I Live editor

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

I Live editor

Příspěvek od mazi » čtv 18. bře 2010 12:21:25

Dobrý den všem, potřeboval bych poradit. Dostal jsem se k možnosti si šáhnout na PC na soft od AH na ILive editor. V podstatě mě absolutně učaroval, rychlo pochopitelný, přehledný a logický systém. No, hrál jsem si s editorem asi dva dny a teď mě láká (protože stejně jsme před otázkou jakým směrem se pustit) myšlenka spojení PC (místo konzoly) se stageboxem IDR 32, což je investice ze 100 metrovým CAT kabelem 130 000. Což u solidního analogu s tímto vybavením vychází na 400 000. Ba i možná více. Láká mě to už jenom proto, že tahat mix 60kg (Spirit 8 ), Effekt. rack 60kg a potom párák 40 kg, se mi zdá proti tahání Notebooku 5 kg, stage boxu IDR 32 v case na koleckach cca 30 kg a kabel CAT max 10kg naprosto ohromující, zvláště v neděli nad ránem, kdy je všechna technika 2x těžší a pomocníku o 90% méně. Ano, zdá se mi to skoro až ohromující jet na kšeft jenom řešením Ilive, ale určitě to má své ale. Hrál jsem si s editorem v režimu offline, takže nevím jak se to bude chovat na živo. Tak bych potřeboval znát názor někoho kdo s tím má nějaké zkušenosti. Děkuji za odpověď.

dj_scorpio
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: ned 18. dub 2010 13:12:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: I Live editor

Příspěvek od dj_scorpio » pát 18. čer 2010 22:46:47

no rozhodně to své výhody má (hmotnost, menší prostorová náročnost), ale na jeden jediný notebook bych se moc nespoléhal... takový notebook když přestane poslouchat či se dokonce sekne je docela pohroma, hlavně když není k dispozici nějaké záložní řešení...
Zbrusu nový web pro všechny osvětlovače!
->>> http://www.osvetlovac.info <<<-

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: I Live editor

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 20. čer 2010 17:32:34

Pár lidí už konkrétně s IDR takhle jezdí.

Výpadek je sice nepříjemný, ale nikoliv tragický - nevím jak jiné, ale IDR od AH i Soundcrafty si pamatují poslední stav.

Reconnection proběhne tak do minuty - to se přežít většinou dá, i když nevím o nikom, kdo by si stěžoval zrovna na tohle :-)

Nicméně i ten AH R-72 bude nejspíš pohodlnější a přehlednější než pécéčko a cena kolem 130 000,- sice není málo, ale vzhledem k tomu, co umí, je docela příznivá.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
MK

Re: I Live editor

Příspěvek od MK » pon 19. črc 2010 19:58:23

Jezdím s ILive t-112 a mám i editor 1.53 ale ještě jsem se neodvážil na kšeftě vyměnit konzoli za noťase. Maximálně kdyby na podiu byli samohrajky a jeden "zpěvák". Ale k tomu jsem se ještě nedostal. Obsluha PC při obsazení např 20ti vstupů musí být šílená

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: I Live editor

Příspěvek od Návštěvník » pon 22. dub 2013 21:37:11

nemyslím si, že by se s editorem pracovat nedalo ani s dvaceti obsazenými vstupy. když víš, co v editrou kde je, a dáš si na všechno dost pozor, není to takovej problém. netvrdím, že komp nahradí konzoli, to samosebou ne, jen se chci říct, že se to dá. nicméně já to řeším stejně , plus mám navíc k tomu iPad s MixPadem a ten editor opravdu používám jen k editování efektů a hlubšímu nastavení speaker procesingu a konfigurace mixu. zbytek s přehledem uhraju s tim MixPadem. Samozřejmě , že až vytabletuju dostatečnou hotovost, první co udělám je že půjdu minimálně pro T112, k mojí iDR48čce je to tak akorát...
bless

ALSH
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: stř 14. pro 2011 22:49:14
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: I Live editor

Příspěvek od ALSH » pon 22. dub 2013 22:05:14

Já používám iDR32 + T80 v hospodské lize. Někdy jezdím bez konzole. Je to však s kapelami, které znám a je to po předchozí vzájemné dohodě (není místo pro konzoli, venku není přístřešek pro zvukaře). U těchto kapel už mám v iDR uloženou scénu a tak je velká část nastavení již hotová. Ovládání pomocí notebooku je pomalejší a po delší době mě bolí zápěstí. (Kdyby šlo použít k ovládání faderů kolečko myši, byla by to pohoda). Pokud notebook chcípne nebo dojde k přerušení WiFi, nic se neděje, iDR32 hraje stále dle aktuálního nastavení. Synchronizace iDR32 a notebooku trvá na můj vkus trochu dlouho. I při hraní editor občas zůstane viset a načítá data. Pokud si budeš chtít pohrát online, jsem k dispozici, bydlím v Jablonci n.N.

Uživatelský avatar
zvukar

Re: I Live editor

Příspěvek od zvukar » pon 13. kvě 2013 21:36:01

Ak clovek vie co robi a ma v editore prehlad, da sa s iDR a notebookom nazvucit aj normalna kapela, bicie, basa, gitary klavesy atd. Je to ale take nudzove riesenie, na male akcie, kde je cas na zvukovku atd. Oproti fyzickym faderom a potenciometrom trva zvukovka dlhsie a pre zvukara je to dost nepohodlne. Ak zacne spatna vazba, naklikat sa Aux alebo GEQ v rychlosti je dost problematicke. Tiez ak ma zvukar notas polozeny na stole, musi pri nom sediet, nemoze stat, co je tiez nevyhoda. Parkrat som takto zvucil a fakt to nie je ziadna vyhra. Ked uz, radsej pouzit kombinaciu tabletu a notebooku, alebo este lepsie, kupit si namiesto iDR GLD aj so stageboxami, pripadne iny digital v tejto cenovej kategorii.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“