Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od skeletons88 » sob 03. pro 2011 12:06:33

Zdar
A ide sa. Experimentovať magnet je vnútri, frekvencie mi aj sedia len tie filtre bi chcelo vysvetlit ale uz som aj kontaktoval typka z VŠMU tak pošle mi popis.

Boxi som robil lebo v USA chvalia a ta bassreflexova sami od 18sound nejak nepozdavala neviem prečo.

Aprečo sa to orezava aj na vstupe ? jeto tak ako som višie písal?

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od Petr V. » pát 02. pro 2011 23:25:28

Ono měřit subbasy je dost obtížné a doma prakticky nerealizovatelné.
Já bych s touto bednou zkusil :
HPF - 33Hz 12dB/ Butt
LPF - 100Hz 24dB/ LR ,

No a pak je otázka jak bude reproduktor namontovaný(magnet ven či dovnitř).To má vliv mimo jiné na tvar impulsní odezvy.Tady by to už chtělo měřit,protože nevím jak se bude bedna chovat mezi 50-80Hz.Zjistit jak je box laděný, podle průběhu impedance.
Zkusil bych ,tak cvičně přidat na PEQ 60Hz, Q=2,+3dB a pustit si to s nějakým satelitem,jaký to bude mít zvuk.Určitě někde venku, třeba na zahradě, pokud to počasí a prostor dovolí.
Třeba tenhle box někdo má a podělí se o zkušenosti.
Víc už asi neporadím, i tak je to tápání.

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od skeletons88 » pát 02. pro 2011 19:25:41

peter:

Jo je to tento box ale dole je extended verzia doska naviac :)

Ved ja to alto vechcem nejak vichvalovat vieš ale nezradilo ma zatial teraz to riešim len preto že chcem bit mudrejši :)

Priznám sa nastavoval som to podla ucha.

Merat bi sa aj dalo možno ale v domacich podmienkach ? Mam kamoša čo mera ružovim šumom ale ma inak zariadenu miestnost a rozhodne nema hole steny. :D Tak ajkeby som mal čim doma to asi bude zbypočné a nanajviš nepresné.

Nenapadlo ma merat tie bedne iked som vedel že ak to nastavim podla papieru od repra, tak to nebude original lebo box sa do uvahy nebral.

priemne zvučenie prajem (asi nik neporadi) :/

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od Petr V. » pát 02. pro 2011 18:29:20

Já jsem neměřil pomocí XTA ,ale Clio FW01 (jestli se zadaří ,tak od ledna již s MLSSA).Šrot z levných věcí nedělám, jen na sofistikovanější práci prostě nejsou vhodné.

Jen pro úplnost , ta Tvoje basovka odpovídá tomuto:
http://www.freespeakerplans.com/cubo-18.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud Ti někdo nenapíše jak začít , dřív než se vrátím,tak se pokusím něco konkrétního poradit.
Jdu zvučit pištící dětičky, v místě bydliště.:-)

Nastaveni DSP (speaker) obecne...

od skeletons88 » pát 02. pro 2011 17:42:00

petr:
Asi hraš inu ligu, ako ja ale myslim, že alto je z tych lepšich veci neje to citronic, tak nerob zasa z toho šrot lebo podla mna odpoveda cene až moc...

Zaujimalo bi ma ako si meral na xta ked nema vstup mic, akurat ma očosi lepši rs ako moja, + karta
Ale za 4 800 doláčov ?


zasa som sa vela dozvedel .

Martin:
z toho meraneho grafu sa da nastavit ten cubo 18? ako a kolko :DX dik

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od Petr V. » pát 02. pro 2011 17:24:51

Zda-li to používá Meyersound nevím , ale je možné použít výhybku 1 řádu pro dělení u dvoupásmových beden mezi , například, 15" a 2" (1,4") driverem, pokud bedna hraje v biampu.Vlastní strmost filtru lze zvýšit použitím PEQ (i několika), dá se tak dosáhnout velmi plochého a fázově vyrovnaného průběhu v oblasti dělící frevence, tedy mezi 500Hz - 3kHz.Sestava pak hraje velmi srozumitelně.
Ale bez měření se toho nedá dosáhnout, další vliv mají samozřejmě i akustické vlastnosti komponentů.
Kdo může měřit a eperimentovat, doporučuji mu to zkusit. Jen se na to nehodí levné DSP DCX,Driverack, Navigator... chovají se jako hejno blech:-), já to zkoušel na XTA DP448.

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?.

od sledge » pát 02. pro 2011 16:38:37

TomasVv píše: Např. Meyer Sound používá ve svých reprobednách filtry 1. řádu, v procesoru umožňuje 2. řád, víc nic.
To se mi nechce u PA věřit - nejspíš by mu odešly výškáče - výchylka membrány roste s druhou mocninou poklesu frekvence-, takže by to znamenalo, že se bude výchylka výškáče i za vyhybkou 1. řádu neustále zvětšovat směrem k nízkým kmitočtům. I když akusticky to nejspíš bude výhybka až 3. řádu, mechanicky by asi utrhli membránu. Ale mohu se mýlit....

