Dřevostavby

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevostavby

Příspěvek od striska » ned 04. srp 2013 13:02:44

Nenašel jsem žádnou informaci, že by v této firmě figurovalo jméno Stříška :-) Souhlasím ale s Vámi v tom, že já osobně rovněž preferuji vzhledem k nižším pořizovacím nákladům topení elektrické v kombinaci s krbem.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dřevostavby

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 04. srp 2013 15:12:50

http://www.zivefirmy.cz/ms-haus_f395662

http://www.ozvuceni.info/

http://www.projektyrodinnychdomu.com/pr ... ms-12.html

Mně to naopak vysypalo spousty odkazů, kde jméno Stříška a dřevostavby, jmenovitě firmy MS Haus jsou pohromadě, minimálně jeden z nich je přímo na vaše stránky, navíc jméno Stříška se vyskytuje na stránkách firmy MS Haus jako kontakt atd. Asi jsem se unáhlil s tím odhadem , že snad kopete přímo sám za sebe, třeba je to jen někdo z přízně nebo obchodní partner nebo čistá shoda okolností, ale vzhledem k minimální četnosti tohoto příjmení byla ta kumulace shod nápadná. Nicméně vám věřím, že nešlo jen o reklamu a i kdyby, tak je mi to jedno, v tomto oboru nepodnikám. Zajímá mne to jen jako koncového uživatele, tedy majitele nebo správce nemovitosti. Teď jsem dostal od mladého další "úkol", tedy poněkud kontroverzní zateplení zevnitř, o tom se hádá kdekdo :

http://www.be-tong.cz/soubory/projektov ... kamera.pdf

http://www.kdejsme.cz/prijmeni/St%C5%99 ... a/hustota/

H.M.

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevostavby

Příspěvek od striska » ned 04. srp 2013 16:50:35

Už vím odkud vane vítr a v tomto případě se o shodu jmen nejedná :-) V roce 2008 jsme pro tuto společnost tvořili web a pár mikrowebů, kde jsem také získal první kontakt a informace o této společnosti. To, že se moje jméno objevuje v kontaktech společnosti MS Haus na webech 3. osob, je spíše jejich bordel. Jinak v ČR je jen jedna rodina Stříšků a víceméně o sobě víme :-)

Doporučení na tuto společnost jsem dal na základě zjištěných informací a především ZKUŠENOSTÍ z realizovaných domů, PRO LIDI, kteří o DŘEVOSTAVBĚ uvažují. Dřevostavby dnes staví několik set firem, v některých případech způsoby, které jsou pofidérní a může dojít ke komplikacím. U MS Hausu bych se problémů nebál, protože jsem si za ty léta, co se o dřevostavby zajímám, zjistil dostatek informací a referencí. Naopak se v médiích stále častěji a častěji objevují případy, kdy k těm již několika zmíněným možným problémům u dřevostaveb došlo. Např. http://www.drevostavitel.cz/clanek/je-d ... a-tragedie. Ale to už jsme zde rozebírali.

O Betongu nevím vůbec nic. Zateplení zevnitř? Co jsem pochopil, tak to používají jako stavební materiál. Zde jsem již dříve řešil také různé způsoby, např. http://www.asting.cz/med-max.php. Stejně vyhrály dřevostavby. I díky klima v dřevostavbě, jsem alergik, astmatik..

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dřevostavby

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 04. srp 2013 18:36:12

Ano, ty tvárnice samozřejmě mají především nosnou funkci, ale na rozdíl od většiny jiných systémů, tady je vyloženě preferována izolace vnitřní, na rozdíl od vnější anebo oboustranné, což je dost zásadní rozdíl a řekl bych skoro kacířství. Myslím, že jsem se ještě nesetkal se systémem, kde by přidání další tepelně izolační vrstvy zvenčí bylo vyloženě zamítáno jako nevyzkoušené, riskantní atd. Naopak musím říct, že oplášťovat dřevostavbu zvenčí ještě polystyrenem je jedna z věcí, které mi vyloženě vadí, u renovace starého zděného nebo panelového baráku je to skoro jediná možnost (a už jsem to taky dělal), se všemi dobře známými nevýhodami, ale nová montovaná konstrukce by se tomu měla dokázat vyhnout - ovšem to by ve stěně nesměly ty 140x60 hranoly dělat takové množství tepelných mostů, že by to ani současnou normu nesplnilo - viz video z výroby...

