výpadek v nastavení

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Pete
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2024 0:17:34

výpadek v nastavení

Příspěvek od Pete » čtv 11. dub 2024 0:42:41

Zdravím páni mistři řemesla zvukařského, jsem jen laik z nutnosti dotčený obsluhou mixu Soundcraft UI24R (protože to nikdo jiný dělat v kapele nechce). Zjistil jsem nyní náhodou, že sluchátkové výstupy hrají každý jinak hlasitě (při stejné úrovni nastavení) a navíc jeden trochu šumí. Může to být jinde v nastavení a nebo je to důvod k panice a servisu ??
Druhá věc co nás postihla na poslední zkoušce : zapnu mix, zapnu iPad, poslední nastavení naběhne, ale - nehrají mi do Mainu dna kanály, i když mi tu blikají signálem přes půl šavle... Kontrola jestli jsem to někde nemutnul, ne. Vypínám mix, vytáhnu ze zásuvky, restart, 1x, 2x, problém trvá... Poslední firmware máme. Pomůže Reset do továrního nastavení a znovu vše najet? Nějaký jiný nápad ? Nějaká podobná zkušenost ? Mám pocit, že už nám to občas nějak blblo, třeba na výstupech úplný ticho, ale vždy se to nějak povedlo nahodit... Čekají nás akce, nechci být za trumpetu...
Pokud mi někdo k tomu něco napíše, předem děkuji a žehnám... :-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 277
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadek v nastavení

Příspěvek od relaxmusik » čtv 11. dub 2024 10:21:02

Hlasitost sluchátkových výstupů mělo by jít nastavit i softwarově. Musím se podívat večer doma, z hlavy si nepamatuji.
Ty dvě nehrající šavle - nehrají do Main výstupu: nejsou naroutovány do SUBgruby a nebo VCA a nejsou zamutovány ev. staženy?
Eventuelně nepodařily se někomu odpatchovat v sekci Patching? ( ikona ozubeného kolečka vedle šipky playeru - patching).
Ještě bych skusil zmáčknout tlačítko Soundcheck v okně Patching.
Víc mě takhle nenapadá.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 489
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: výpadek v nastavení

Příspěvek od Damton » čtv 11. dub 2024 11:13:55

Pokud nevíš kde je chyba, tak si vyvolej defaultní prázdnou scénu. (init. inicializační prázdná scéna)
A tak si pak zkontroluješ že máš vše hardwarově v pořádku a vše ti hraje tam kam má.

Poté se vrátíš do své původní uložené scény a tam hledáš problém kam vlastně posíláš ty dva nehrající vstupy.

A nebo mě ještě napadá nedal někdo u toho vstupu na záložce kompersor na šavli Gain (je to gain za kompresorem) nenastavil tam někdo Gain do mínusu ? -24db tam jde až dát.

Ale největší pravděpodobnost je, že je naroutovaný na nějaký SUB (podskupina) nebo do VCA který je ztlumený nebo "mutnutý"
A tím se ti signál nedostane až na Master výstup.

Pete
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2024 0:17:34

Re: výpadek v nastavení

Příspěvek od Pete » čtv 11. dub 2024 15:12:32

mít tak vaše znalosti a zkušenosti.... :-( ale podle rad zkusím, klaním se a díky.

Odpovědět

Zpět na „Soundcraft“