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od skeletons88 » pát 02. pro 2011 13:04:35

:)
No tento sub som robil ja a spadá do kategórie hybrid.

Diki moc za radu, no to fazovanie je problem lebo u sub viem že sa da otáčat ale ja to riešim bednami pri sebe a fázu nemenim.

Ale u vrškov som otom nepočul ak možeš vysvetli :) možno viem len to pomenovanie je mi cudzie :(
zase budem za ňoumu.

A na záver sa chcem spítat či na vstupe tiež orezávaš/te signál:
ja tam mám na EQ takto 1:15,6hz -15,0db ---- low SH12
2: 2k00hz +0db 1oct peaking
3: 2k00hz +0db 1oct peaking
4: 2k00hz +0db 1oct peaking
5: 16k00hz -8,0db ---- his 12

prečo to tak ževraj ma bit ? Zamedzenie zbytočných pásem ?

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od TomasVv » pát 02. pro 2011 11:46:59

To jsou vlastní konstrukce?
Cubo sub je nějaký šnek? měl bys znát jeho parametry, abys jej zfázoval s vrškem.
Chceš používat bi-amp?
Měřící mikrofony se prodávají i na Slovensku, stejně ako USB zvukové karty s XLR phantomem.

O frekvenčních filtrech si něco nastuduj, např, zde:
http://shop.ben.cz/cz/120911-kmitoctove-filtry.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Pro první návrhy používám LR2, protože při symetrickém filtru nemá zvlnění.
Obrázek

Jiné aproximace filtrů se používej, až budeš vědět proč. Obecné doporučení opět neexistuje, záleží, na konkrétní situaci. On se dost liší teoretický návrh a praktické provedení.

Se strmostí je to tak, že vyžší strmost lépe ochrání reproduktory před nechtěnými kmitočty, ale za cenu horšího fázového průběhu a zvlnění v propustné části. Vyber si, co je ti milejší.
Např. Meyer Sound používá ve svých reprobednách filtry 1. řádu, v procesoru umožňuje 2. řád, víc nic.

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od skeletons88 » pát 02. pro 2011 11:08:38

Ahoj
Tomas dikes :) snaha bola aj bude :)

No ozvučnice mam robene jedna sa na basovkach o cubo 18 sub ext.., (hore zatial nič lebo to prejde ešte prestavbov, k tej delte pojde dt220 a do trapezovej bedni). Tam neviem či použit vyhibku či postači ten crossower alto.

Univerzal nejestvuje to viem :) oto som ani nežiadal, ide mi len oto že aky z filtrov použit, meraci mic nemam ten crossover ho nema osadeny (net ho kam pripojit) je tiež naprd ale časom chcem niečo od rane,dbx...

Našiel som omeraný cubo 18 sub z 18LW1400 prikladam foto (graf) ak pomože.+foto nastaveni.

Su tie filtre rozdelene, npr. butter-na bassy, link riley-vrchy ? podla čoho volime strmost db ?
Přílohy
cubo 18 sub.png
Bez názvu.jpg

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od TomasVv » pát 02. pro 2011 8:46:46

Náhodou, je to značný posun kupředu, jen tak dál, Skeleton.

Nedá se poradit vhodné filtry, jen podle výčtu reproduktorů. velkou mírou je zvu daný konstrukcí reprobedny, takže si musíš najít parametry od výrobce nebo konstruktéra. Pokud nemáš ani to, nezbývá, než si bedny změřit, abys věděl, kde má smysl je provozovat, a kde už ne.

Pak si zkus navrhnout požadovanou přenosovou charakteristiku, jak moc chceš mít zdvih na subbasech a v kterém pásmu a podle toho si nastav nahrubo procesor. Začni s filtry LR12, a snaž se dosáhnout požadované přenosové charakteristiky, neustále vše kontroluj měřícím mikrofonem.

Univerzální nastavení neexistuje.

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od sledge » čtv 01. pro 2011 22:01:01

neni :-D

Jak nastavit Alto Maxidrive 3.4?

od skeletons88 » čtv 01. pro 2011 15:13:47

Ahoj
Mám alto maxidrive 3,4

Otázka znie, ako nastavujete bassy a aký typ orezavania používate ?
(thru, butter,(6,12,18,24) bessel,(6,12,18,24) link riley(12,24,48db)

Aký de použiť mám dole 18lw1400+delta15/cp16 cp-je monacor do18khz1"
A mám aj equalizer konkrétne 5pasm regulácia freq/db/oct/peak.
Mám tam :gain/nois gate/limiter/delay/input A B/out1-6/global graf

Ak mi viete poradiť skúste hraje to ok ale neviem či to je dobre napíšem aj konkrétne údaje hi-mid: butter18db 121hz / link-riley12db 16k00hz
Low: butter24db 28.2hz / butter24db 91.5hz

Pripadne dajte vedieť ďakujem dúfam že je to citatelne
Diki

Nahoru