Bedny zn. Megaton

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Bedny zn. Megaton

Re: Bedny zn. Megaton

od zelatina » pon 26. zář 2016 18:03:21

A5003 je AB trieda a má fakt kvalitný zvuk, takže na vrchy ideál, sám som ho tak používal...oproti H triede je tam výrazný nárast kvality zvuku. Celkovo Cheviny mi prídu, že sú na tom s kvalitou zvuku veľmi dobre.

Re: Bedny zn. Megaton

od strapal » úte 20. zář 2016 14:06:37

Tak jinak - abych nemusel pozdeji kupovat zvlast externi DSP, poradite mi, jaky zesilovac s DSP pro tyto Megatony pouzit? Teda pokud by byla sance vubec nejaky takovy stroj poridit do 20 litru na bazaru....

Re: Bedny zn. Megaton

od strapal » čtv 15. zář 2016 12:09:20

Jeste jsem narazil na dva zesiky Chevin pro zminene Megatony - Chevin S1500 nebo A5003.

S1500 je podle vseho plny konkurent QSC PL340 ve tride H, ale ten A5003 ?

Re: Bedny zn. Megaton

od Zdeněk Prodance » stř 14. zář 2016 22:57:29

Existují bedny s přepínáním, ale je to opravdu hodně namáhaná součástka a vzhledem k nutnému počtu pólů a požadavkům na proud a současně kvalitu kontaktu (přechoďáky jsou slyšet) jsou drahé a někdy vyráběné jen pro konkrétní použití (např. JBL). V ideálním případě je potřeba prvky pasivní výhybky zcela odpojit jak od reproduktorů, tak od zesilovače, někdy tam část výhybky elektricky zůstane, ale pak nemá DSP možnost opravdu 100% řízení. Viděl jsem kdejaké pokusy, jak to částečně obejít (více konektorů, konektory s rozpínacími kontakty, změna konfigurace až uvnitř bedny na desce výhybky...). Rozhodně je to problém i pro renomovaného výrobce, zajistit spolehlivou funkci a blbovzdorné ovládání "univerzální bedny" a nemůžu to doporučit nikomu z opačného konce spektra, i když to na první pohled právě pro něj vypadá lákavě. Ano, PL340 je právě jeden z těch zesilovačů, kde se platí víc za lepší výsledek, původní majitel ji tam neměl omylem. U RMX2450 už jsem odpovídal, že nemá dostatek výkonu, zapnutí nebo vypnutí clip limiteru na tom nic nezmění, jen s ním nebude to řezání špiček tak slyšitelné, ale je to prostě další obvod a podle mne trochu kazí odstup a zkreslení, takže jsem nedoporučoval ho používat automaticky (nakonec proto tam má ten dipswitch a není natvrdo).

H.M.

Re: Bedny zn. Megaton

od Petr Z. » stř 14. zář 2016 22:33:19

Nic takového. Řeší se to zcela jednoduše tak, že se výhybka rozdělí na dvě části a ty se připojí na dva 4-pin speakony v bedně : 1+/1- jsou obvykle středobasy a 2+/2- výšky. Pak při použití jediného čtyřžilového kabelu a při předpokladu správně propojených speakonů v zesilovači /tedy jedničky a dvojky paralelně/ bude fungovat soustava jako celek. Pokud budete chtít použít na napájení jednotlivých pásem samostatné zesilovače, použijete opět čtyřžilový kabel, ale na straně zesilovačů rozvětvený do dvou označených 4-pin speakonů, se zapojenými správnými piny k zesilovačům příslušného pásma a výkonu. Bezpečnější řešení nejsou ani dva samostatné dvoužilové kabely ke každé bedně. Ale i pokud se Vám speakony na straně zesilovačů podaří v rychlosti přehodit, nic moc se nestane, poznáte to na první poslech a reproduktory jsou chráněny svými výhybkami.
Jakýkoli přepínač je v prostředí takových vibrací, jako jsou v reprobedně neskutečně nespolehlivá záležitost nehledě na to, že u běžných typů by Vám ani nestačil počet pólů/kontaktů, ani zatížitelnost.

Re: Bedny zn. Megaton

od strapal » stř 14. zář 2016 21:35:38

Takze by mne zajimalo, co je teda mensi zlo nez se odhodlam ke koupi nejakeho Rane ci Ashly pro biamp.. Vyvarovat se limitu u 2450 (nejlepe ho vypnout jak jsem nekde cetl)? Puvodni majitel provozoval tyto kopie s PL340 (1500W/4ohm/kanal) ovsem to je zase dalsich min 20 litru navic. Ikdyz si zase rikam, ze to je furt levnejsi nez dva zesiky pro biamp plus DSP. Nechce se mi ku***t takove solidni osazeni analog crossoverem... Jak nejlepe vyresit zachovani puvodni vyhybky pro male vykony (jeden zes) a naopak pro biamp? Obycejnym prepinacem? Nebo se to resi jackem s vypinacem? Priznam, ze jsem moc nehledal a ani nevim jestli existuje speakon s vypinacem a pod...

