Hlášení upgradů a redesignů...

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » ned 08. úno 2015 10:58:23

ahoj všem, provedl jsem update na novou verzi fóra. Nejsem z něj úplně nadšen, ale šlo o nutný krok, protože staré verzi již nějaký čas nebyla poskytována podpora. Snad Hubertové a další, kdo špatně snáší nečekané změny (včetně mne), neodpadnou :)

- výhodou by mimo jiné mělo být lepší zobrazení na mobilních zařízení a menší datová náročnost na serveru
- slovenština se teprve překládá
- tradiční odkaz na nepřečtené příspěvky najdou registrovaní/přihlášení vlevo nahoře v Rychlé odkazy

Prosím hlašte chyby atd.
Díky
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od JirkaN » ned 08. úno 2015 15:05:08

U Hubertů taky probihal upgrade ale tam to dopadlo asi hůř

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od blaha » ned 08. úno 2015 19:54:08

Taky z toho nejsem úplně urvanej, přijde mi to poměrně nepřehledný, tak snad to nějak přežijem.

Na úvodní stránce mi to ale hází nějaký chyby, ostatní stránky fungujou.
Přílohy
vystrizek.JPG
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od zahy » ned 08. úno 2015 19:57:12

Úvodní strana je cela divná. iPad Safari
Přílohy
image.jpg
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » ned 08. úno 2015 20:22:01

to dělá nevím proč oficiální čeština. zkuste si v nastavení svého profilu přepnout jazyk na "Alternativní češtinu"
já mezitím tu ofic. úplně odstraním
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » ned 08. úno 2015 20:23:29

smazáním jsem nastavil jako default Alternativní češtinu, takže nemusíte nic
chybové hlášky už by neměly být
administrátor, moderátor

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od zahy » ned 08. úno 2015 20:59:08

Musí být uživatel vpravo? Věžičky a všude je vlevo svého příspěvku. Možna bych prohodil (přidal) - nepřečtené- s -označit fora za přečtené-. To používám daleko častěji. No tak jsem na to kliknul a všechny sem si "přečetl", mohla by tam byt zadost o potvrzeni.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 09. úno 2015 2:25:17

Mne vynechte, já už takové věci ani nekomentuju. Zvyknout se dá na všechno a mně to rozhodně nedělá o nic větší problémy, než každému druhému, akorát mne pokaždé překvapí, že tolik lidí nemá vůbec nic užitečnějšího na práci, než šťourat do věcí, které fungují. Moje matka si z fondu národního majetku (tedy zabráno odsunutým Němcům) po druhé světové válce koupila starší singrovku. Od té doby na ní šije (je původně vyučená švadlena, pár let ji ta singrovka i živila, pak to bolševik zatrh a šla do slévárny a pak do jézetdé). Slévárny ČKD už zbourali s celým ČKD, co to bylo JZD brzo nebude nikdo vědět, singrovka entluje furt, stačí jí občas pár kapek oleje. Až někdy budou ty IT opravdu vyspělé, tak se na nich nebude nic měnit, protože žádnou opravdu vyspělou technologii nikdo nemění, může maximálně celá zmizet, nahrazena jinou. Asi jako zmizely anglické dlouhé luky, tak dokonale, že se donedávna vůbec nevědělo, jak výkonná zbraň (pochopitelně ve spojení s lučištníkem) to skutečně byla. A vlastně by dnes s nimi prakticky nikdo ani nedokázal střílet, protože dnešní luky jsou proti nim hračky pro děti.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 09. úno 2015 14:41:29

Měl bych jednu věcnou - pro mne je prvním, na co se koukám, datum a čas posledního příspěvku, někdy i autor. Podle toho se několikrát za den rozhoduju, jestli se někam podívám nebo ne. Teď je to mnohem hůř vidět, než bývalo, takže to unavuje, jde pomalu, musím číst vícekrát. Naopak je velmi luxusně prezentováno, kolik je celkově témat a příspěvků, což je pseudoinformace bez jakékoli hodnoty. Asi jako když v prdencu někdo na nejlepší místo obrazovky prsknul jakýsi šestimístný součet bůhvíčeho a pod ním nechal ještě vyskakovat reklamu na heureku, tedy v podstatě na konkurenci. Byl to Lem, kdo si postěžoval, že chytré stroje bohužel nejvíc přitahují hloupé lidi ?

