Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pavlus

Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od Pavlus » ned 12. pro 2010 0:17:14

Zdar vespolek. Jak moc velká je blbost pořídit speaker management (Sabine NAV sérii) k aktivním bednám, když bych nechtěl používat vestavěnou výhybku v subech (RCF TT25 + TTS 18)?
Momentálně mám ještě cross od Uliho, ale ten už nechci používat.
P.S Mix používám analog (takže za něj musím něco "připojit").

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od TomasVv » ned 12. pro 2010 1:38:41

vůbec to není blbost. Naopak. Umožní ti to opravdu řídít aparát, zpozdit jej vůči sobě i vůči pódiu, udělat eq i kompresi, krmit suby z auxu, či odbočit front fill.
Vřele doporučuji.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
pavlus

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od pavlus » ned 12. pro 2010 10:23:53

Hmm, tak nějak jsem si myslel, že to tak asi bude. Akorát to bude víc "drátování" přes parák. Jaký je ještě váš názor na modely Sabine NAV 480 a 4800. Cena je stejná. Na stránkách Sabine mají jenom verzi 480, ale Prodance má i 4800. Rozdíl jsem našel jenom v počtu FBX filtrů na kanál. Tak nevím.
Má s těmato mašinkama někdo zkušenosti?
Díky

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od mirazvuk » ned 12. pro 2010 11:32:23

Rozdíl mezi Sabinou NAV480 a NAV4800 je, že 480 je novější a 4800 starší model a používají každá svůj ovládací software. Mám NAV480 a jsem s ní naprosto spokojen. Pokud používáš aktivní bedny by ti stačil i model NAV240, ale zase pokud potřebuješ odbočky jak píše TomasVv, je potřeba zvážit nákup NAV360 nebo 480 podle počtu požadovaných vstupů a výstupů. Jinak ovládání přes RS232 mám vyzkoušené přes párák cca 35m a funguje bez problémů ...

Uživatelský avatar
pavlus

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od pavlus » ned 12. pro 2010 12:03:29

Děkuji za reakci. Je zajímavé, že ta novější mašinka nemá tolik FBX filtrů. Momentálně používám Sabine GRQ3122 (ta má 12 filtrů na kanál) a někdy je to "tak tak".
Jinak 240 určitě stačit nebude. Hodně často pracuji v sále s "druhou vlnou" = takže 6 výstupů je min. nutnost.
Jak je to s ovládáním přímo z panelu přístroje? Vím že mě teď ukamenujete, ale mám trochu strach s ovládáním přes notebook (zamrznutí čehokoliv, další věc kterou je třeba nachystat=čas, atd.). Raději bych to ovládal přímo z panelu, ale nevím jak ta přehlednost.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od TomasVv » ned 12. pro 2010 13:32:06

Ovládání z panele je tak napytel, že začneš důvěřovat notebookům, ethernetu, usb i RS232 :-)
Ale jestli používáš 12 feedback filtrů na PA, je někde něco špatně.
Dělám, co mě baví.

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od Frenk » ned 12. pro 2010 14:55:25

Přesne tak, navíc nemusíš mít strach pokud se notebook sekne, tak tyhle mašinky ztrata RS232 nerozhodí a jedou podle posledního nastavení dál. :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

mirazvuk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 23. úno 2009 19:25:35
Bydliště: poblíž BpH

Re: Speaker management k akt. bednám s výhybkou - ano/ne?

Příspěvek od mirazvuk » ned 12. pro 2010 15:52:56

Stáhni si soft k Sabině - http://www.sabine.com/downloads-navigator_index.htm, a až ho vyzkoušíš v Design mode, nebudeš mít chuť vůbec do panelu sahat. Ovládání z panelu jsem nezkoušel, jediné co s panelem dělám je přepínání jednotlivých presetů, které jsem si uložil a nemám zapojený notes ... Se zamrzáním softu problém není, a i když někdy vyjímečně program v notesu spadne, Sabina běží bez problémů pořád. Stačí znovu soft spustit a připojit a jede se bez zvukového výpadku dál.

Odpovědět

Zpět na „Sabine“