Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od MADMAX » stř 11. led 2017 14:40:31

mkarr: Tak řekněme si úpřímně, na kvalitu zvuku u reportáže s..e pes. Jakmile se v rádiu ozve lidský hlas, přelaďuju - co kdyby to byla reklama... :lol: Jde o to nemrvit hudbu... :-({|=

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od mkarr » pon 09. led 2017 21:35:02

MADMAX píše:Jak může rozhlasová stanice vysílat z low-cost mixpultu odpadní značky (který nemá ani insert na kanálech)??
Já jsem se ptal e-mailem v českém rozhlase, jak můžou reportéři v terénu pořizovat reportáže s tak zoufale vysokou mírou komprese, že je to docela nepříjemně slyšet i na celkem základním autorádiu v Opelu za jízdy.
Odpovědí mi byla hromádka informací o časté nízké kkvalitě a rychlosti datového přenosu do studia, která se šikovně vyhnula faktu, že reportáž která je natočená předem, se pak dá celkem bez bolesti přenášet do studia delší čas, při zachování rozumné kvality a ne z ní na úkor kvality udělat empétrojku co se vejde do SMSky, obrazně řečeno.
Takže když se dělají takové věci na Radiožurnálu, nějaké internetové rádio může být v klidu. Žádný low-cost mix odpadní značky nedomrví zvuk tak, jako tak drasticky ztrátová komprese.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od pavlii » pát 06. led 2017 10:24:59

Já už si na to peklo chlapci skoro zvykl a s potěšením již léta odkazuji na manuály :-D je pak obvykle celkem sranda číst si to shrnutí profilu vaší osobnosti 8) Nicméně zcela souhlas s Martinem a rozšířil bych to i do neplacené (=koníček) sféry; buď něco dělám pořádně nebo to nemám radši dělat vůbec, případně se pak nikde neventilovat. Je to prostě ostuda a taky tomu nerozumím...

P.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od Harman » čtv 05. led 2017 17:31:19

JJ: Omyl, v internetovém rádiu naopak potřebuješ znalosti z obou oborů! Jestli to obstará jeden člověk nebo si dva řeknou, co jeden od druhého potřebují pro odbavení vysílání, je věc úplně jiná

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od J.J. » čtv 05. led 2017 15:31:16

Martine klid, jedná se o internetové rádio, tam se očekávají spíše znalosti IT technologií.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od MADMAX » čtv 05. led 2017 15:09:51

Klucí, já nestačím zírat. Dnešnímu světu už fakt nerozumím... jak může technika v rádiu dělat někdo, kdo v životě neviděl kompresor a neumí si poradit s naprosto elementárními věcmi? Jak může rozhlasová stanice vysílat z low-cost mixpultu odpadní značky (který nemá ani insert na kanálech)?? Jaká je asi technická kvalita vysílání z takovéto techniky a s takovou obsluhou??? Jak k tomu přijdou posluchači, kteří potom doma poslouchají na zařízení 10x i 100x dražším, než je "vysílací" strana (já vím, že tuner od Accuphase nemá doma každý, ale i tací lidé existují...) Ano, uznávám že jsem nepříjemný a nic jsem Vám neporadil, ale... o tempora, o mores. Ten člověk, co se tu ptá, za svojí "kvalifikovanou"práci dostává PLAT?!

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od pavlii » stř 04. led 2017 11:09:38

A co takhle si přečíst manuál (strana 5, "Ducking")?

P.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od fandam007 » stř 04. led 2017 9:38:12

Dobrý den, mám také výše uvedený pult a chtěl bych se zeptat, jestli k němu můžu připojit tenhle kompresor https://www.audiotek.cz/alesis-3632-118 ... GwodCucPmA , aby se mi automaticky snížila hlasitost.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od KamilV » úte 06. zář 2016 21:09:09

mkarr píše:Tuším psal Kamil že má oba a nevybavuju si že by hanil zvuk.
No jó, kucí, ale já to do dnes pořádně nesrovnával. Ta 3632 se tak nepříjemně ovládá, že na ní mám nakroucené moderátory a téměř na to nesahám.
Možná je čas ten test udělat...

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od blaha » úte 06. zář 2016 20:18:45

Ještě jak jsem koukal mě napadla jedna vada druhé verze, znemožní to použití Mute na mikrofonech.

