Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od Cajs » stř 31. říj 2018 18:56:56

tak bych použil stejnou sadu ale s vložkou 845 která není tak směrová
to je blbost.

E935 je kardioida, 945 superkardioida a 965 je přepínatelná kardioida/superkardioida.
(v "osmičkové" řadě je 865 pouze superkardioida bez možnosti přepínání, takže směrové chrakteristiky 845 a 865 jsou přibližně stejné)

https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8563
https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8565
https://www.sennheiser.cz/index.php?id=23&produkt=8567

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od Návštěvník » stř 31. říj 2018 15:18:26

Řeším také ozvučování koncertů ZUŠ, ve kterých během hodiny a půl vystupuje spousta dětí na různé nástroje a v různém složení a je nežádoucí, aby nastavovaní mikrofonů zabralo víc času, než samotné vystoupení. V tomto případě se mi osvědčily bezdrátové mikrofony na stojanech. Mikrofony nemusí obsluhovat nikdo zvlášť zaškolený a nezamotá kabely.
Léta přesně k tomuto účelu používám několik Senn 945 a 965 k naprosté spokojenosti posluchačů i účinkujících (a to i na školní besídky v tělocvičně). Jenom bacha na
Mikrofony nemusí obsluhovat nikdo zvlášť zaškolený a nezamotá kabely.
, obvykle mikrofony přehází, což není problém, pokud jsou označeny barevnýmí kroužky. :-)

Ať to hraje

J.

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od Palko » pon 29. říj 2018 10:37:16

Tak tomu rozumím. Jak jsem uvedl v předešlém příspěvku, ta rychlost s jakou se dá někam přidat mikrofon - třeba ke kombu je dobrá věc. Pakliže to chcete takto řešit, tak bych použil stejnou sadu ale s vložkou 845 která není tak směrová a lépe by zabrala i ten akordeon. Jen je třeba počítat s vyšším nebezpečím zpětné vazby.
Palko.

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od Dave » pon 29. říj 2018 9:02:23

Děkuji za ochotu něco k tématu napsat.
Máte pravdu, špatně jsem se podíval na parametry vložky 865.
Řeším také ozvučování koncertů ZUŠ, ve kterých během hodiny a půl vystupuje spousta dětí na různé nástroje a v různém složení a je nežádoucí, aby nastavovaní mikrofonů zabralo víc času, než samotné vystoupení. V tomto případě se mi osvědčily bezdrátové mikrofony na stojanech. Mikrofony nemusí obsluhovat nikdo zvlášť zaškolený a nezamotá kabely. Nabyl jsem dojmu, že kondenzátorové vložky budou víc zvukově universální, než dynamické, ale jak píšete asi to taky nebude tak pravda.

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od exxxi » pát 26. říj 2018 23:05:30

Znam oboji v dratove verzi a Senn je zvukove trochu tlustsi. Ale skutecne jen trochu.

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od djmayo » pát 26. říj 2018 20:39:49

V podstatne na takmer všetky akustické nástroje je vhodný klopový nástrojový mikrofón ktorý sa pripevní rovno na nástroj, tým pádom sa hudobník môže voľne pohybovať, takisto sa dá použiť aj na moderovanie a pod. ako kravatový. Klasické handky majú vždy nevýhodu že muzikant si musí dávať pozor ináč to nezachráni ani kompresor, aj keď pomôže. Odporúčam dve sady, prípadne kúpiť jednu a dokúpiť ešte jeden vysielač na rovnakej frekvencii, no potom sa nedajú síce použiť súčasne ale vyjde to čosi menej.

Re: Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od Palko » pát 26. říj 2018 20:00:05

Nebudu se vyjadřovat k Shure - osobně neznám.
Sennheiser s vložkou 865 používám v mnoha sadách ve starší variantě EW 100 G2 a EW 300 G2. Vložka 865 je právě superkardioida.
https://en-uk.sennheiser.com/mme-865-1-bk
A používám je na zvučení zpěvu, někdy i moderování právě pro jejich můžu říct extrémní odolnosti proti zpětné vazbě. Špičková je jejich stabilita bezdrátového přenosu, výdrž levné tužkové baterky (v jiném vláknu se tady řešily náklady na večer zvučení pro mikrofony na 9V). Jednu dobu jsem měl i AKG 4stovkovou řadu, ale to se kvalitou přenosu a výdrží baterky nedá srovnat.
Jen je třeba si uvědomit, že vložka 865 není univerzální a není nástrojová. Takže ty housle, flétna a především tahací harmonika nevim, nevim. Samozřejmě jsem v nouzi, kdy bylo nutné ihned přidat mikrofon před např. kytarové kombo, nebo nad činely jsem tam tem mikrofon dal. Ale ty výše uvedené akustické nástroje nemají takovou hlasitost aby je tento mikrofon sejmul. Pokud by to pomohlo, můžu zapůjčit a můžete si to vyzkoušet.
Ať to hraje Palko.

Kondenzátorový bezdrátový mikrofon? Zpěv, sbory, sólové nástroje...

od Dave » pát 26. říj 2018 13:41:55

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s kondenzátorovým bezdrátovým mikrofonem, který by se využíval pro zpěv sólový, sborový, ale také pro sólové nástroje (trumpeta, saxofon, flétna, housle, viola, tahací harmonika atd.).
Nevím, zda bude lepší pro toto širší využití hlava karioda sennheiser E865, nebo superkardoda beta 87A od shure.

Bezdráty jsou v podobné cenové relaci. U shure mi chybí ukazatel stavu baterií u přijímače a také mi na mikrofonu vadí ty lehce dostupné spínače, ale říkám si, jestli nebude lepší superkardioda kvůli menší náchylnosti ke zpětné vazbě. Je rozdíl mezi kondenzátorovou hlavou kardiodou a superkardiodou v tomto ohledu výrazný?

(Shure SLX / Beta 87A Set / Q24 vs. Sennheiser ew 100 G4-865-S A1)

Předem děkuji za názory.

David

Nahoru