H.M.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dřevostavby

Příspěvek od exxxi » pon 05. srp 2013 14:08:34

Rád bych oponoval odpůrcům plynu ohledně výbuchu. K výbuchu samozřejmě může dojít, ale za plynoměrem je ventil, který se zavře. když je odběr příliš velký. Tzn., že při výbuchu může vyhořet jen to, co je v trubce za plynoměrem, žádné apokalypsy se nekonají. U nových domů je rozvod plynu řešen tak, aby byl dost bezpečný. Průchody i vedení kolem zdi je řešeno v dvojité trubce. Ohledně nákladů, když mám pár kubíků dřeva (2 až 5) na nejhorší mrazy, platím za plyn ročně cca 10000 Kč včetně teplé vody pro jednoho. Teď dávám dohromady materiál na kachlovky, protože běžná krbová kamna se mi jednak propálila asi za 3 měsíce (v návodu píšou, že to není na trvalé topení :-( ) a hlavně nemají žádnou setrvačnost, což zase v dřevostavbě potřebuju.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevostavby

Příspěvek od striska » pon 05. srp 2013 14:16:49

Já nejsem odpůrce plynu a ani se výbuchu nebojím, nyní mám 10 let barák "s plynem". Při stavbě nového domu mi ale elektrické topení vychází v kombinaci s krbem lépe, než investice do plynu. Nemluvě o nižším tarifu na celkovou spotřebu elektřiny.

Uživatelský avatar
hanakl

Re: Dřevostavby

Příspěvek od hanakl » pát 23. pro 2016 11:57:16

Dobrý den, my se také pro dřevostavbu rozhodli a neměnili bychom. Stavila nám ji firma http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz, která je naprosto spolehlivá a mohu ji jen doporučit.

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dřevostavby

Příspěvek od striska » pát 23. pro 2016 12:24:41

hanakl: a už máte postaveno? Pošlete foto? Protože jsem od nich zatím neviděl ani jednou realizovanou stavbu :-) Zatím se chlubí jen vizualizacemi. Sídlo společnosti mají pofidérní...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dřevostavby

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 23. pro 2016 12:44:39

Mne docela baví, jak se stále všichni ohánějí nějakými energetickými úsporami a snad si ani nevšimli, že rajtují chcíplého koně. Zákazníci jim to zatím žerou, protože ničemu nerozumí a samozřejmě byrokracie a mediokracie taky neotočí a nezačne ty grafy narovnávat, když je celé roky ohýbala stále tím samým směrem. S cenou jedné kWh kolem koruny (plyn cca 0,8, elektrika 1,2, současné ceny v aukcích) vč. DPH je opravdu úplně jedno, jestli má kvůli izolaci barák nějakých hvězdiček pět nebo dvacet. Naopak vůbec není jedno, jestli má vodu svoji anebo od šizuňka a jestli je připojený ke kanalizaci gravitační anebo tlakové od dalšího šizuňka.

H.M.