Ta verze Post se mi možná jeví jako použitelnější, v podstatě čím víc budeš dávat mikrofon, tím víc bude zabírat kompresor. Ale bude to chtít víc si s tím pohrát. Určitě to bude chtít delší Attack, Hold i Relase, aby to nepumpovalo s každým slovem

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od mkarr » úte 06. zář 2016 19:42:07

Rozdíl mezi 3630 a 3632 se propíral tuším kvůli rozdílnému ovládání. Tuším psal Kamil že má oba a nevybavuju si že by hanil zvuk.
Představa co psal Bláha se mi líbí, jen si nejsem jistý tím pre/post co by bylo lepší. Ještě by to chtělo přelepit kliku s podskupinou 3-4 aby to pak někdo nepustil přímo.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od Robert » úte 06. zář 2016 7:17:29

odkaz na bazar jsem dal jen proto, že to bez hledání na mne vypadlo a nové zařízení si snad dokáže každý najít a koupit sám. Je to jeho osobní volba a rozhodnutí. A podle požívaného mixu vyhoví snad jakýkoliv kompresor od renomovanější značky a z toho důvodu nehledám a nedoporučuji Behringera, i když to možná dělá a dodává taky, tak jako AFS procesory, ekvalizery a jiné. Otázkou je, jakou kvalitu internetové rádio potřebuje. Při nějakém datovém toku 128 až 256 kb to těžko někdo pozná.
http://www.music-city.cz/zvuk/signalove ... mpressory/ typ 266 dělají dodnes a je to nejnižší level, pak je 166 a 1066, což si myslím je cenově mimo. Víc než zhoršení u nových DBX se tuším propíral rozdíl mezi Alessisem 3630 a novým3632, ale jak jsem psal výše, oři omezení daným datovým tokem je to asi jedno
Přes velké dobré PA nikdo internetové rádio neposlouchá a co si budeme nalhávat, na dobrém PA vylezou nedostatky "profesionálně" nahraného CD, když mne osobně rozhodil počítačový bzukot v tichých pasážích a já bych kvůli tomu překabelovával kde co.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od blaha » pon 05. zář 2016 23:10:20

DBX 266XS, ale netuším jak je na tom tahle novější řada s kvalitou, třeba EQ poměrně šuměj. Často je bazar daleko lepší alternativa, než nový levný kus. Kolikrát některé starší modelové řady jsou kvalitnější a trvanlivější, než jejich mladší potomci.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od peii » pon 05. zář 2016 22:17:00

Tak jsem byl dneska za šéfem rádia a ten mi sdělil, že můžeme kupovat prý jen nové vybavení (ne bazarové) a kompresor, který mi navrhoval Robert se mi nikde nový nepodařilo dohledat, našel by mi prosím někdo jiný ve stejné nebo levnější cenové kategorii?

A uživateli blaha děkuji za poskytnutý návod, ale prý nám pro začátek bude stačit jen snížení hlasitosti 1 audio vstupu.

Re: Jak při mluvení automaticky snížit hlasitost hudby?

od blaha » ned 04. zář 2016 21:54:39

Ono je to asi ještě trochu složitější, jak jsem pochopil, tak zdroje zvuku jsou dva, tzn. buď dva kompresory, nebo taková obezlička a jeden kompresor. Kompresor musí být dvoukanálový, musí mít možnost svázání kanálů a musí mít SideChain.

Pro obě varianty platí vstupy 1-4 mikrofony, výstup normálně na MAIN a na AUX nakroutit řídíc signál pro kompresor. Tzn. výstup za AUXu bude zapojen do SideChain kompresoru. Pro obě verze taky platí, že AUX musí být u vstupů přehrávačů stažený.

První verze je s použitím dvou dvoukanálových kompresorů. Signál pro SideChain z AUXu se musí kalhotkama rozdělit pro oba kompresory. Kompresory se pak zapojí mezi přehrávač a vstup mixu. Nutností jsou dva kompresory, ale zůstane přehlednější ovládání.

Druhá je s jedním kompresorem, kde jsou oba přehrávače připojené do mixu rovnou, tak jako doposavad, ale přes tlačítko Mute naroutované do ALT 3-4. Z výstupu ALT 3-4 je to propojené do kompresoru a z kompresoru se to pak vrátí do mixu přes Stereo AUX Return, jedno jestli 1 nebo 2. Tím je to sice omezené na jeden kompresor, ale musí se navíc hlídat jeden nenápadný čudlík v rohu mixu.

Možná bych pak pro řídící signál použil místo sběrnice AUX, která je Pre, sběrnici FX, která je Post.

A neřekl bych, že je potřeba speciálních kabelů, tohle se dá z větší části pořešit TS-TS, nebo TRS-TRS kabely.

Nahoru