Jak nahrávat v divadle?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jak nahrávat v divadle?

Re: Jak nahrávat v divadle?

od ve.ra » pon 14. led 2019 22:47:01

Díky moc všem. V nejbližších dnech vyzkouším...

Re: Jak nahrávat v divadle?

od Bildic » sob 12. led 2019 17:27:58

Na kameru mozes nahravat 2 vstupy, postprodukcne to upravis pre zelany efekt

Nieco podobne som robil s https://www.shure.de/produkte/mikrofone/mx202, pripojil som phantom box a spojil s bodypakom cez redukciu xlr/4pin na kamerovy set https://www.shure.de/produkte/funkmikro ... p_wireless Tento lahky husi krk som zavesil nad hlavy

Na druhy kanal som pripojil cez kabel druhy mikrofon - shotgun. https://eu.audio-technica.com/AT897
Tento moze byt napajany baterkou, alebo phantomom z kamery.

Samozrejme podla moznosti pripajam sa co uz pisali hore - viackanalovy recording napr. smerove mikrofony na podiu na ministativoch odhlucnene a LOWcut a nad hlavami. Postprodukcne potom je dostatok materialu.

Re: Jak nahrávat v divadle?

od CharlesBass » sob 12. led 2019 14:25:25

No jo, to je také důležité doplnit :-) To jsem zapoměl. Teoreticky by se dal ten mikrofon z kamery umístit někde nad či před podium, jak již bylo zmíněno a spojit s kamerou dlouhým káblem, prakticky to už zas tak zajímavé není :-D No anebo by to mohl suplovat nějaký "kapesní" recorder, který by byl vedle těch odposlechů namířený na podium. Když pomineme tedy zcela nejvhodnější možnost, téměř samozřejmou pro jakékoliv podobné záměry - to že z mixu půjde nahrávat po jednotl. stopách všechny signály, i ty, které jsou určeny jen pro záznam a nejdou ani do PA ani nikam jinam (max monitoru/sluchátek v režii) :-)

Re: Jak nahrávat v divadle?

od mkarr » pát 11. led 2019 21:00:39

Hlavně je vhodné, pokud to nahrávání nebude mít svého vlastního zvukaře, nahrávat jednotlivé zdroje signálu na oddělené stopy aby se pak dalo snadno vybrat, ze kterého zdroje je ten zvuk v té konkrétní situaci nejlepší a ty ostatní tam nerušily. Když si smíchám všechny signálu dokupy, nemám už moc možností, co s tím udělat.

Re: Jak nahrávat v divadle?

od CharlesBass » pát 11. led 2019 13:27:57

Mikrofony pro snímání zpívajících tanečníků či herců se běžně věší na tahy, nad podium, vesměs stačí jen aby visely na signálovém kabelu. Pokud jsou tam pro záznam, nezáleží až tak, jestli dynamický, nebo kondenzátor - více gainu, pokud to nebude moc šumět - ničemu nezaškodí. Začni od toho že zkus jakýkoliv mikrofon umístit buď nad to podium, nebo třeba na maličký stojánek vedle odposlechu.....

Jak nahrávat v divadle?

od ve.ra » pát 11. led 2019 11:10:06

Ahoj, uvítám jakékoliv rady a nápady... Neřeším nazvučení, ale potřebuju co nejlépe sejmout zvuk k dalším úpravám.

Dva mikrofony pro hlas/zpěv, EA nástroje + bicí.
Odposlechy vpředu. Náhlavní soupravy nelze použít.

Teď to dělám tak, že beru mikrofony a nástroje z mixu + živý zvuk přes externí mikrofon (NTG2) do kamery, která je umístěna na balkóně.
Potíž nástává v pasážích, kdy se nemluví na mikrofon, což bývá cca 30% celkového času. Externí mikrofon na kameře to sice pobere, ale protože mezi kamerou a jevištěm je poměrně velký prostor - celé hlediště - nezní to úplně dobře. Pokud se stane, že je navíc v hledišti hluk, je tato část nesrozumitelná.
Pokud by byl mikrofon umístěn na jevišti, neměl by rušit (ani opticky, ani v pohybu), odposlechy a další ruchy z hlediště může brát, ale ne na úkor srozumitelnosti mluveného slova.
Do stran? Úplně dopředu před odposlechy? Zavěsit? Zkušenosti s nějakým konkrétním typem mikrofonu?
Díky moc.

Nahoru