Uživatelský avatar
HANAKL

Re: Dřevostavby

Příspěvek od HANAKL » pát 23. pro 2016 20:58:41

Dům od DDNK si nemohu vynachválit a jsem ráda, že jsme do toho šli. Pomohli nám nejen se stavbou ale i s ostatními záležitostmi kolem. http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dřevostavby

Příspěvek od exxxi » sob 24. pro 2016 4:23:02

To jsou zas reklamni kecy a fotka zadna.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Dřevostavby

Příspěvek od maro » sob 24. pro 2016 11:06:50

Hanakl na mě působí velmi důvěryhodně ;) že by majitel ddnk ? :)
Listen... and enjoy the sound

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Dřevostavby

Příspěvek od Otas » sob 24. pro 2016 14:32:28

Já si vždycky představuji ty očesané baráčky po tornádu a říkám si, proč si ti chudáci v USA nestaví zděné domy, aby jim vydržely alespoň zdi :).

A jsem skeptik i u nízkoenergetických staveb - pořád tam nikde nevidím sací průduchy pro vstupy do výměníků tepla na výměnu vzduchu v domě. To tam nevětrají a žijou ve smradu? Nebo větrají okny a mrhají energií? Jak je to vlastně řešeno v nové výstavbě, nevím.
Zateplení starých budov izolací stěn a oken je proto jen nedokonalé řešení.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dřevostavby

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 24. pro 2016 15:33:58

Tak ona je hlavní otázka, co kdo pokládá za mrhání. Protopit (naprosto bez práce a úplně čistě) v bytě deset a v domě dvacet tisíc za rok já třeba za mrhání nepokládám a naopak snahu to snížit na půlku nebo klidně i na nulu mnohasettisícovou investicí, spojenou s různými trvalými omezeními volnosti užívání (například co se otevírání oken a jiných výstřelků týče) jednoznačně ano. To už bychom mohli (ovšem nikoli všichni :-) mnohem levněji stejné prostředky ušetřit například vybíráním zbytků jídla z cizích popelnic, bylo by to také "ekologické", ale až na pár skutečných exotů se to moc neprosadilo a hlavně - nikdo si na tom nezaložil byznys ani politickou karieru, takže to není propagováno ani uzákoňováno. Jo a taky na to nejsou multimiliardové dotace, na rozdíl od zelených kotlíků apod.
Každé řešení je nedokonalé, jen různá různě.

H.M.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dřevostavby

Příspěvek od exxxi » sob 24. pro 2016 19:09:28

exxxi píše:Rád bych oponoval odpůrcům plynu ohledně výbuchu. K výbuchu samozřejmě může dojít, ale za plynoměrem je ventil, který se zavře. když je odběr příliš velký. Tzn., že při výbuchu může vyhořet jen to, co je v trubce za plynoměrem, žádné apokalypsy se nekonají. U nových domů je rozvod plynu řešen tak, aby byl dost bezpečný. Průchody i vedení kolem zdi je řešeno v dvojité trubce. Ohledně nákladů, když mám pár kubíků dřeva (2 až 5) na nejhorší mrazy, platím za plyn ročně cca 10000 Kč včetně teplé vody pro jednoho. Teď dávám dohromady materiál na kachlovky, protože běžná krbová kamna se mi jednak propálila asi za 3 měsíce (v návodu píšou, že to není na trvalé topení :-( ) a hlavně nemají žádnou setrvačnost, což zase v dřevostavbě potřebuju.
Tak treti zimu s kachlovejma kamnama super. Je to velka investice, ale tepelny rezim se o hodne zlepsil. 3/4 tuny materialu delaji s tepelnou akumulaci svoje. Ja mam svoji trenyrkovou pohodu a kdyz zena potrebuje vetrat, tak se nerozciluju. Stejne ji nevysvetlim, ze se vetra 3-5 minut a ne hodinu v kuse. Pak se divi, ze jsme meli par let zpatky v severnim pokoji plisen.
Co tu psal Hubert o cistickach, tak je "ekonomicky" neplatit stocne. Nase levna cisticka (stojime u potoka) dostala pri povodnich poradne zabrat. Tlaky spodni vody s ni pohnuly a prestala tesnit mezi prvni a druhou komorou. Takze nic neni jen ruzove.

http://exxxi.rajce.idnes.cz/Kamna/#image.jpg
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Bar“