yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

  • Reklama
  • DEMO 15
lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » stř 28. čer 2017 0:14:12

Omlouvám se , pro spoustu z vás asi stupidní dotaz, ale já jsem ve světě mixu naprostým nováčkem. Asi jsem na to dutej, snažil jsem se vygooglit ale jsem z toho stejně jelen. Mix mám pro stream. O co se mi jedná? V tuto chvíli mám zapojený pouze mikrofon a sluchátka v mixáku a z mixu do PC pomocí USB. Na streamu lidé slyší zvuk který jim pouštím - nemohu ho ovlivnit ( ztlumit, zesilit ) přes mixák. Ovlivnovat hlasitost vysílajících zvuků mohu pouze pro sebe, mohu si to na mixu klidně uplně ztlumit a lidé stále slyší zvuk - v pořádku. Já chci docílit toho, abych mohl hlasitost na mixáku ovlivnovat i lidem. Separé sobě a separé jim. Popisuji to neandrtálsky, za A protoze tomu nerozumim a za B, aby jste pochopili o co mi jde. Myslím že potřebuji tedy propojit mixák se zvukovkou ( integrovanou realtek ) svého PC - nevím jak. Omlouvám se za stupidní dotaz, ale nevím do kterých vstupu a vystupu mám který kabel zapojit. Přál bych si, jestli by tu byl nějaký hodný a ochotný člověk, který by mi to vysvětlil jak tatarovi nebo malému dítěti. odkaz na mix https://ask.audio/articles/review-yamah ... re-goodies


děkuji moc za případné odpovědi

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » stř 28. čer 2017 0:21:34

PS: zatím mám podezření že je to phono - 3,5mm jack - červeny bilý se zapojí do phono vstupu a jack do zvukovky, ale nejsem si jistý. Tuším že by to mohl být tento kabel https://www.muziker.cz/bespeco-slympr180

Uživatelský avatar
Marian

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od Marian » stř 28. čer 2017 8:25:43

Neviem či som úplne presne pochopil, čo chceš spraviť. Ale asi ti ide o to aby si vedel separátne nastaviť požadovanú hlasitosť pre odposluch a pre seba (Sluchadlá) a nahrávanie cez USB. Zvuk s PC púšťaný cez USB by sa pri zapnutí prepínača (dolná poloha) Line/USB na poseldnom stereo vstupe (9/10) mal správať ako normálny vstupný kanál pichnutí z vonku. Prepínač dole nad poťakom Level "To Mon/To ST" zapni t.j. aktivuj "To ST", pri poťaku Monitor/Phones prepínač "Stero mute" vypni (horná poloha). Keď to takto nastavíš tak si budeš môcť nezávisle riadiť hlasitosť výstupov "Stereo OUT" a "Monirtor OUT, resp. Sluchatkový výstup "Phomes" je riadený súčastne s "monitor", hlasitosť ani jedného by nemala ovplyvňovať hlasitosť výsupu pre nahrávanie cez USB tam je signál brany ešte pred potenciometrom priamo s ST zbernice, čiže aby bola vhodná úroveň pri nahrávke (dostatočne silná ale zasa aby nebol zalimitovaný vstup - indikácia peak), treba vhodne zvoliť LEVEL a GAIN na vstupoch 1-9. Do "PHONES" si pichneš slúchadla (alebo odposluchy pre seba z Monitor OUT) a do STEREO OUT odposluch pre ľudí. Ten mix je hodne okresaný, takže nepôjde riadiť hlasitosť každého vstupného kanálu separátne pre obe/tri výstupy (teoreticky ak by si nepoužíval FX procesor by to ešte šlo cez "FX Send"), na to by si potreboval mix, ktorý má AUXy (na niektorých ide prepnúť aj pre/post EQ) alebo nezávislú monitorovú cestu pre každý vstup , niekde označovaný ako mon (na každom vstupe je poťak MON, kde sa dá nataviť úroveň).

