Zvuk v miestnosti - zvyraznenie basov, dunenie... co s tym?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zvuk v miestnosti - zvyraznenie basov, dunenie... co s tym?

Re: Zvuk v miestnosti - zvyraznenie basov, dunenie... co s tym?

od pavlii » ned 19. bře 2017 21:36:02

No - asi lépe říct "...myslí si, že to stačí". Ono to v zásadě není úplně špatně, ale zhusta to neřeší věci, kvůli kterým to lidi dělaj ;-)

P.

Re: Zvuk v miestnosti - zvyraznenie basov, dunenie... co s tym?

od Návštěvník » ned 19. bře 2017 11:06:52

To poněkud není pravda, nízké kmitočty účinně pohltí i obklady v tloušťkách řádově desítek cm, jenže to musí být něco s pohltivostí nízkých kmitočtů a ne nějaké molitanové jehlany, které dneska kdekdo lepí na stropy a stěny a myslí, že je to dobře.

Re: Zvuk v miestnosti - zvyraznenie basov, dunenie... co s tym?

od Palko » sob 18. bře 2017 18:26:38

Myslím, že tento efekt snadno vyřešit nepůjde. Nízké kmitočty - protože mají velmi dlouhou vlnovou délku by bylo možné efektivně pohltit hlukovou izolací v řádu metru. To je v neprofesionální praxi těžko dosažitelné.
Basové kmitočty se tak při odrazu od protilehlé stěny odrazí a pokud sedíte blízko zadní stěny tak jsou prakticky ve fázi se zvukem, který ke stěně teprve přichází a proto se vlnění sečte a dojde k zvýraznění basů. Pokud sedíte uprostřed místnosti, tak odražený zvuk kolem Vašich uší také prochází ale prakticky se nespojí se zvukem který přichází z monitorů.
Palko.

Zvuk v miestnosti - zvyraznenie basov, dunenie... co s tym?

od jozefch » sob 18. bře 2017 14:27:07

zdravím, chcel by som sa opytať na tento moj problem či je to normálne alebo je to chyba ... v studiu používam yamaha hs7.... mam ich v nastavené v trojuholníku somnou ak sedím za stolom tak zvuk je ok ale ak si sadnem dozadu na gauč čo je zamnou pri stene tak to hrozne bassuje a duní až nepríjemne... akustiku v miestnosti si myslím že mám docela poriešenú... mam po stenách akusticke panely, na strope ihlany a vzadu za mnou nad gaučom tiež akusticky panel za monitormi ihlany po celej stene a v každom rohy basstrapy... za odpoved dakujem

Nahoru