Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Decibel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: ned 03. dub 2016 14:09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Decibel » pon 04. dub 2016 12:55:47

Je to jednoduché, záleži na tom kolko poriadatel má peňazí na ozvučenie a kolko to bude hodin. Potom každý zvukar vie či ma priniesť 20 bední alebo len dve - haha. Každopadne by zvukari nemali isť pod cenu, záleži aj o aký typ akcie sa jedná. Keď sa zaráta rozbalovanie, koncert a aj balenie po kedy zvukar odchádza posledný, je to 25 až 50eur na hodinu + cesta dake palivo a všetko sa zdaňuje.

Uživatelský avatar
Klob1

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Klob1 » stř 15. srp 2018 15:09:03

Zdravím,
chci se vás tu optat, protože nějak začínám. Nejde mi tak o cenu. Na soukromém pozemku bude majitel pořádat Dožínky do 200 lidí bez vstupného. Kdo příjde příjde, kdo nepříjde nepříjde. Takže ten prostor je otevřený i věřejnosti. Bude tam mše s farářem, který bude mluvit přes aparát a varhaník. Pak dvě skupiny, které mají svou vlastní hudbu. Takže to mezi tím chce vyplnit, aby se pustila nějaká dechovka, country, folk. Vše v češtině hlavně, aby bylo. Jak je to s nějakými autorskými polatky? něbo jaké zkušenosti máte jako zvukaři, kteří propujčí aparát a obsluhují jej. Nebo zvukaři, kteří jen zvukaří? Jedná se o to vyplnění mezi, aby nebylo ticho.
Děkuji. Klob1

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od CharlesBass » čtv 16. srp 2018 12:48:27

Téma si docela netrefil. Pokud si zmínil termín jako "autorské poplatky" asi budeš/budete vědět o OSE, tj, oblíbené výpalnické organizaci. O tu se stará jen a pouze oficiální pořadatel akce. Jestli je hudba produkována samohrajkářem, symfonickým orchestrem, nebo ze zvukařova mobilu, napojeného do mixu je lhostejné. O tom si v příslušných sekci tady, nebo kdekoliv jinde, kde budeš hledat najdeš kopu přesnějších informací, pokud ovšem dohledání napíšeš slovo OSA a autorské poplatky :-)

Např
viewtopic.php?f=24&t=7723
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Palko » stř 03. říj 2018 16:55:21

Opráším i toto téma z roku 2006. Celé jsem si ho před nějakou dobou pročetl. A je v něm vidět vývoj od zvučení za 1000 Kč za večer až po mnohanásobné částky. Jak to vypadá s ohodnocením zvukařů v roce 2018, v době kdy prodavačka v Lídlu má 28000. A každý se hlásí jak je ten potřebný a zrovna bez něj to fungovat nebude. Kdy slečna na úřadu v podatelně má vysokou školu a bere víc než řidič autobusu. Myslím, že ten desetiletí budovaný smír mezi profesemi byl rozsekán a dnes jsou platy podle toho jak se určitá skupina profesí dovede mediálně zviditelnit. Mezi médii probíranými profesemi jsem nikde nezaregistroval náznak o odměňování zvukařů. Jak se tedy projevil obrovský hospodářský růst i růst platů u odměn zvukařům ?
Palko.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » stř 03. říj 2018 17:37:22

Pocitejme jednoduse. Mas ctyri patky a ctyri soboty v mesici, kdy muzes vydelat. Ostatni dny jsou nad ramec. Tedy 8x3000=24000 hrubeho. O tom, ze si odpracujes za vikend aspon 30 hodin nikdo nepochybuje.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » stř 03. říj 2018 20:14:26

Ale pánové,co řešíte.Není to normované a tak si řeknete částku.Buď je akceptovaná nebo ne.Je nad slunce jasné,že aparát s obsluhou za 450k nebude za večer za dva litry.Obráceně se může stát,že to uhraje bourák s aparátem za 100k a řekne míň.Tak to prostě je.Svět chce být klamán a výkřiky nemají cenu.Dokonce jsem byl svědkem svatby pro 60 lidí,kde to - k mému údivu - odehrál chlapík s karaoke bednou s hrdým nápisem 750w PMPO.Je to hlavně o drzosti a dostatečném sebevědomí aktérů.Že máte aparát,který snese srovnání se světem nikoho nezajímá.Chtěj mít randál a tak ho mají.Dost blbě se mi to píše,ale tak to je.Víte,celé moje snažení bylo o dobrém zvuku(kdekoliv),no a poslední dobou jde o randál za co nejmíň peněz.A tak si hraju pro sebe,protože to stálo dost peněz a dohadovat se s pořadatelem - na to už nemám sílu.A případným zájemcům předem říkám - neprodám.Mám naštěstí jiný zdroj obživy,tak hladem netrpím.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » čtv 04. říj 2018 0:09:07

