Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Re: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od RostaForet » pát 14. dub 2017 19:07:53

No trochu tazatele chápu, když jsme před 1989 měli "slabej párák", tak jsme udělali redukce (na pódiu 2x nebo stereo JACK do XLRka a symetrickou linku jsme použili právě na klávesy l a R, u mixu jak je pak možnost), což samozřejmě jde, ale s riskem, že to občas zablbne. Hráli jsme tehdá v kavárně 2 měsíce, bylo to v pohodě, jak jsme vyjeli "ven" na vesnickou tancovačku, bylo to v háji. Ty Di-Boxy je nejlepší a nejčistší řešení. Jsem klávesák, takže ....

Re: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od pavlii » čtv 13. dub 2017 7:53:49

Jen k tomu Korgu: může to být tím, že bylo správně dodrženo konstrukční řešení, čili optočleny v MIDI rozhranní. Plus nepropojení koster obou zařízení. USB nic takového nemá.

P.

Re: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od cyberluke » čtv 13. dub 2017 4:06:04

Diky za zajimave cteni. V Muzikeru mi take radili DI800 a jako sound designer s elektroprumyslovkou jsem se ptal, zda to ma galvanicke oddeleni, coz potrebuji na USB od PC + jeste neco sumi z Motu 828x. Minuly tyden jsem rikal, ze bych si vzal osobne v Ostrave ten ART T8 radeji. Nemaji ho stale skladem, tak jsem tady narazil na Prodance, kde maji jeden kus a objednal.

PS: Potrebuji to na Moog Minitaur, Eventide H9 a BBE 482i. Zajimave je, ze takovy Korg MS-20M jede. Resp. synth na midi nevazbi, na usb ano.

Ono je hodne matouci v tom popisu DI800 uvadeji izolacni transformator: https://www.muziker.cz/behringer-di-800-ultra-di-pro ...chybi tam sluvko galvanicky, coz funguje fyzikalne uplne jinak asi jako prenos zvuku pres elektrinu nebo pres opticky kabel. Taky se to pouziva v nemocnici u pristroju, aby pri chybe pristroje pacient nedostal 230V, kdyz ma na sobe elektrody.

Nevim jak si kdo cenite svou hodinovou mzdu, ale rozdil mezi DI800 a ART T8 je cca 1500 Kc. Za tu dobu to resitel mohl mozna koupit a ve volnem case se mohl venovat hudbe ci praci. Ale to je jen muj uhel pohledu.

Re: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od lojza » sob 10. led 2015 11:46:03

Díky.

Na stereo jacky jsem se ptal protože to potřebuju zítra vyzkoušet zapojit bez DI a nemám jiný kabely než stereo jack-XLR
Di samozřejmě mám svoje, ale když tam ve finále nebudou (aspoň nějaký čas, než se koupí) chci to zapojit, tak jak to bude prozatím fungovat.

Párák, potřebuju si dát pult do prostoru abych něco slyšel že a mohl to nastavit a uložit, tak proto.

Nástroje pak jedou nesymetrickým kabelem do nástrojových vstupů (pult 01V96i) (vzdálenost cca 6m)

Potom to budou používat lidi, který za vrchol složitosti považují zapojit kytaru do konektoru popsaném na stgeboxu kytara, zpěv1,... stagebox připojit multipinem ke kabelu a na pultu zamáčknout tlačítko schola.

Re: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od KamilV » sob 10. led 2015 10:32:55

To takhle nejde říct obecně, vždy záleží, jaké má daný nástroj výstupy.
Jsou keyboardy, které mají na výstupu nesymetrické jacky, symetrické jacky, nebo i symetrické XLR. Pak taky záleží, jestli je elektronika aktivní, či pasivní (není kytara jako kytara, resp. její snímač).
Pro párák není rozhodující, jestli je něco jack nebo XLR (to je jen otázka propojovacího kabelu), ale právě ta symetrie. Pokud je výstup na keyboardu XLR, můžeš ho zřejmě poslat do páráku rovnou.
Pokud tam máš jacky, budeš asi potřebovat pasivní DI.
U kytar bude zřejmě potřeba DI aktivní (poznal bys to tak, že by kytara ve zvuku neměla žádné "tělo", naopak mnoho řezavých výšek).

Pokud jde o pevnou instalaci, tak to máš naopak mnohem jednodušší. Instaluj DIbox do case s párákem, resp. se stageboxem, nechej v něm napíchané kabely (toto celé ani nemusí jít vidět) a na konce kabelů nacvakej takové ty žluté elektrikářské popisovačky, např. "KeyB L", "KeyB R", "AC gtr", "El gtr", "Bass" a máš to. Každý si jen sáhne po kabelu, který mu přísluší. Nemusí ho zajímat, že na druhém konci je nějaký DI, nemusí o tom ani vědět.
Pokud by tam přišel někdo cizí s jinými nástroji, stejně by tam asi někdo z obsluhy byl...

P.S. Snad se neurazíš, ale ještě musím poznamenat, že si nemyslím, že by měl pevnou instalaci dělat někdo, kdo chce kytaru poslat do páráku kabelem "stereo jack - XLR". Najdi si v okolí zvukaře a ten vám to "za flašku" navrhne.

P.S.2 Ještě to nechápu, to tomu nerozumí ani za mák ani ten zvukař za pultem? Chápal bych to někde ve zkušebně pro děcka, že se napíchají a vyjedou master fader, ale to by tam zas nebyl ten dlouhej párák. Kde má smysl párák, tam má smysl i zvukař - a tam nedává smysl původní dotaz.