H.M.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » pon 09. úno 2015 15:08:55

podívám se na to, díky za zpětnou vazbu

jde v rámci diskuzních fór o nejpoužívanější šablonu a v tuto chvíli jedinou dotaženou do jakéhosi technicky optimálního stavu - chci tím říct, že možnosti úprav budou zřejmě omezené, protože řešení je dlouhodobě upravováno podle přání většiny (čímž neříkám, že se mýlíte, ostatně i já si optimum představuji jinak a například v mém administrátorském pohledu na tutéž stránku vidím mnohonásobně více odkazů, takže orientace jak za temné noci v šumavském hvozu po úderu do hlavy ztuhlým syslem, čiže stále znovu a od začátku).
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 09. úno 2015 21:56:57

Jo, je to používané, tak to nemůže mít žádné špatné vlastnosti a vlastně se na tom nic nedá, nesmí a není potřeba zlepšit. Sice se možná úplně nemýlím, ale prostě jsem ta minorita, tak mám smůlu.
Já už to znám odjinud nazpaměť. Co kdyby někdo pro změnu zkusil najít jakýkoli diskutovatelný argument, proč musí být naprosto bezvýznamné počty ve dvou samostatných okénkách a pak hromada opravdu důležitých informací namačkaná v jednom ? Já jednoduše nejsem schopen akceptovat vysvětlení "teď se to tak dělá" nebo "je jiná doba". Nic takového neexistuje, jen stále vedle sebe žijí chytřejší a hloupější lidé, po miliony let. Všechno, co dnes používáme a máme, zbylo jen po těch chytřejších, ostatní jsou balast, kanónenfutr, voliči, maximálně výrobci pěny dní. Jejich jediné pravdivé vysvětlení může znít "já to fakt líp neumím". To je poctivé, to beru.
Jinak samozřejmě vše v dobrém, schytáváte to i za naše stránky. Ale čte se mi to opravdu mnohem hůř, uvědomil jsme si to podle toho, že nemám náladu sem jen tak mrknout a zkontrolovat, co je nového.

H.M.

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od OK2MDK » pon 09. úno 2015 22:21:10

Nešlo by to tlačítko "nepřečtené přízpevky" dát zase na lištu? Já chápu že co je v rolovacím menu je efektní ale prudí to.... :-) Pokud ne, hold si zvyknu....

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » pon 09. úno 2015 23:30:27

OK2MDK - hotovo, vyhovuje?

H.M. - je to používané a má to špatné vlastnosti, nicméně v tuto chvíli jde o jedinou možnost, upgrade jsem kvůli těm nepěknostem odkládal několik měsíců. Co půjde se pokusím postupně zlepšit, jako už v minulosti mnohokrát. Osobně si to neberu - minorita jsme v tomto případě nejspíše všichni. Univerzální řešení je kompromisní a kompromis, jak známo, nikoho soudného z principu zcela uspokojit nemůže.

Ale konkrétněji, nepodařilo se mi přesně najít Vámi vytýkanou nectnost, nejspíše moje profesní klapky, omlouvám se... Mohu proto poprosit o navedení na konkrétní místo? viz:
pro mne je prvním, na co se koukám, datum a čas posledního příspěvku, někdy i autor. Podle toho se několikrát za den rozhoduju, jestli se někam podívám nebo ne.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin S. » pon 09. úno 2015 23:41:11

Nešlo by použít původní šablonu? Jedná se taky o defaultní šablonu phpBB, takže by snad měla být také dotažena. https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... 2/demo/3.0. Nebo by to chtělo alespoň tmavší pozadí, buďto tu šedivou tmavší, či klidně přebarvit na modro.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » pon 09. úno 2015 23:52:41

v tom je právě ten zakopaný pes, nešlo - subsilver2 (ještě nedávný layout Zvukařiny) je verze 3.0.něco, podpora už nebude poskytována, není responzivní atd.
phpBB pokročilo do verze 3.1.něco (což je v rámci vývoje tohoto produktu zásadnější krok) a jak jsem psal výše, nejpropracovanější je nyní prosilver (současný layout Zvukařiny)

detaily v podobě barev budu řešit později, ale díky za podnět. Ostatně nejlepší by byl nový subsilver na novém jádru, uvidíme...
administrátor, moderátor

Odpovědět

Zpět na „O serveru“