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » stř 28. čer 2017 9:46:54

Děkuji moc za snahu ale tvá odpověď je na mě příliš edukovana. Jedná se mi o toto , dám příklad : pouštím stream . Řekněme že lidem pouštím písničku z YouTube ( aby se to lépe chápalo) já tu písničku slyším ve sluchátkách , lidé slyší píseň v hlasitosti kterou mám nastavenou ve Windows , na mixaku nemám možnost tuto hlasitost pro ně ovlivnit, můžu to udělat pouze ve Windows . Já do sluchátek hlasitost ovlivnit mohu , klidne si ji mohu ztlumit úplně a lidé furt slyší píseň na plné volume. Mě jde o to, abych mohl regulovat zvuk i pro ty lidi na tom mixaku , a zvlášť sobě do sluchátek přes mixak což teď jediné jde.

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » stř 28. čer 2017 9:50:28

A já se jdu teď ještě zamyslet a vyzkoušet co jsi mi napsal. Aha, pochopil jsi mě nejspíš správně. Jenže když zapnu TO ST a vypnu stereo mute , tak lidem mohu regulovat hlasitost , ale slyším zároveň svůj odposlech mikrofonu.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od Bassman » stř 28. čer 2017 11:30:48

Problem je nasledovny. Ty potrebujes dostat zvuk z PC (youtube) do mixu, inac sa jeho hlasitost cez pult ovladat neda. To ide tak ze na spominnom vstupe 9/10 stlacis tlacitko line/usb. Tak posles zvuk z PC do mixu a mozes ho regulovat. Ty ho ale potrebujes poslat aj naspat do PC aby si ho streamoval a to uz pravdepodobne nepojde. Vsetky ostatne vstupy do PC cez USB urcite pojdu ale ten 9/10 asi nie, vznikla by tym slucka a to by bol riadny hukot. To ma pravdepodobne vyrobca osetrene.

Analogovou cestou (teda vyuzitim zvukovky v PC) to bude obdoba. Z line out na zvukovke to prepojis do niektoreho vstupu na mixe, zmiesas s mikrofonom a cez vystup mixu posles spat do PC do line in na zvukovke. A zvukova slucka je tu opat.

Bohuzial jedina cesta je mat dalsie PC len ako prehravac hudby, ten pripojeny do mixu, tam sa zmiesa s mikrofonom a posle do dhuheho PC na stream (cez USB). Cez potenciometer Level to regulujes pre seba do sluchatok a cez Gain to vies zregulovat aj pre posluchacov, co sice meni hlasitost zaroven aj v sluchatkach, ale predpokladam ze ludom to chces nastavit na nejaku vhodnu uroven a s tou uz nehybat.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » stř 28. čer 2017 11:46:23

Bassmane, přesně tak. Moc děkuji za odpověď ale přijde mi až neuveřitelné že by to nešlo. Můj plán byl prostě takový že bych propojil mix dva cinche - zvukovka 3,5 jack. Myslel jsem že tím docílim na kanále 7/8 regulaci volume. Streamovací program berez zvuk z windows , pokud chci hudbu lidem ztlumit musim tak činit jedine ve windows. Čeho tedy docílim zapojením cinch mix a 3,5 zvukovka?

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od Bassman » čtv 29. čer 2017 10:21:38

Tak ako si to napisal, docielis to ze budes sice vediet ovladat hlasitost hudby, respektive toho co ide von zo zvukovej karty pocitaca, ale budes to moct ovladat iba pre vystup mixpultu. A keby si ten pripojil zase spat na vstup zvukovky v pocitaci, aby si ten regulovany signal mohol streamovat, tak dochadza k zvukovej slucke, ktora narobi riadnu paseku.

To co chces nie je mozne docielit so zariadeniami, ktore mas. Rozmyslal som este ako to urobit co najlepsie a napadlo ma ze ty predsa len budes chciet s urovnou hudby aj mikrofonu hybat casto tak by som to predosle riesenie poopravil.

Zohnat druhe PC ako prehravac hudby (to ostava, bez toho budes moct ovladat hlasitost hudby len v PC a to si uvedomujem ze je pomerne nepohodlne). Prehravac pichut do niektoreho stereo vstupu na mixe, mikrofon do mikrofonoveho vstupu na mixe a mix pripojit analogovo (kablom 2x XLR / jack 3,5 stereo) do vstupu zvukovej karty v PC. Tak docielis to ze hlasitost toho co pustas von (streamujes) mozes ovladat aj cez mixpult. Sluchatka do sluchatkoveho vystupu mixu, budes tam teda pocut len to co ide do eteru, nebudes si moct nieco stiahnut tak aby sa to neprejavilo aj v streame, ale to povazujem v podstate za zbytocne. Budes tam moct ovladat len celkovu hlasitost sluchatok, ale to myslim bude stacit.