Re: Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od lojza » sob 10. led 2015 9:55:45

Mám dotaz lze zapojit kytaru a klávesy kabelem mono jack - XLR a pak do páráku (cca 15m) ? Co to provede se zvukem?

Případně co se stane, když zapojím do kytary, stereo jack. - XLR


Potřeboval bych co uplně nejednodušeji zapojit tyto nástroje do páráku. Jedná se o pevnou instalaci. Budou to zapojovat lidi, co tomu nerozumí ani za mák. Proto bych se chtěl vyhnout DIčkám..

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Zdeněk Prodance » ned 03. čer 2012 19:59:27

Vidíš invektivy, kde nejsou, mně je jasné, že tě to neučili jen z betonu a ještě pouze předpjatého, já se ti snažím přiblížit svůj úhel pohledu. Představ si, že se někde laici baví o tom, jak předělat barák z vepřovic a proutí po prapradědečkovi na pěknou patrovou vilku. Ty jim něco začneš vykládat o statice, základech, překladech, hydroizolacích, věncích a oni ti řeknou, že to viděli u souseda bez podobných drahých pitomostí a že je to fajne. Pak ti ještě napíšou, že tam nic z těch nesmyslů nedali a už bydlí s celou rodinou a za ušetřené peníze jeli dokonce k moři, takže to každému dalšímu také doporučují protože je to vlastně takový osvědčený standard.
Ne, nejsi jistě apriori bezprecedentní blb, tak tady bezprecedentně blbá rozhodnutí a technická řešení NEOBHAJUJ. Dá se o tom opravdu tak leda mlčet, což jsem i já dělal.

H.M.

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Peca » ned 03. čer 2012 17:25:07

Zbytečná invektiva. Myslím, že nejsem a priori bezprecedentní blb:
Zdeněk Prodance píše:to bys jako technický vzdělaný člověk s praxí snad měl chápat, to je pravda bez přívlastků, asi jako něco, co tebe zase asi naučili ve škole o předpjatém betonu a pak jsi to tak dělal, protože jsi neměl žádný zájem na tom, aby ti to spadlo.
Nevím, proč se máme přihlouple urážet.....Pokud bych nepracoval s předpjatým betonem, mohu použít konstrukční ocel atd....ale to je mimo mísu.

Nechme to bejt

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Zdeněk Prodance » ned 03. čer 2012 16:12:36

Jo, ale platné to nebylo nic. Takže bych byl v na tvém místě opatrný s vyhlašováním, že naprosto chápeš, o čem píšu. No nic, jestli tě to zase neomrzí, tak časem přijdeš na to, že první laciný a jednoduchý nákup je zaručeně špatný. Ono by bylo opravdu s podivem, kdyby rozhodnutí začátečníků neměla typické začátečnické chyby.
A asi bys taky měl rozlišovat mezi zlobou a zlobením se, na děti ses asi často zlobil, ale zloba v tom nejspíš nebyla.

H.M.

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Peca » ned 03. čer 2012 9:07:11

Na co pořád tolik zloby? Nepsal jsem, že Behringer je dokonalý a že máš svoji pravdu. Jen, že je obecně také používaný a naprosto chápu o čem píšeš a proč máš pravdu. Ostatně nebyl jsi zdaleka jediný, který popsal důvody, proč trafa :( :( :( .

Peca

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Zdeněk Prodance » sob 02. čer 2012 22:26:40

Samozřejmě že se zlobím, nerad prohrávám s něčím omylem kombinovaným s nepochopením problematiky neznámého oboru a ty neustálé výkřiky, jak je ten Behringer dokonalý, pochopitelně beru jako další provokaci. Když tě to baví, tak to dělej dál, ale já prostě tohle nemám zapotřebí. Nebojuju o trh s Behringerem, já ho dlouhé roky prodávám a kdybych chtěl, tak ho budu prostě prodávat víc nebo míň, jenže nikomu u toho nelžu o tom, co je uvnitř a co to dokáže. Já nemám žádnou "svoji pravdu", to bys jako technický vzdělaný člověk s praxí snad měl chápat, to je pravda bez přívlastků, asi jako něco, co tebe zase asi naučili ve škole o předpjatém betonu a pak jsi to tak dělal, protože jsi neměl žádný zájem na tom, aby ti to spadlo.

H.M.

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Peca » sob 02. čer 2012 20:19:41

Tak dneska jsem si prohlídnul myslím velmi solidní zvukařskej aparát, samozřejmě ne digitál. Ovšem na jevišti mě docela mile překvapila skutečnost, že vedle obrovskýho páráku byly v racku dva Di Boxy Behringer DI800. Tak jsem snad nekoupil špatně, když to používá více lidí a bez problémů. Raději jsem se ani neptal, proč si pořídili zrovna tohle. Celou akci moderoval "princ" Šimůnek, kupodivu fajn chlapík....jen mimochodem.

Ouplně všem díky za rady a předané zkušenosti. Snad se nezlobí ti, které jsem neposlechnul. Jsem si vědom, že mají svoji opodstatněnou pravdu a beru to s úctou v potaz....

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Pavel Sedlák » ned 20. kvě 2012 22:03:30

Prostě až se manželka bude shánět po penězích, tak aby jsi je rychle, v solidní výši, získal...

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od KamilV » ned 20. kvě 2012 20:06:46

OT: ... i na případnou likvidnost. :wink:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

od Pavel Sedlák » ned 20. kvě 2012 11:38:21

Tak tak, o peníze jde až v prvé řadě...

Vybírej s rozmyslem, prachy jsou to Tvoje a je dobře pomyslet i na případnou likviditu

Nahoru