SABINA FBX - dva přístroje sériově

  • Reklama
  • DEMO 15
x259
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pát 24. zář 2010 18:12:07

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od x259 » pon 11. črc 2011 6:34:00

Zdravím zkušené mistry zvuku.
...možná je to zhovadilost, možná....ne. Dvoukanálovou SABINU FBX zapojit tak, aby signál prošel sériově oběma kanály - zvětšení počtu pevných i plovoucích filtrů ???? Má někdo zkušenost?
Petr

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Patso » pon 11. črc 2011 7:28:29

Řekl bych že tekhle ty přístroje koncipované nejsou.
A propojit je na hulváta IN/OUT ->IN/OUT tak by to asi nedělalo dobrotu kvůli latenci.
Proč vlastně potřebuješ sčítat hodnotu filtrů?

x259
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pát 24. zář 2010 18:12:07

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od x259 » pon 11. črc 2011 7:53:43

...čistě teoreticky : pevná instalace P.A. - ozvučení "padající vlnou" (zavěšené dvojice aktivních a pasivních beden nad celým ozvučovaným prostorem, 7 párů) a interpret ("šansoniér/ka") s bezdrátem v ruce chodí mezi lidma. SABINA zapojená na vstupu do mixu (insertem) - výsledek předpokládám ve větším počtu hlavně plovoucích filtrů (pevně nastavené by mě až tak nezajímaly), které by mohly účinněji a rychleji "vychytat" vazbu na různých místech sálu.
Petr

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od blaha » pon 11. črc 2011 9:04:52

Je to nesmysl, ne propojení, ale tolik filtrů, já používám tak max 3 pevný a 2 plovoucí a když to jde tak je mám stejně bypaslý.

Není lepší si doladit aparát a pořídit kvalitní mikrofon, pak to totiž nepíská ani před 10kW bednama :wink: .

Takovýmhle výřezem totiž dokážeš ten zvuk totálně zmršit.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od safa » pon 11. črc 2011 10:25:50

Jezisi co ty lidi vsechno nenapadne. Myslim, ze jedna Sabina je na zmrseni zvuku az dost. Nevim kolik na ni mas filtru, ale treba Uliho FBQ2496 ma 20 filtru na kazdym kanalu, coz uz samo o sobe je hodne hodne. Obzvlast jestli je chces mit plovouci... nedovedu si predstavit co by se muselo dit aby ti naskocilo 20 plovoucich filtru najednou... a naopak si dovedu docela zive predstavit co to udela se zvukem (bez ohledu zda je to Uli nebo Sabina).

x259
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pát 24. zář 2010 18:12:07

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od x259 » pon 11. črc 2011 11:25:34

...pánové, psal jsem, že to je jen hypoteticky...jen mě napadla ta myšlenka. Ale z vašich reakcí lze usoudit, že SABINA je schopná odfiltrovat v POHODĚ i v základním zapojení zpětnou vazbu z P.A. i když bude interpret chodit pod P.A. (jak jsem psal) s bezdrátovým mikrofonem SENHEISER (třeba EW 145). Pakliže je to tak, děkuji za fundované odpovědi.
Petr

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od safa » pon 11. črc 2011 14:04:46

Pouziti eliminatoru zpetne vazby ma svoje limity, stejne jako vsechny ty nase udelatka (smerovost mikrofonu atd). Rozhodne to neber tak ze zarazenim eliminatoru vyresis vsechny problemy s vazbou, takhle to nefunguje. Jako vsechno je tahle masinka jenom pomocnik kdyz je nejhur, zakladem je dobre nastavenej stabilni system a kvalitni mikrofon s (v tomhle pripade asi) uzkou smerovosti (hyperkardioida) a tim padem dobrou odolnosti proti vazbe. Zmineny EW 145 je superkardioida, to by mohlo fungovat pokud se zpevacka nebude moc setrit. Pokud to i tak bude brat vazbu tak uz jenom hyperkardioidni Beyerdynamic Opus 660 (TG-X60tkova vlozka ktera je ultraodolna proti vazbe) a pokud ani to nepomuze tak uz se leda dat na modleni ;-).

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Patso » pon 11. črc 2011 14:11:33

No přesně, jak Blaha tak Honza upe přesně tak. Rovnej aparát a dobrej mikrofon a 2parametrický mix musí stačit. Prostě musí.

Tímto děkuji za školení Martinovi Poštovi, který mi bez milosti vyházel všechny EQ z odposlechových cest a ukázal jak zvučí frajeři v betonové kostce jako je mala stage na Flédě.

Od té doby skutečně i muzikanti slyší i při mém zvučení všechno co mají i bez eq a BEZ FEEDBACKU.

Dobrý aparát prostě nepíská, hotovo.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Pavel Sedlák » pon 11. črc 2011 21:43:01

No jo, s Martinem se dělá jedna radost :-)

Je to tak, já mám na holírnu GX5 + EM151kit + GL2200 a nepíská nic, i když šéf hasičů (s D5) pobíhá před bednama.

To samé, ale s GIG 12 DAP AUDIO, je generátor FB.

Nepodceňovat preampy !
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od safa » čtv 14. črc 2011 13:48:57

Patso píše:Dobrý aparát prostě nepíská, hotovo.
... to je zase prohlaseni :? . Piskaj vsechny, fyziku neoblbnes! Nicmene mas absolutni pravdu v tom, ze dobry a spravne dimenozvany aparaty piskaji o poznani pozdejc.

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Patso » čtv 14. črc 2011 13:57:40

Hehe, dobře, samozřejmě že pískají všechny, nebo to alespoň lze zařídit.
Při dobrém nastavení dobrého PA ale i tři decibely pořád znamenají dvojnásobek :-).

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od safa » čtv 14. črc 2011 14:00:02

Ale jo, o tom se nepru, to mas pravdu. Jen bych nerad aby tady zase vznikalo nejaky hospodsky dogma na zaklade takovyhleho planyho prohlaseni bez dalsich souvislosti.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 14. črc 2011 18:31:29

Když si trochu ujasníme, co lze považovat za dobrý aparát a co vlastně bývá příčinou vazeb, tak by jsme se určitě shodli všichni.

Ale to je do jiného vlákna...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Martin » čtv 14. črc 2011 18:32:29

8)

Patso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 10. čer 2010 12:50:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

SABINA FBX - dva přístroje sériově

Příspěvek od Patso » pát 15. črc 2011 7:57:34

Tak se asi prozatím shodneme na tom, že pokus se seriovým dublováním efektů je kravina.

Mimochodem, proč vlastně používáte FBQ na PA? Není to opravdu hovadina? Vždyť mě nepotkal za 10 let zvučení ( proti spoustě z Vás jsem žabař, vím to ) snad ani jednou nápad a potřeba to používat?!

(( Martine - to si myslím že není zase tak moc OT, ne?, Zakladateli topicu by to mohlo taky leccos osvětlit...))

Odpovědět

Zpět na „Sabine“