TL072

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od honza637 » čtv 28. črc 2011 9:17:11

Cajsi, celý komplet který je je dílo Iconu. Není to ale veřejně prezentováno protože je to drahá záležitost. Abych měl klid že nekecám, volal jsem technikovi který byl u montáže toho zařízení a říkal že jak převodníky, tak konzole a "jádro" toho systému je všechno Icon a máš pravdu že to jede pod Protools. Maximum to má říkal 512kHz 32 bit. jestli chceš můžu zkusit vypátrat kde to mají, třeba bys ses rád podíval:)
Jo pracuje ve formátu SSD 512, umí to říkal až 1MHz do optiky , rychlost vnitřní sběrnice 3 gigová optická sběrnice uvnitř. Stará se o to 12 počítačů. Veškerý digitální procesingy dělají hadwarově pomcí DSP karet. Tohle jsem zjistil o tom.
Inu i ten českej honza občas něco ví :shock:
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
TakiJan

TL072

Příspěvek od TakiJan » čtv 28. črc 2011 11:09:30

honza637 píše:Ahoj, ten údaj 20dB si pamatuju. Vzhledem k tomu že pro mě nebyl důležitý tak nedržím v hlavě přesně jak se k tomu došlo. Ale zjistím ti to. Někde to mám v poznámkách napsané.
Potom k těm filtrum. Ta teorie je pěkná, napadá mě ale jeden dotaz. Ten filtr to "dopočítává" podle nějaké sinusové funkce. Nojo, ale spousta signálů ve zvuku vůbec sinusové nejsou. Nota bene nad 10khz je dalších 10kHz které je třeba přenést taky věrně a tam je počet vzorků ještě nižší. Jak tedy můžeš rekonstruovat signál ze záznamu, na ktém vlastně chybí? Myslím to tak, že mezi jednotlivými vzorky jsou místa, která v tom digitálním záznamu vůbec nejsou vyjádřena. Jsou prostě mezi jednotlivými vzorky. Jak je tedy ten filtr může dopočítat?
Dělali jsme pokusy i s pilovým signálem v celém spektru 20Hz - 20kHz a ten to nepřeneslo v původním tvaru prakticky vůbec...
Imho, ber mě jako člověka který se zajímá o způsob jak to udělat aby to věrně hrálo a nahrávalo bez ohledu na módu či hluboké teoretizování.... Zabývám se principy v momentě, kdy slyšim na vlastní uši že to stojí za to.
Prosím Tě ty neznáš základy teorie signálů, jinak bys nemohl psát takové nesmysly. Na vysvětlení té dynamiky 20dB na výškách si taky počkám a vrátil bych se k požadavku, měření zkreslení na výškách spektrákem, když to jinak nejde LOL.

pavel.vojta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: pát 13. úno 2009 20:41:40

TL072

Příspěvek od pavel.vojta » čtv 28. črc 2011 11:36:13

Které soukromé studia tuto techniku mají? Pochybuji, že bude nejaká firma která vyrobí high-end zařízení se nebude s tímto prezentovat a stejně tak uživatel, který podobnou záležitost koupí nezůstane utajen a bude vlastnictví vyjímečného používat jako "konkurenční výhodu". Neznám firmu ICON, pouze ICON firmy Digidesign (AVID) což je ale pouze kontroler pro ProTools obsahující pár preampů. Pokud dáš nejaký link rad se poučím z něčeho nového.

Ano, je otázka co je dobrý zvuk. Pro mě je to takový, který mě baví poslouchat, kdy přestanu vnímat že tam něco trčí, či je naopak něco chybí. Vlastně v okamžiku kdy ten zvuk přestanu vnímat a užívám jen hudbu.
Naposledy jsem si užil takto Supertramp ve Wienner Stadt Halle, PA L-Acoustics K1, "digitální" zesilovače LA8, digitální procesing MeyerSound Galileo, digitální mix DigiDesign Profile....

Ale je možné, že mám laťku kvality příliš nízko.
Pavel Vojta
http://www.RentalPro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od honza637 » čtv 28. črc 2011 11:54:49

Nu kdo ví ... po asi dvacáté - je to o srovnání.

TakiJan - A, se registruj, B, tim spektrákem se toho dá sledovat docela dost. I to že sám o sobě různé druhy zkrslení běžně měří. Závisí na výbavě, možná jsem se nevyjádřil přesně nebo jsi to špatně pochopil. Takovou věc dělá třeba Tektronix, typ si nepamatuju.

K tomu Iconu - bohužel jsem se nedostal k informaci kde tu jsou. Majitelé to nechtějí zveřejňovat. Takže koho to zajímá, napište si přímo na Icon, určitě nějaké info dají. Já víc nevim a taky mě to nějak nebere. A taky to není smyslem tohohle vlákna.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

pavel.vojta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: pát 13. úno 2009 20:41:40

TL072

Příspěvek od pavel.vojta » čtv 28. črc 2011 12:18:21

Můžeš dát nějaký link na Icon?
Pavel Vojta
http://www.RentalPro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od honza637 » čtv 28. črc 2011 12:41:13

Nemůžu, ten technik říkal že je to kusová záležitost a veřejně se to neprezentuje. To je ostatně všude možně. Jak jsem už napsal zkus je oslovit, určitě nějaký info dají.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

pavel.vojta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: pát 13. úno 2009 20:41:40

TL072

Příspěvek od pavel.vojta » čtv 28. črc 2011 12:55:13

Koho mám oslovit? :D. Asi špatně hledám ale nemuzu najít jediný odkaz
Pavel Vojta
http://www.RentalPro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od honza637 » čtv 28. črc 2011 12:58:03

Fakt bych rád pomohl ale v téhle technice se neorientuju. Zkusím zjistit kdo to sem dodal, bude to ale asi chvíli trvat.
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
TakiJan

TL072

Příspěvek od TakiJan » čtv 28. črc 2011 13:35:59

honza637 píše:Nu kdo ví ... po asi dvacáté - je to o srovnání.

