Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od safa » úte 31. pro 2019 17:52:59

Jeste si nekde poslechni Electrovoice ZLX
... treba u nas :-)

https://www.audiopro.cz/electro-voice/k ... osoustavy/

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » úte 27. lis 2018 21:53:50

Díky za odpověď, už jsem klidnější, jako, nečekal jsem Made in Italy, jen jsem to nedávno probíral s jedním známím a dost ho to překvapilo, říkal jsem mu že se dnes v Číně dělá "všechno", ale pak mi to hlodalo, a potřeboval jsem se ujistit. Díky moc.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Otas » úte 27. lis 2018 21:29:06

I na EAW NT59 (čili firma z USA) za 91 kKč kousek jsem nalezl Made in China. Levnější práce dělala svoje (dnes už Číňani mají pro výrobce méně atraktivní platy). Ono si ty firmy ohlídávají kvalitu, zpravidla úspěšně. Kvalita obvykle mírně kolísá i s časem, nejen s místem.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » úte 27. lis 2018 20:09:35

Zdravím, chci se ještě optat, trochu mě to hlodá v hlavě, jak je to se zemí výroby, měl bych mít na těch Operách made in Italy ? Mám tam China, Mám ještě možnost vrácení. Tak nevím jestli to řešit nebo ne. Někde jsem četl že někdo má jeden druh beden snad ze tří zemí a kvalita je rozdílná. Tak nevím, prosím o názor. Děkuji.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od PeBe » pon 19. lis 2018 7:17:36

[OT]
Tvá slova chvály zcela určitě potěší všechny, kteří se do diskuse zapojili. Navíc nebývá příliš časté, že by někdo poděkoval za rady, takže o to víc potěší. Jen si dovolím malou kousavou... I na tomto fóru se nachází pár lidí, jež by tebe a ostatní s podobnými dotazy, poslali nejraději někam. Myslím si, že už jen kvůli tvé poslední větě, má smysl neuzavírat fórum do slupky, kde si pár profíků mastí své ego... ;-)
[/OT]

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » ned 18. lis 2018 22:47:06

Tak to mám otestované, na ty nové symetrické kabely z mixu do beden, to nedělá, (už to jen úplně slabě šumí) to se dá přežít, navíc, kdy při hraní bych v této kombinaci zapojení nechával dýl pauzu. Takže všechno je super, bedny hrajou s ohledem na mé malé zkušenosti, perfektně. Ekvalizér na bednách jsem měl nastavený na club. měl jsem poťák asi ve dvou třetinách a na mixu byla ještě velká rezerva, byla to oslava asi 40 lidí. sál tak průměrný. Bedny výkonově určitě v pohodě. Chci všem moc poděkovat za názory a dobré rady, netušil jsem že se to tu takhle rozvede. A velice si vážím toho že mě někdo neposlal někam ... Když si čtu nějaká jiná fóra tak je to někdy katastrofa. Jste tu super lidi a odborníci. Díky moc. Zvukařina cz je SUPER WEB.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od mkarr » ned 18. lis 2018 3:27:28

Pokud správně vidím, ten kontroler je napájený přímo z notebooku po USB a jinak se napájet nedá, že? Zkusil bych jiný notebook, který má lepší napájení po USB. Skoro bych si tipnul, že má ten kontroler málo šťávy a nebo jinak nouzi o proud či napětí, když se šum mění s počtem rozsvícených tlačítek. Nebo mezi to strčit kvalitní USB HUB s externím napájením. A případně i vyměnit USB A/B kabel kterým je to teď připojené, za nějaký festovní, pokud se tento třeba nepovedl. Ovladače byvh z toho nepodezíral.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » stř 14. lis 2018 22:58:02

Ten kabel jde roztáhnout v pohodě, ten plast jde šoupat. Proto jsem ho původně koupil. (Aspoň něco dobrého) Asi si ho teda nechám a případně prodloužím tím XLR na každé straně, 2x. Zitra objednám ty Symetrické co mi doporučil Otas , na tom music-city, do pátku je mám doma. A ty původní nesymetrické zkusím vrátil.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od kelly.ok » stř 14. lis 2018 22:00:49

Přímo z PC ti nejde symetrický signál, čili dokud nebude někde "symetrizován" (v Mixu, Di-boxu,...) bude vždy nesymetrický i pokud použiješ za nějakou redukcí symetrické kabely.

