bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od safa » pát 10. led 2020 14:55:56

Molitan je na tom prej nejlepsi :D . Tenhle mikrofon v sobe molitanu ale hrozne malo, spoleha se na tri ruzne huste kovove sitky (je to takova specialni konstrukce mikrofonu uzpusobena tomu, aby se zpevak dostal blizko na vlozku a bralo to vic zpevu a co nejmin preslechu).

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od mkarr » úte 07. led 2020 14:57:15

Tak ten je dobrej.
A vyndali si aspoň ten molitan, nebo to kouří s tím?

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od safa » úte 31. pro 2019 17:08:34

Jo, s ND96 vs bicí mame vyborné zkušenosti, dokonce někteří bubeníci si z ND96 dělají svůj zpěvový mikrofon za bicí tvaru fajfky :D
Přílohy
ND96-micm.jpg
EVbonggm.png

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od exxxi » pát 03. kvě 2019 11:29:21

Ještě by pomohl mikrofon Electrovoice rady ND96. Pokud ani ten nepomůže, je čas zpěváka preradit na tamburinu :) Jinak pořešit těžkou tkaninou na strop by pomohlo trochu od cinelu.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od Krakonosh » pát 03. kvě 2019 8:25:11

Docela dobře funguje akustický paraván (třeba plexisklový) na bicí a využijete ho i na pódiu. Není to drahé, když si koupíš tabule a jenom to nějak spojíš. Jinak je to o přístupu zpěváka k mikrofonu a hlasitosti jeho zpěvu, žádný gainy to nevyřešej.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od mkarr » čtv 02. kvě 2019 17:58:56

OM2 určitě funguje, ale doporučuju vinčus, nebo ještě lépe popfiltr. Jinak s přilepenou pusou na grilu a zpěvákem co zpívá potichu budete slyšet každé "B", "P".... víc jak ty bicí.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od gropa » čtv 02. kvě 2019 14:32:28

Problém může být i v přístupu zpěváka ke zpěvu do mikrofonu. NA takhle menším prostoru je třeba zpívat co nejblíž mikrofonu, klidně se ho dotýkat a zpívat dostatečně hlasitě. Ne zpívat polohlasem 15cm od mikrofonu. Tohle pomůže hodně. Jde tomu pomoct i vhodným mikrofonem s úzkou kardioidou tj super nebo hyper kardioidou. Z levnějších má slušný útlum se vzdáleností a úzkou kardioidu třeba Audix OM2...

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od mmmartin » úte 30. dub 2019 21:14:14

Tak ještě jednou:
mmmartin píše:
pon 29. dub 2019 12:56:00
Určitě ne! Poměr chtěného vs nechtěný zvuk (tj. zpěv vs bicí) ve výstupním signálu mikrofonu je daný poměrem těchto složek na membráně mikrofonu. Jakákoliv další manipulace s úrovní tohoto signálu na elektrické straně (např. gain) tento poměr nezmění.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od jurosdi » úte 30. dub 2019 17:58:58

Fabiu Sdi nemám,ale to je fuk..... Viem,že som to napísal nepresne,ale moja úvaha spočíva v tom, že akustické vlny od bicích vytvárajú v cievke mikrofónu určite nižšie napetie,ako priamy spev na mikrofón. Gain na vstupe ,ktorý je zbytočne v pluse potom vytvára situáciu,že vstupný obvod je schopný zosilit aj zvuky ,ktoré lezú cez mikrofón ako nižšie napetové signály.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od CharlesBass » pon 29. dub 2019 21:32:58

jurosdi (asi má nesmrtelnou fábii 1.9 SDI ? :-) ) hele, je to jak píše mmmmmmartin :-) tzn, že to ber amatérsky čistě - tzn - gain a volume sou jako dvě volume za sebou :-) Samozřejmě velmi amatérsky vzato - jako dva ventily za sebou na nějaký vodovodní rouře. Ale ten první ventil samozřejmě nejde přebudit, jedině že by roztrhlo rouru :-D

Ale klidně si to zkus - v celkovým mixu má pramalý vliv jestli je gain na 2 a volume na 10, nebo přesně naopak :-) Jde jen o to aby vstup nebyl přebuzený - a od toho tam vlastně ten gain je.

Tazatel už řešil IEM rack. Tam jsem odtušil, že si ho kupujou proto, že do toho řežou, jak hluchý do vrat. Nějak mi to vyhcází i z tohohle. Hele, co kdyby si nám nahrál nějakou ukázku? Třeba na mobil :-) Nebo na tu XR18 :-)

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od jurosdi » pon 29. dub 2019 19:52:01

Ja ako amater to vidím tak,že čím večšia citlivost vstupu( t.j gain do plusu) znamená ,že dynamický mikrofón zachytáva zvýšené množstvo akustického potenciálu aj s večšieho okolia. Určite by som skúsil ten Gain ubrat a dohnat to volume na vstupe pre mikrofon. Samozrejme pri ubratí gainu je dôležité,aby spevák zvýšil dôraz pri speve.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od mmmartin » pon 29. dub 2019 12:56:00

honza_simanek píše:
pon 29. dub 2019 10:49:16
...tak mě napadlo, jestli třeba tím, že doháním gainem nezesílenej signál, třeba nějak nepřecitlivím mikrofon na okolní zvuky?
Určitě ne! Poměr chtěného vs nechtěný zvuk (tj. zpěv vs bicí) ve výstupním signálu mikrofonu je daný poměrem těchto složek na membráně mikrofonu. Jakákoliv další manipulace s úrovní tohoto signálu na elektrické straně (např. gain) tento poměr nezmění. A když už je řeč o tom poměru: z jaké vzdálenosti zpěvák do toho mikrofonu zpívá?

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od Pan Hajnej » pon 29. dub 2019 11:41:26

honza_simanek píše:
sob 27. dub 2019 13:10:49
Stěny jsou všechny oblepený platama
Jestli jsou tím myšlena plata od vajíček, tak jejich pohltivost je prakticky nula... Už se to tady řešilo, pohledej si. Ale zkráceně: máte je tam zbytečně.

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od honza_simanek » pon 29. dub 2019 10:49:16

Máme mikrofon píchlej bez zesíku přímo do XR18 a gain na 20+. VE zvukařině se moc nevyznám, nevím, jestli to je dobře. Většinou slovo gain lidi odradí, tak mě napadlo, jestli třeba tím, že doháním gainem nezesílenej signál, třeba nějak nepřecitlivím mikrofon na okolní zvuky?

Re: bicí ve zpěvovém mikrofonu - Zkušebna

od atrakce » sob 27. dub 2019 20:56:33

Taky mě to připadá divné - máme menší zkušebnu, cca.3 x 4,5m, nezatlumenou (dokonce kachličky na stěně za bubeníkem, na protější stěně dřevěný rovný obklad), všichni in-ear, bubeník docela řezník a v pohodě - dokonce přes mikrofony bicí lezou minimálně. Mám IE sluchátka etymotic research HF-5 - ty tlumí jako blázen, a živé bicí bez přizvučení skoro neslyším (stejně mám v usích metronom / click). Stojíme naproti bicích, zpěvové mikrofony já Beyerdynamic TG70 (můj oblíbený), zpěvák Sennheiser E945, basák Audix OM2, žádný problém. Jak je na tom zpěvák s projevem (dynamika zpěvu, schopnost přitlačit?). Pokud zpívá stylem "horký vzduch", tak řešení je celkem jednoduché - začít "tlačit".

Nahoru