytom » sob 30. črc 2016 2:03:05

Co tohle, kluci a holky?
http://www.biofilms.cz/zvukarsky-set-lo ... -h6-bundle

Chtěli bychom mikrofony co možná nejvíc skrýt. Natáčel jsem některé videa muzikantů a jen před ně položil ZOOM H4N a docela to šlo. Tenhle projekt ale bude o mnohem různorodějším uskupení kapel, žánrů a co do počtu členů, to taky bude hodně variovat. Hledám co možná nejefektivnější řešení a tlačí nás přitom dost koruna.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“