TakiJan - A, se registruj, B, tim spektrákem se toho dá sledovat docela dost. I to že sám o sobě různé druhy zkrslení běžně měří. Závisí na výbavě, možná jsem se nevyjádřil přesně nebo jsi to špatně pochopil. Takovou věc dělá třeba Tektronix, typ si nepamatuju.

K tomu Iconu - bohužel jsem se nedostal k informaci kde tu jsou. Majitelé to nechtějí zveřejňovat. Takže koho to zajímá, napište si přímo na Icon, určitě nějaké info dají. Já víc nevim a taky mě to nějak nebere. A taky to není smyslem tohohle vlákna.

Máme HP8591E (náš) a HP8566 (pronájem). Když budem potřebovat měřit zkreslení na nf tak z rentálu doveze šéf D-Scope III nebo HP. Nevyjádřil ses přesně, přímo bych řekl že píšeš nehorázné pohádky. Nejdřív něco tvrdíš, pak na konkrétní dotaz mlžíš nebo nevíš.

Prosím Tě než budeš psát o přenosu pily digitálem - nauč se ty základy. Ohmův zákon a telegrafní rovnice pro digitál nestačí.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

TL072

Příspěvek od sledge » čtv 28. črc 2011 14:37:27

Trochu OT:
Když už je ten pult tak tajný, tak ať alespoň řeknou, jaký převdníky používají. Například nejnovější "vlajkové lodě" od Cirrusu jedou na max 24 bit 192 kHz (CS5381 a CS4398). Problém je i tpo, že 512 kHz není násobek standardních frekvencí.

2 Frenk: Kolego Inženýre, sin x/x v nule sice není definována, avšak má vlastní limitu, je spojitá a tak ji lze beze zbytku "ručně" dodefinovat tak, aby funkce byla spojitá. Důkaz z výpočtu limity a s použitím L'Hospitalova pravidla. Její modelování tak v praxi nenese problémy.

Převodníky v sobě DSP nemají, avšak dopočítávání není žádný zázrak - mám filtr se známou impulzní odezvou a pak jeho numerickou implementaci jen krmím vstupními daty a na výstupu mi leze signál. Analogová implementace by signál "dopočítávala" při krmení sadou impulzů zcela stejně.....

2 Honza637: Ty zmršené pilovité průběhy se nezničily AD převodem ale v podstatě už za dolnopropustným filterm před převodníkem (pravda, dnes jsou digitální). Tvar signálu je totiž dán jednak poměrem harmonických složek, ale i jejich fází. No a například obyčejný filtr 1. řádu má na dělící frekvenci již pokles 3 dB o mnoho více amplitudu v propustném pásmu neovlivňuje, nicméně fázově se začíná projevovat již u desetiny (desetinásobu) mezní frekvence, takže i když signál bude spektrálně filtrem jen minimálně změněn, tvarově vlivem změny fázové charky se může lišit i dosti výrazně - příkladem můe být např. obdélníkový průběh s uřízlou SS složkou RC článkem - i když bude frekvence RC článku například čtvrtinová, než obdélníku, bude tento obdélník citelně zderivovaný (exponenciální překmity na hranách) právě vlivem fázové charky filtru, i když spektrálně se lišit skoro nebude.


Navrhuji založit nové vlákno Nízká dynamika PCM na výškách :o)
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od honza637 » čtv 28. črc 2011 14:54:35

No taky bych o tom pultu rád věděl víc. Mám přislíbeno že se nějaký kontakt na někoho vyčmuchá, ale nebude to hned. Každopádně o tom dám vědět. ;-)
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od TomasVv » čtv 28. črc 2011 15:18:08

Sledge to krásně vystihl.
Pro připomenutí dodám, že ucho není citlivé na změnu fáze, tedy tvarová změna signálu může být radikální, ale pokud je zachováno spektrum, neslyšíme žádný rozdíl.
Dělám, co mě baví.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

TL072

Příspěvek od Frenk » čtv 28. črc 2011 15:24:09

ucho není citlivé na změnu fáze
zkoušel jsi někdy u jedné reprobedny otočit fázi o 180st ? :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

TL072

Příspěvek od sledge » čtv 28. črc 2011 16:31:55

To je něco jiného frenku.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

TL072

Příspěvek od TomasVv » čtv 28. črc 2011 16:41:07

Frenk píše:
ucho není citlivé na změnu fáze
zkoušel jsi někdy u jedné reprobedny otočit fázi o 180st ? :-)

Zkoušel. Pokud hraje sama, nic neslyšíš.
U fáze slyšíš hřebenový filtr (přesněji jeho účinek na signálu) vzniklý rozdílnou fází dvou zdrojů.
Ale to už jsem dost OT od TL 072.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Bar“