crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pery1

crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Příspěvek od pery1 » ned 19. dub 2015 14:16:20

Ahoj,
sem úplný začátečník ve zvukařině mám doma 2x třípásmové bedny 15 palců a 2x Megaton MT18 bez výhybky k tomu 2 zesíky
mám otázku jestli pro mě má význam tento crossover na sub out chci zapojit jeden zesík do můstku a ty dva suby a na high
ten druhý a ty třípásma ve stereu. jde mi o to jestli mi ten crossover úplně neořeže basy a do těch 3 pásmových beden půjdou i nižší frekvence jak středy a středo basy a nebo pro tento účel pro mě bude lepší ekvalizér Behringer FBQ1502 který má taky sub out.
děkuji za odpověď

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Příspěvek od zahy » ned 19. dub 2015 17:07:30

co za třípásma, jaké zesilovače.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
pery1

Re: crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Příspěvek od pery1 » ned 19. dub 2015 18:17:02

Cerwin-Vega CVi-252 a zesilovače dexon dap 1500

Uživatelský avatar
pery1

Re: crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Příspěvek od pery1 » ned 19. dub 2015 21:27:31

já vím asi moc hloupá otázka která nestojí ani za odpověď. Nejhorší je že už mám ten crossover objednaný a potřebuji popostrčit abych tu objednávku zítra změnil nebo mi pak bude ležet doma a bude mi kničemu :cry:

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 20. dub 2015 1:27:39

Tak samozřejmě je hloupé si nejdřív něco objednat a pak se začít, notabene v neděli odpoledne, vyptávat na foru, jestli je to správně. Ty máš dojem , že to jde označit nějak jinak ? Čílit se po sedmi hodinách, že tady není hafo správných odpovědí, to je už úplně blbé. Jakou správnou odpověď chceš slyšet ? Že ten zesilovač sice podle návodu možná jde použít na 4ohmový můstek, ale nejsou k tomu v tabulce žádná data ? Že jsi neuvedl osazení subwooferů, takže je nejistá impedance ?
Co se týká požadavku, aby výhybka nevyhýbala, to je nejsnadnější ze všeho, prostě přes ni signál pro jeden ze zesilovačů nepustíš, bude připojený přímo na mix nebo co bude jeho zdrojem. Pouze zesilovač pro suby bude zapojený za dolní propust výhybky. Je úplně jedno, co to bude za výhybku, fungovat to bude vždycky (tím neříkám, že jsi vymyslel nutně dobré řešení). Nicméně většina CX2310 pak nedělá vůbec nic, takže nevím, proč si ji chceš kupovat, když je tato funkce v FBQ v podstatě navíc a EQ možná využiješ.

H.M.

Uživatelský avatar
pery1

Re: crossover Behringer CX2310 má smysl na 3pasmove bedny

Příspěvek od pery1 » pon 20. dub 2015 6:40:33

moc děkuji za odpověď a omlouvám se že sem tak naléhal.
objednávku předělám,objednával sem u PRODANCE tak vás snad aspoň trochu potěším :) (podle vašeho už. jména)
a ještě jednou děkuji

Odpovědět

Zpět na „Behringer“