....proč to musí hrát tak nahlas?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od safa » pát 09. črc 2010 10:53:40

vojtam píše:Add Metallica: Safo:Beden bylo 16+16 V dosc dopředu, 10+10Vdosc+3dVdosc na boky, za každou zvukařskou věží dalších 12 Vdosc. Pod podiem celkem 58 basovek. Podium mělo 5Vdocs+2 Sb218jako Sidefill. Měl by ses naučit počítat:))
... nj sorry Vojto, pocital jsem to z fotky a tam zpozdovaci veze opravdu videt nebyly ;-) . Neni nad osobni vzpominku. Co jste tam s tim delali ze vam ta smradlava pi/ca jak rikas takhle zahejbala aparatem ?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od safa » pát 09. črc 2010 10:55:05

pavel2 píše:On asi randál a bordel je pro někoho "to správné ořechové"
... nj a pak ze prej za Loudnesswar muzou vydavatelstvi...

vojtam
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: stř 07. črc 2010 20:45:01

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od vojtam » pon 12. črc 2010 18:29:20

Safa: Jo to já nevím. Já Metallicu sledoval z podia. Já to zachytil až po koncertě že se "něco" stalo. Tak netuším. Ale podle kluků co byly u FOH nebo slyšeli zvuk "zvenku" tak Metla hrála daleko potišej než Slayer nebo Alice In Chains po kterých se s aparátem nic nestalo.

A s Meyerem taky upálil páru vršků a tak 6 basovek. Metla hrála totiž před Prahou v Polsku na Slaském pro 65000 lidí a když pak přijeli do Edenu tak měli uplně ten samej preset na aparát, ovšem v edenu bylo 33000 a Eden je ohraničenej tribunama a střechou, kdežto Slaski je "otevřenej", něco jak Bazaly. Takže podle toho to pak všechno znělo, hlasitost brutální a basy vytavené. Je to asi jak s jejím posledním albem Death Magnetic které dělal Jensen a taky to mělo dynamiku okolo 4db(určitě to mnoho lidí slyšelo, já osobně jsem to cd vyhodil protože takové chrčení za 400 Kč fakt nemám zapotřebí). Prostě prasárna a Lars to okomentoval že mu to zní skvěle a že to je ten pravej nářez. Tak pak pokud to kapele nevadí co za lidi jim dělají "zvuk-hluk" tak je to pak těžko. :-(

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od safa » pon 12. črc 2010 19:36:20

Souhlasim, Death Magnetic je po strance dynamiky opravdu priserny album. Kdo u toho nestastnyho koncertu byl za techniku na FOH ze bysme se zeptali povolanejch usi ?

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od Jose1 » pon 06. zář 2010 12:09:19

Zajímavý počtení od chlapců z "vyšší ligy". :D
Někdy jsem rád, že jsem tam, kde jsem. ("v okresní lize") :-D

Uživatelský avatar
Freddy319

....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od Freddy319 » úte 09. říj 2012 18:08:36

Tedy přidávám něco od sebe.. skutečně zvukař metallicy několik kousku VDOSC odpálil. a stalo se tomu tak že bez vědomí odpovědné osoby odstranil ochranu a pořádně tomu přitnul. Pan Duda se soudil ale nevím jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od xxx3 » pon 29. čer 2015 13:53:08

Byl jsem včera v Karlíně na na festivalu Prague sounds good (hráli kapely Persona Grata, Black Star Riders a Dream Theater) a zase jsem jednou zalitoval, že jsem šel. Že je u pódia slyšet blbě ještě dovedu pochopit (tím nemyslím hlasitost - kdyby tam vedle bouchla atomovka, asi bych si nevšiml), ale u zvukaře by to snad mělo být ideální, nebo ne? Jinak hráli na L'Acustics snad K1 12 kusů na stranu a 20 x SB28. Ne, že by to bylo nejhorší, co jsem kdy slyšel, ale přesto to byla spíš zvuková koule a mám dojem, že na tom má nezanedbatelný podíl právě ta přetavená hlasitost, ještě teď mi píská v uších (nehledě k tomu, že speciálně u tohoto typu hudby na celkové srozumitelnosti opravdu záleží, takhle tam člověk opravdu jen tak trochu tuší, co tam muzikanti šudlí - bez znalosti nahrávek je to prostě zbytečné poslouchat). Zvukař relativně mladý, snad by ještě měl slyšet, takže nevím. Je nějaká nepsaná "norma", která říká, že by to zvukaři u rockových koncertů měli honit na nějakou hladinu? A jak to bylo v minulosti, mám dojem že se to zhoršuje. :?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 29. čer 2015 15:28:50

To je jedno s druhým, jakmile uši přestávají slyšet, tak samozřejmě nejde nic opravdu zvučit. Je ovšem možné, že dotyčný měl v uších takové ty lepší špunty a tedy jemu to ještě znělo celkem normálně, ovšem posluchači si je zatím moc nenosí. Zkus to na příštím koncertu. Já vím, že je to všechno blbě, ale jiná rada není. Přece nebudou hrát potichu na tak drahý aparát, to by jim ty kšefty mohl sebrat kdejaký "okresní zvukař" anebo by ho taky mohli polovinu nechávat ve skladu a neamortizoval by se jim. Tenhle overkill je vidět ledaskde a nejen ve zvuku, počty desítek čtverečných metrů všelijakých pohyblivých obrázků na jednoho muzikantského červíčka kdesi dole na podiu už vlastně smazávají rozdíl mezi kinem a živým koncertem. Takže se červíčci porůznu zvedají do výšky, poletují luftem, mladší pobíhají 50m sem a pak 50m zase tam, asi aby neuniklo pozornosti, že tam ještě stále jsou.

