ZOOM H5 - PHANTOM

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: ZOOM H5 - PHANTOM

Re: ZOOM H5 - PHANTOM

od jurgen123 » pon 21. zář 2015 20:36:37

Dakujem... uz viem v com bola chyba neuvedomil som si ze to musi byt XLR-XLR .. moja chyba ale aj tak dakujem za odpoved

Re: ZOOM H5 - PHANTOM

od MADMAX » pon 21. zář 2015 18:06:59

Máš zvolené správné napětí phantomu? ZOOM umí posílat 12, 24 nebo 48V (přepíná se v menu pod funkcí zapínání phantom) a je možné, že nižší napětí mikrofonu nestačí. Samozřejmě musíš mít sejmutý nástavec s "interními" mikrofony, jinak přístroj na externí mikrofony nereaguje... a konečně vyzkoušej použít baterii uvnitř mikrofonu RODE (tužková 1,5V), zda je chyba skutečně v napájení. Zkontroluj ohmmetrem, zda použitý mikrofonní kabel je skutečně symetrický a fungují všechny tři vodiče a není nikde zkrat. (Dynamický mikrofon nebo mikrofon s vlastním napájením poběží i po nesymetrickém vedení, phantomem napájený kondík nikoli). A konečně - kabel musí být XLR - XLR, na "jackové" kontakty v combo konektoru pravděpodobně nebude fantom přiveden (úmyslně, aby sis jej nemohl "poslat" do linkového výstupu z nějakého zařízení...) Použij nějaké zařízení, které indikuje phantom (třeba aktivní DI box s LEDkou) a vyzkoušej, zde ze ZOOMa ten phantom skutečně "leze". Vyzkoušej na nějakém mixu s phantomovým napájením, zde je mikrofon v pořádku... nic dalšího mne nenapadá.

ZOOM H5 - PHANTOM

od jurgen123 » pon 21. zář 2015 17:26:15

Zdravím vás mám menší problém s mojim zoomom. Mam lacnú odrodu kondenzátorového mikrofónu a chcem si kúpiť Rode NTG-2 len problém je v tom, že keď zapnem phantoma na akýkoľvek vstup 1/2 mikrofón nereaguje. Neviete v čom by mohol byť problém ?

Nahoru