Ine ma nenapada.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » pát 30. čer 2017 10:34:47

já ti Bassmane moc děkuji za tvou ochotu. Tam je nejvetší problém ten, že s tou hudbou jsem dal jen příklad vis. Samozřejmě streamuji hry atd. takže pokud je opravdu jediné řešení to druhé PC , musel bych propojit oba PC spolu , na jeden hodit asi tíhu streamu , na druhém hrát hru a pak s jedním znich propojit ještě ten mix. Jsem samozřejmě zklamany že je to tak složité :( Nejspis mi nezbude nic jiného , než to pro ted nechat tak jak to je . Tobe ale ještě jednou dik za pomoc

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » pát 30. čer 2017 17:19:40

stejne mi prijde toto řešení slozite. defakto na problem že potřebuji menit volume zvuku do sluchátek a do pocitace, to je vlastne zjednodušeně můj problém.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od mkarr » pát 30. čer 2017 19:30:01

Myslím že by to šlo i jednoduššeji.
Počítač má v základu dvoje směšovací zařízení, která jsou na sobě zcela nezávislá. Jedno je vstupní a druhé výstupní.
V případě připojení externí zvukovky, což v tomto případě je ten mixpult, by bylo pouze potřeba, aby v mixu pro přehrávání byl vypnutý/ztlumený vstup do zvukovky (což je výstup z mixu)
Streamovací program by musel brát jako zdroj zvuku právě tento vstup do zvukovky (výstup z mixu). Pokud toto nejde, možná by stálo za to podívat se po jiném streamovacím programu.
Přehrávací část zvukovky by musela být ve woknech označena jako výchozí zvukové zařízení, aby všechno co se v počítači přehrává, šlo právě ven do mixu na vstup 9/10.
Podle návodu k mixu, se výstupní úroveň pro USB nemění knoflíkem pro nastavení výstupní úrovně Level Stereo, takže hlasitost do streamu se dá ovlivnit jen na čudlu line 9/10 a na čudlu s hlasitostí mikrofonu.
Do sluchátek se to ale dá měnit nastavením hlasitosti pro sluchátka/monitor.
Pokud je potřeba abys ve sluchátkách neslyšel sám sebe, dá se udělat taková lehce šílená konstrukce.
Na vstupu 9/10 se pustí signál jen do monitoru
Na monitoru se vypne signál ze stareo sběrnice
Výstupy pro monitor se propojí se vstupu 7/8 (L do L a R do R)
Zvuk z počítače půjde do kliky 9/10 kde se nastaví level/hlasitost pro všechny
Také čudl na hlasitost sluchátek bude nastavovat hlasitost i pro stream
hlasitost/level na vstupu 7/8 ale už bude nastavovat hlasitost pouze pro stream
stejně tak mikrofon, bude slyšet pouze ve streamu, když je to teda podmínka nutná (která to docela zesložiťuje).
Víc s tímto mixem asi uvařit nepůjde a pokud potřebuješ měnit hlasitost pouze pro sluchátka, asi bych doporučil regulátor na sluchátkovém kabelu.
Varianta co zmiňoval Bassman, kde by se pro sluchátka využila efektová sběrnice by byla taky možná, ale efektová sběrnice je mono, takže by sluchátka běžely mono i pro hudbu nebo zvuk her z počítače, což nepovažuju za šťastné. Stejně tak nepovažuju za šťastné, tahat do toho tu softwarovou zvukovku co je v počítači. To spíš nějakou jinou externí třeba z bazaru
Každopádně to celé stojí na tom, jestli streamovací software umí použít jiný zdroj signálu, než výchozí playback mixer ve woknech.