Re: Bedny zn. Megaton

od Petr Z. » stř 14. zář 2016 17:19:54

Byla by pravděpodobně použitelná i některá jiná H-čka, co mají jak rychlé komparátory, tak i vysoký vlastní SR, že to téměř slyšet není. Když jsem nakousl ty EV/Dyn, tak zrovna Q99 se chová jak opticky, tak sluchově velmi mravně a tipnul bych si, že Q1202 na tom bude podobně, je to prakticky totéž zapojení, jen výkonnější. Konkrétně Q99 má změřenou interní SR 72V/us a to je sakra znát, integrační články na vstupech proti vnucené SR už to nijak neovlivní.
Uznávám, že EV/Dyn nejsou zrovna dolní cenový level. Ale dají se koupit ve slušném stavu za slušné peníze i použité od někoho, kdo přešel na digitál a vyšší výkony.
Případně panem Mašínem navržený, účelný biamp s výkonným H-čkem pro 12" a přiměřeně výkonným AB-čkem pro 2".
Ty dvanáctky tak, jak jsou v tomto konkrétním případě ořízlé, ty prskance skoro nepřenesou.

Re: Bedny zn. Megaton

od Zdeněk Prodance » stř 14. zář 2016 16:20:05

To jsou dvě věci, jedna je výkon a s jeho nedostatkem (nebo spíš nedostatkem jeho rezervy pro špičky) spojené zkreslení ořezáním signálu na úroveň napájení a druhá je zkreslení, které vzniká při přepínání zdroje z nižší na vyšší napěťovou úroveň a zpět. Prvnímu se snaží čelit různé clip limitery (má i QSC RMX), ale je to slyšet samo o sobě, i bez přiblížení se klipu a druhému rychlost toho přepnutí a samozřejmě i zpětná vazba. Výkonově je 1850HD v můstku do 4ohm rozhodně silný dost, ale to přepínání H třídy zůstává (ovšem bez ní je opravdu problém najít tak výkonný klasický zesilovač, protože by se těžko chladil) a provoz do 2ohm/kanál zesilovače tomu asi ještě přidá. Ale spousta lidí to nikdy neřešila a ani neslyšela a optimální je skutečně až ten biamp. Někde mezi použití zesilovačů z vyšší cenové kategorie, kde se vychytávání much mohli víc věnovat.

H.M.

Re: Bedny zn. Megaton

od strapal » stř 14. zář 2016 15:17:07

No a co takhle 2x QSC RMX 1850 HD v mustku na kanal? To by se vam nelibilo?

Re: Bedny zn. Megaton

od Zdeněk Prodance » stř 14. zář 2016 12:11:49

Oba na to jsou podle mne slabé, EV dokonce slabší. Sice dražší, ale rozumné řešení je biamp s AB jen pro driver, protože jinak není skoro z čeho vybírat (tedy pokud nepůjdeme rovnou do zesilovačů spínaných sui generis).

H.M.

Re: Bedny zn. Megaton

od Petr Z. » stř 14. zář 2016 10:41:08

Pokud Vám nebude vadit, že na takto kvalitním, citlivém dvoupalcovém driveru bude už dobře slyšet připínání další napěťové hladiny ve třídě H, tak klidně. Já bych ale ve Vámi zvolené výkonové hladině použil raději EV Q66.
Ta AB třída u Q66 je na tomto osazení znát, kromě toho má Q66 i lépe dimenzovaný zdroj.

Re: Bedny zn. Megaton

od strapal » stř 14. zář 2016 8:26:28

Zdarec. Mam v umyslu si poridit kopii Megatonu (2x12"+ 1x2") ale s timto osazenim -

http://www.prodance.cz/2x-bc-speakers-1 ... -me60.html

Myslite, ze bude dostacujici krmit to QSC RMX 2450? Nerad bych takove kvalitni bedynky dusil..

Bedny zn. Megaton

od zkrachovalej Dj » pon 19. pro 2011 18:50:29

takže GX5 + EM151 je použitelná kombinace a myslim že stim budu spokojenější než s mím bývalím Omnitronic 2522 + Omnitronic P 1500 ...... :oops:

už se nemůžu dočkat až to postavim a budu si moct vychutnat něco lepšího než doposud 8)

Bedny zn. Megaton

od sledge » pon 19. pro 2011 17:32:14

...a ještě jde o metodiku a význam údaje o výkonu (maximální, trvalý, programový, šumový, ...)

Bedny zn. Megaton

od blaha » pon 19. pro 2011 15:54:21

Odvíjí se to od litrů bedny a kvality výhybky, v podstatě by měla vydržet pro DJ tak do 500W, pro live hudbu i kolem 600W.

Nahoru