Ano. Proto pouzivam aparat na holirny slozeny z levnych beden a levneho mixu pres tablet. Da se s tim udelat rozpocet. Mam taky normalni praci, takze se mi nevyplati opoustet rodinu za mene, nez 4000 kc.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Krakonosh » čtv 04. říj 2018 7:50:34

Zrovna nedávno mi jedna zpěvačka "brečela", že vlastně půlku vejdělku z bálu zahoděj zvukaři (mě). Ti mají svého zvukaře, který sice v aparátu má peněz dost, má to ale jako hobby. No a holt když nemůže nebo když chtějí zvuk pořádnej, tak volají mě a diví se, že si za to řeknu dvaapůlnásobek. A to mi pět tisíc za bál přijde jako velmi slušná cena pro kamrády a už si říkám, abych od nějakýho kolegy nedostal po čuni že mu kazim ceny...
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » čtv 04. říj 2018 8:23:41

Naprostej souhlas.A to nezmiňuju časy postavení,bourání a cenu dopravy.Ono i bál od 20.00 do 02.00 není 6 hodin,ale minimálně 8-9 a ne každej vlastní auťák,který to odveze.A tohle všechno nikdo nechce vidět a vidí jen chlapa,kterej stojí(sedí) za blikajícíma světýlkama a sem tam něčím zakroutí.Asi už mám z tohohle trochu splín,ale neskutečně mě to sere.A vozím si svačinu a petku bublinový vody.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » čtv 04. říj 2018 11:33:36

Amortizace aparatu je taky vec, kterou lidi mimo obor nechapou. Prvne musis vzit aspon 200000 z rodinneho rozpoctu a nakoupit. Pak si to musi na sebe za sto akci vydelat. A nesmi to zadnej opilec rozbit. Zatimco 80% zpevacek si nekoupi ani blbej mikrofon za 100$.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » čtv 04. říj 2018 12:02:59

Tak prima,trochu to shrnu.Připadá vám s vlastním aparátem litr za hodinu nemorální?Bavím se jen o zvuku,někteří mají i vlastní světla.My všichni do toho dáváme svý peníze,čas,znalosti - prostě vše.A pak se najde jouda,kterej řekne,že si drahej?Je mi blbý to napsat takhle,ale bohužel - hoďme na ně bobek.Prostě kvalita musí být zaplacená,neboli ze sekaný biftek neuděláš.Jsem ochotnej couvnout u akcí pro děti,hasiče, ale to jsou asi všichni.Možná je to blbej náhled,ale čas mě poučil.Tak se ozvěte.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Palko » čtv 04. říj 2018 20:22:39

Když jsem před pár dny oprašoval toto (pročetl jsem ho celé asi před 2 roky), očekával jsem vzhledem ke každodenní masáži v médiích jak ekonomika rekordně roste, jak rekordně rostou platy - že dnes už nebude pro ty naše bohatší pořadatele dát vyšší vstupné pro bohatší návštěvníky, aby z tohoto růstu měli tedy něco navíc i zvukaři.
Podle vašich reakcí se toho asi tak moc nezměnilo.
Palko.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » čtv 04. říj 2018 21:02:22

Tak díky za reagování,jen mi tam chybí odpověď na mou otázku.Připadá ti mnou navržená suma nemorální nebo vydřidušská?Asi ne, soudě z tvého vyjádření.Problém je v tom,že donekonečna budem bojovat s "rámusílky" protože nic jiného nezbývá.A navzdory sílící ekonomice budem furt ty strejcové,co kroutěj knoflíkama - někteří tedy čuměj na display.A co by teda chtěli,že. Pívo a párek jest dostatečnou odměnou.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » čtv 04. říj 2018 21:06:25

S malym aparatem (do osobniho auta) za 4000. Hodinovou mzdu neresim, stejne je zabity cely vecer. Aparat pro 100-200 lidi samozrejme draz.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od slava » čtv 04. říj 2018 21:39:21

Dík za odpověď,dobrá, moje chyba.Zadal jsem špatně vstup.Dobrá tedy - aparát do osobáku,čtyřku za večer.Pokud se někdo ještě chytí,prosil bych vaší kalkulaci stavět na tomto zadání.

Odpovědět

Zpět na „Bar“