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » sob 01. črc 2017 21:39:30

Ve Streamovacim programu obs studio mohu měnit zdroje z kterých má brát zvuk , o to víc nechápu když nastavím mg-xu , což je default ve windows , jako výchozi přehrávači zařízení , tak oba sice krásné zachytává jakýkoli zvuk z plochy ale regulovat zvuk jde pouze v mejch sluchátkách přes mix. Zkoušel jsem propojit cinchem mix tusim 7/8 a Jackem zvukovou , nic to neudelalo , zapnul jsem TO ST , vymacknul stereo mute a ejhle , v obs jsem na ekvalizéru viděl že zvuk plochy opět nereaguje na volume ale zato reagoval v obs mikrofon a ekvalizér mikrofonu v obs se choval jako kdyby přes něj jel ten zvuk taktéž . Každopádně i kdyby to fungovalo, nemohu mít v tomto příkladě co popisují zapnutý mikrofon, jelikož uslyším svůj hlas do sluchátek . Jdu se ještě jednou zamyslet nad tím co si napsal . Teď sem popsal jen jak se chová obs a svůj experiment. Jsem nezkusenej, jak pustím zvuk do monitoru na lince 9/10 to je to st mono čudl?

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » sob 01. črc 2017 21:45:53

by bylo pouze potřeba, aby v mixu pro přehrávání byl vypnutý/ztlumený vstup do zvukovky (což je výstup z mixu)
Streamovací program by musel brát jako zdroj zvuku právě tento vstup do zvukovky (výstup z mixu). Pokud toto nejde, možná by stálo za to podívat se po jiném streamovacím programu.
Přehrávací část zvukovky by musela být ve woknech označena jako výchozí zvukové zařízení, aby všechno co se v počítači přehrává, šlo právě ven do mixu na vstup 9/10.
Podle návodu k mixu, se výstupní úroveň pro USB nemění knoflíkem pro nastavení výstupní úrovně Level Stereo, takže hlasitost do streamu se dá ovlivnit jen na čudlu line 9/10 a na čudlu s hlasitostí mikrofonu.
Do sluchátek se to ale dá měnit nastavením hlasitosti pro sluchátka/monitor.
Pokud je potřeba abys ve sluchátkách neslyšel sám sebe, dá se udělat taková lehce šílená konstrukce.
Na vstupu 9/10 se pustí signál jen do monitoru
Na monitoru se vypne signál ze stareo sběrnice
Výstupy pro monitor se propojí se vstupu 7/8 (L do L a R do R). //////// Můžeš mi prosím toto polopaticky vysvětlit . Myslím kde co zmáčknout a jakým kabelem propojit ?

lennycom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte 27. čer 2017 23:56:27

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od lennycom » sob 01. črc 2017 22:08:15

Pockej, mkarr tohle se jeví jako nejblíže k mě představě, prostě když budu pracovat na PC tak normálně uslyším jakékoli zvuky z plochy a budu moc regulovat volume a pro stream to půjde regulovat na 7/8 i na volume sluchátek na mixu ? To je bomba, jen škoda ze to nejde separé pro me a pro stream což by byla nejvetsi pecka, to by asi teda nešlo že? Ale je to zatim nejlepsi reseni. Myslel jsi s tím propojením jako zapnout "to mon" vymáčknout " stereo mute" tlačítko a kabelem 6.5 Jack propojit monitor out R s line 7/8 R a to samé s L ? Pokud to tak je ? Půjdou zapnout fx efekty ? Jestli jo tak je to super řešení a moc si mi pomohl. Jestli jsem to nepochopil tak mě prosím oprav . Jinak na OBS se dá nastavit výchozí přehrávání , cokoli co mas klasicky ve voknech jako zarizeni pro prehravani , tak muzes nastavit aby to OBS bralo jako zdroj. Takže jestli vystupem z mixu myslis klasaicky output mg-xu co ukazjí vidle tak ano.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: yamaha mg10xu propojeni s pc zvukovkou

