Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od medvidek180 » sob 23. srp 2014 22:58:59

Dobrý den, poradil by mi prosím někdo, jak nastavit Lexicon 400, abych dosáhl pořádného hallu??? Ať dělám, co dělám, tak se mi to nedaří tak dobře, jako to dělala třeba levná Yamaha. Moc Vám děkuji. Nebo kdyby někdo měl hotové presety – dají se poslat. Moc by jste mi pomohl. Děkuji, Michal

Uživatelský avatar
mekmek

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od mekmek » pon 25. srp 2014 1:19:07

Michale,
ohledně efektů univerzální rady fungují jen do velmi omezené míry, nicméně

- tovární presety se Ti nelíbí?
- pro jaký styl hudby?
- pro vokál, vokály (jaký/jaké) či nějaký nástroj?

Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od medvidek180 » pon 25. srp 2014 1:38:57

Moc Ti děkuji za ochotu. Můj problém je tento: když ho používám na živé hraní, tak moc tovární presety používat nemohu, protože většinou mají paralelní řazení a já je potřebuji mutovat pro mluvené slovo. To používám jednu půlku jako Hall na zpěv a druhou půlku jako echo na efekty. Mám dva pedály. A když ho používám pro recording k Tascamu DP24, tak bych potřeboval půlku použít na zpěvy (hlavně ženské - http://www.splaska.cz) a druhou hlavně pro kytaru, chrastítka, konga) ve druhém případě mi řazení efektu je jedno, pedály nepotřebuji. Zkoušel jem šechny tovární presety, protože si nemyslím, že bych to nastavil lépe, ale nějak nevím, co vybrat. Připadá mi že všechny jiné stroje znějí líp, ale chyba je u mně. Třeba nevím, které s presetů by byly nejvhodnější a jak velký dát zpěvům predelay. a jestli je třeba dobré použít preset halu v kombinaci s chorusem Moc děkuji za jakou koli radu. Michal

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od MADMAX » pon 25. srp 2014 11:20:41

Ach jo. První věc - vezmi si k ruce uživatelský manuál. 1) I seřazení efektů v presetu lze změnit, nebo lze eitovat takový preset, kde je máš seřazené v takovém pořadí, které Ti vyhovuje. 2) Mutovat snad můžeš přímo návraty efektu na mixpultu, ne? 3)na vokály bych vybral něco jako vocal hall, large hall, chamber etc., nastavil délku hallu na nějakých +/-2,6 sekundy a zkoušel, jak se mi který zvuk líbí; pokud bude hezký, tak si ho pak můžeš zase zkrátit dle potřeby. 4) Pro vokál bych použil predelay max. 50ms (jinak už je vnímán jako echo) a raději bez chorusu. jinak pozor na nastavení poměru mix dry/wet, pakliže budíš z auxu a vracíš do pultu, tak by měl být vždy nastaven 100% wet. Právě to, že přimícháváš "originální" zvuk proběhlý efektem, může vytvářet "divný" sound...

Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od medvidek180 » pon 25. srp 2014 12:31:34

Já moc děkuji, za cené rady, sice většinu toho vím, ale moc mi to pomohlo, hlavně jaký vybrat Hall a predelay. Jen nemůžu použít mutování na returnu v pultu, když u toho hraju a navíc používám obě půlky lexiconu Hall i echo do dvou returnů. še používám vždy jako AUX, tak vím že musím dát poměr DRY na nulu. Ale díky tomu mutování na živo nemůžu použít preset, který má paralelní řazení, protože bych zamutoval jen jeden efekt v konkrétním Presetu. Když natáčím, tak je mi to jedno - nic nemutuji a nebo způsobem jaký popisuješ. Já moc a moc děkuji!!!! Jen jestli by jsi mi mohl poradit, od kterých továrních presetů se odpíchnout od halů na zpěv - spíš ženský a druhou polovinu lexiconu pro akustickou kytaru, chrastítka a konga. Někde jsem četl a myslím si že je to pravda, že je nesmysl halit každý nástroj jiným prostorem, proto bych potřeboval něco pro tyhle tři nástroje univerzálnějšího. Patřím k lidem, kterým se líbí spíš víc Halu, ale někdy je to i v profi nahrávkách i na mně přemrštěné. Ještě jednou moc děkuji. Každá rada a názor je pro mně moc cenný. Michal

Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od medvidek180 » pon 25. srp 2014 12:33:51

Ještě jsem zapomněl - ve fabrice vědí, co dělají a já když změním řazení efektu na sériové (abych mohl při hraní mutovat) tak z toho leze úplně něco jiného než tím zamýšleli. M.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od MADMAX » pon 25. srp 2014 12:36:05

Moc se omlouvám, ale konkrétní presety z MX400 Ti neporadím, dostal jsem se k ní jenom okrajově - důvěrně znám až MPX-1, PCM80, 81, 90...

Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od medvidek180 » pon 25. srp 2014 13:22:12

Stejně děkuji alespoň za ochotu. Michal

Harman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: sob 12. pro 2009 14:52:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od Harman » pon 25. srp 2014 15:11:13

Ahoj, jestli efekty nemůžeš v průběhu vypínat, zkus něco diskrétnějšího a menšího, třeba room nebo small plate.

Uživatelský avatar
medvidek180
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob 23. srp 2014 22:52:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od medvidek180 » pon 25. srp 2014 16:10:56

Opět moc děkuji Michal

Uživatelský avatar
zden22

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od zden22 » pát 04. pro 2020 20:32:32

Zdravim mám Lexicon MX 400 a když ho zapnu, tak naskoči napravo v oknu PROGRAM pouze U P a vlevo se display pouze rosvítí. Muže někdo poradit co stim je?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od mkarr » stř 09. pro 2020 16:58:53

Možná by bylo dobré napsat jak se stalo, že márte takový MX400 s nápisem UP na displayi.
Varianta "bývalo tam něco jiného a fungovalo to a jednoho dne se tam objevilo "UP" aniž bych s tím něco dělal a nefunguje to" ukazuje že je možná zaseklé či poškozené některé tlačítko, a neproběhne kvůli tomu celý start. Překontrolovat tlačítka, jestli všechna chodí, žádné není zalepené nebo prolité čímsi..... a případně to uvolnit/vyčistit.
Varianta "vrtal jsem se v tom ale nechce se mi kápnout božskou" může znamenat že byl inicializovaný proces upgrade firmware ale nebyl dokončený. Dát tomu příšlušný aktuální firmware by mohlo pomoct. Co se stane po připojení USB k počítači? přihlásí se jako nějaké USB zařízení?
Varianta "koupil jsem levně nefunkční lexicon a teď se ho snažím rozchodit" Tahat rozumy z původního majitele, nebo pokus omyl zkoušet čím to může být.
Varinta "nic z výše uvedeného" došly mi nápady.

Uživatelský avatar
zden22

Re: Lexicon MX 400 - jak nastavit pořádný hall?

Příspěvek od zden22 » stř 09. pro 2020 21:28:33

Zdravim už jsem to rozchodil musel jsem udělat update a Lexicon už funguje dík za radu.

Odpovědět

Zpět na „Lexicon“