H.M.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od MADMAX » úte 30. čer 2015 11:33:55

nejenom ti mladší pobíhají 50m sem a 50m tam; zvládne to i 70tiletý dědeček Mick Jagger, vyžaduje to ovšem dostatečný přísun koksu... :-D. Sakra, to mne mrzí, že jsem prošvih Dream Theater... a ještě k té výšeuvedené kritice Death Magnetic: nevím, proč by metalové album mělo slynout nějakou zásadní dynamikou - nakonec, vzhledem k tomu, že doma používám CD transport a jako D/A převodník DATku Tascam, tak vás mohu ujistit, že pokud si pustím třeba Rammstein, tak indikátory vybuzení na DATce se začátku skladby zastaví v nule, kde už zůstanou, a na konci skladby zase spadnou - leckdy tam nejsou ani ty 4 dB dynamiky a přesto to zní naprosto skvěle. Což mimochodem tvrdím i o Death Magnetic, docela by mne zajímalo, na čem Vojtam tu desku poslouchal, že slyšel chrčení... pomlouvat Metallicu je teď nějaká móda nebo co?
MAD

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od miro » pon 06. črc 2015 10:49:31

Možná odpověď právě nyní (pondělí cca 11.00) a opakování 10.7. 13.35!!!! na ČT2 "Lidské smysly-sluch" vysvětlení proč je zrovna nutná hlasitá hudba.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od Robert » ned 19. črc 2015 15:37:20

Je mi líto, že jsem ten pořad prošvihl, ale asi bych se stejně nic nového pod sluncem nedozvěděl. Včera jsem v Hlinsku zažil něco podobného. Před pódiem hučící koule, říkám si dobrá, jen blbec si stoupne před stěnu subwooferů,... odejdu ke zvukařskému stánku a světe div se, stejný hučák. Zpěv slyšet, ale nerozumět, rozlišit jednotlivé nástroje někdy problém, jindy nemožné. Nejlépe to znělo na konci areálu u záchodků, kde jsem se cítil jako posluchač dost trapně. Můj pocit z hrozného zvuku mi potvrdili nezávisle i další. Nějak tomu stavu nerozumím. Aparát jak hrom, pódiová mixáž, hlavní mixáž, u toho bych čekal lidi kteří slyší. Nebo jsou to až takoví profíci, které zajímá více výše honoráře než výsledek jejich práce? Je možné takový aparát přetavit? Měl jsem místy pocit že jsou v clipu nebo při takových úrovních hlasitosti už moje ucho není objektivní. Na Harlej se zvuk změnil, je možné, že k tomu vozí svého zvukaře, ale přesto jsem nadšený nebyl a do konce nevydržel. Ještě jedna otázka. Co hlukové normy? Co by k tomu pořadateli řekla hygiena?

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od miro » ned 19. črc 2015 20:35:22

Hledal jsem pořad v archivu ČT, bohužel ho nelze z důvodu autorských práv umístit na web. PS taky by mě zajímala povolená hladina hluku hudebních produkcích. Jako fanda live hudby nejen že poslouchám každou středu na radiu BEAT večer plný živáků a poslouchat naživo můžu cokoli, pokud to má dobrý zvuk! Taky se mi stalo, že jsem kvůli zvuku znechuceně odjel z koncertu.

Uživatelský avatar
xxx3

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od xxx3 » ned 19. črc 2015 21:52:20

Já pak vždycky přemýšlím, jestli jen blbě slyším já, nebo je to opravdu nazvučený špatně (mám tedy dojem, že platí spíš druhá možnost). Zase se ale pak setkávám s lidmi, kteří tvrdí, jak to byla dobrá show a bezvadně nazvučený (jenom třeba prý nebyla vůbec slyšet basa - taková drobnost, ale jinak super). Před pár dny jsem byl na Bohemia jazzfestu na Staromáku a tam tomu šlo rozumět celkem bez problému, takže člověk opravdu mohl vnímat jednotlivá sóla muzikantů, detaily u zpěvu, apod. Přitom se nedá říct, že by hráli zrovna "potichu". Nevím, mám dojem, že zvláště "rockerští" zvukaři jsou nějací antihudební, nebo co.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 20. črc 2015 7:41:55

Občas tomu pomůže i kapela - několikrát mi vynadali, že "je to moc čistý", a že "to není řádnej bordel" a je to moc potichu.
Některý kapely časem pochopily, s jinými už raději nedělám.
Ono to umejvání prdelí často vede k jednostranným závěrům...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: ....proč to musí hrát tak nahlas?

Příspěvek od Robert » pon 20. črc 2015 9:36:42

A na druhou stranu jsem se přimotal na koncert Čechomoru na rodinné párty DM drogerie před dvěma roky, kde jsem si ze zvuku mohl ucvrknout. Struny jsem vnímal tělem, zvuk hutný, ale nádherný čistý. Při kvalitním zvuku mi vysoká úroveň nevadí, naopak jsou tam pak postřehnutelné věci, které při nízké hlasitosti zanikají. Tam to bylo pro mistra zvuku za 1 s hvězdičkou. ...a o to víc mi nejde do hlavy to popisované výše, kde byl aparát o dvě třídy výš, přijde mi to škoda a jen nesmyslné ohromování technikou a výkonem.

Odpovědět

Zpět na „Bar“