Příspěvek od mkarr » pon 03. črc 2017 18:39:54

Potřeboval bys, aby OBS bralo jako zdroj nikoli zařízení pro přehrávání, ale zařízení pro nahrávání. to je právě ten druhý mixpult ve windows. Teda ono záleží na tom, jakou verzi woken máš, ale obecně platí, že wokna mají nějaká zařízení jako zdroj zvuku a nějaká zařízení kam ten zvuk posílají. No takže když jeden ze zdrojů zvuku bude USB výstup z mixu, přenášenící zvuk do počítače, tak přesně tento zdroj zvuku je potřeba vnutit tomu programu, aby jej žral a streamoval.
Výsup do té Yamahy, tedy přehrávací zařízení, jako jsou sluchátka, repráky.... použít jako výchozí zařízení pro přehrávání všech zvuků. Důležité je abys do tohoto výstupního zařízení posílal všechno krom toho vstupu, který se ti z mixu vrací. Ono je to tak nejspíš už i nastaveno, ale mohlo by se stát že ne, a pak by docházelo ke zvukovým šílenostem před kterými varoval Bassman.
No a co se týče mixu:
- Přepínač LINE/USB na šavli 9/10 stisnkout (volba USB)
- Přepínač TO MON/TO ST na téže šavli stisknout (volba TO ST)
- Na počítači nastavit na celkové hlasitosti něco mezi 3/4 a plnou, ale né úplně plnou.
- Na mixu čudl LEVEL STEREO nastavit na místo ozbnačené šipkou
- Na mixu na čudlu LEVEL 9/10 nastavit takovou hlasitost, aby se při přehrávání věcí z počítače rozblikaly ukazatele zhruba do úrovně 0
- Přepínač TO MON/TO ST na téže šavli vymáčknout (volba TO MON) a už jej tak nechat
- Přepínač STEREO MUTE u čudlu MONITOR/PHONES zamáčknout a přelepit izolačkou, proti nechtěnému vymáčknutí.
- Na čudlu MONITOR/PHONES nastavit takovou hlasitost, aby vyhovovala do sluchátek
- Kabelem Jack/Jack propojit MONITOR OUT L a LINE 7 L Stejně propojit MONITOR OUT R a LINE 8 R
- Na čudlu LEVEL 7/8 opět nastavit takovou halsitost, aby se rozblikaly ukazatele zhruba na nulu
- Připojit mikrofon do vstupu třeba 1, nebo který používáš. Doporučuju jeden ze dvou prvních, protože je na nich kompresor.
- Nastavit LEVEL tohoto vstupu na šipečku
- Stisknout na tomto vstupu HPF 80Hz
- Pokud je stisklé, tak vymášknout PAD -25dB
- Na vstupu s mikrofonem nastavit COMP na 0
- Nepouštět žádné zvuky z počítače, začít mluvit na miktofon běžnou hlasitostí a otáčet čudlem GAIN na vstupu s mikrofonem tak, aby se rozsvítila na ukazateli zhruba -6 nebo 0 (těžko říct jak na tomto mixu reaguje ukazatel na mluvené slovo)
- Začít mluvit víc nahlas, vykřiknout, vzrušeně něco komentovat a přitom otáčet čudlem COMP doprava tak dlouho, až při takto hlasitém projevu nebude ukazatel vyskakovat o víc než dílek výš, než při klidném mluvení.
- Pozor na ledku PEAK. Když blikne občas, nic se celkem neděje, jakmile by ale svítila delší dobu, blikala pořád nebo příliš často, je třeba ubrat GAIN a v případě potřeby vyšší hlasitosti mikrofonu to dohnat na čudlu LEVEL (případně ubrat na čudlu COMP)

- Mikrofon i vstup LINE7/8 normálně dál používat jako mix, na ostatní asi mmoc nesahat, pokud k tomu nebude důvod.
na čudl LINE9/10 nebo raději MONITOR/PHONES sahat v případě slabého nebo naopak příliš silného výstupu z počítače, aby sis upravil jak sluchátka tak výstup do lidí.
Efekt normálně půjde použít, bude se přimíchávat do hlavního výstupu a do USB výstupu ale nebude slyšet ve sluchátkách.
Pro kontrolu toho, co Ti leze z efektu, doporučuju připojit třeba bedýnky k výstupu STEREO OUT a zapínat je jen jako kontrolní kvůli efektu, nebo pro pařbu bez komentáře na mikrofon. Protože z těch bedýnek poleze i signál mikrofonu, takže v případě zapnutého a patřičně zesíleného mikrofonu budou asi hvízdat.
Doufám že jsem někde neudělal chybu a mix funguje tak jak od něj čekám. Ostatně, pokud máš ty dva kabely s jack 6,3, tak to vyzkoušej a dej vědět.
Držím palce.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“