Tyto plastové redukce/rozdvojky jsou průser. Pro konektor v PC, jak psal Otas, je to minimálně nezdravé až nebezpečné. Když se na to navěsí kilo dalších konektorů tak to ani spolehlivě nebude držet zapojené. Když už, tak než tuto příšernou redukci, bych to dělal spíš pomocí kabelu který už máš (3,5jack - 2x XLR) a prodloužit to k bedně na vzdálenější stranu klasickým XLR-XLR. To že kabel nejde nedestrukčně "roztáhnout" na dvě samostatné větve jsem si nevšiml (ačkoliv lehce destrukčně - přestřižením plastového výlisku - to problém nebude).

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » stř 14. lis 2018 21:01:57

To s tou redukcí je super. Takže, když bych hrál jen přes pc přímo do beden, přes tuto redukci tak už nemůžu použít symetrický kabel. Takže nechat si stávající kabely a koupit další symetrické.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Otas » stř 14. lis 2018 20:25:30

Mno, ten dolní kabel tak, jak je nakreslen, se nehodí. To budeš mít bedny tak blízko u sebe? Doporučil bych ho vrátit.
Ale něco navrhnout není snadné.
Z takovéto nabídky neodečtete délku samostatných vedení k XLR (která je potřebná co nejdelší):
https://www.music-city.cz/adam-hall-4-s ... tml#tabbox
To už snad koupit redukci:
https://www.music-city.cz/proel-at148-1995.html
a jako další vedení můžeš použít výše uvedené nesymetrické kabely 6,3jack/XLR.
I když chudák konektor v PC, bude těžce mechanicky namáhaný.

K té akci:
Když to nebude významně syčet, šumět a budeš mít všechno napájené z jedné zásuvky, tak to bude v poho.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » stř 14. lis 2018 20:06:42

Předně chci poděkovat za informace, přes ten kabel to tuším nedělalo, zkoušel jsrm to hned poprvé, asi bych si toho všiml, teď jsem v práci tak to zkusím zítra. Zarazilo mě to až přes kontrolér. Ty ovladače myslýš toho kontroleru ? Spouštel jsem ho pomocí instalace Serato dj lite. Ještě zkusím program nainstalovat do druhého pc ( stolního) . Vyměním i ty kabely k bednám. Špatně jsem pochopil XLR konektor, Symetrický, nesymetrický, přitom jsem na to koukal na netu. Nemůže se něco podělat když přes ně budu hrát jednu akci ?

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od kelly.ok » stř 14. lis 2018 17:40:56

Schválně zkus jiný ovladač než ASIO (pokud jej tedy používáš, vlastně to tu nepadlo). Sice to asi není řešení, protože co si pamatuji z dob, kdy jsem používal windows tak nic jiného než ASIO použitelné nebylo (pokud se situace nezměnila), ani nerozumím IT do té míry abych byl schopen říct, proč by to jeden ovladač dělat měl a jiný ne, ale jistý směr kterým pátrat (pokud se ti to chce řešit až do té míry) by ti to dát mohlo. Případně zkusit jiný NTB. Nebo schválně zkus připojit tímto kabelem (3,5 Jack - 2x XLR) bedny namísto sluchátek... šum zůstane? (s největší pravděpodobností ano, ale někdy mohou být tyto věci nevyzpytatelné). Jinak ano, na přímé propojení PC a beden tento kabel fungovat taktéž bude.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od Zábry » stř 14. lis 2018 17:29:54

Dělá to i bez napájení notebooku. Koupil jsem si ještě tento kabel na zapojení každé bedny třeba do pc https://kytary.cz/bespeco-eayms2mx300/HN156870/ ten je také špatný ? Mám 30 denní možnost na vrácení zboží, tak bych to vyměnil za správné kabely.

Re: Aktivky do cca 11 tis. za kus? Hraní pro cca 70 lidí max.

od kelly.ok » stř 14. lis 2018 17:21:32

Úplně špatně to není, ale je to nesymetrický kabel, čili lepší bude, jak je psáno výše, symetrický s XLR na jednom konci a 6,3 TRS (aka "velký stereo jack") na druhém konci. Ale jak jsem psal... nutně to nemusí pomoci, když jsem to řešil s tím kamarádem, nepomohlo kromě ovladačů a jiného ntb nic z běžných "léků" (ani symetrické propojení kde to šlo, ani odpojení adaptéru, dokonce i přes DI-boxy to prolezlo, stejnětak při vynechání mixu a zapojení napřímo do monitorů). Šum se prostě vecpal do výstupu prakticky v úrovni užitečného signálu. Jestli to je nějakou konstrukční chybou kontroleru nebo porucha nebo něco jiného jsme už nezjišťovali.

Co jsem teď tak v rychlosti zkusil proletět, co si o tom myslí google, tak podobný problém není u tohoto kontroleru uplně výjimečný. Ale různí lidé ho popisují různě více či méně podobně s různými možnými řešeními.

Nahoru