Pomalý počítač

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pomalý počítač

Re: Pomalý počítač

od Bildic » sob 02. pro 2017 7:13:20

Vyskusaj este CTRL-ALT-DEL a potom pozri monitor cinnosti ako su so zatazou CPU RAM HDD NET

Niekedy pomoze zacat vypinat (zastavit/zakazat) procesy a tak odhalit co tam pribudlo. Nie systemove iba aplikacne.

Re: Pomalý počítač

od kelly.ok » pát 01. pro 2017 13:37:36

Tyhle věci prostě stárnou jak doslovně, tak i interakcí mezi hardwarem a softwarem... občas stačí nějaká aktualizace nebo nainstalování novější verze i do sebevíc čistého systému (a třeba i zcela přímo nesouvisejícího softwaru) a co dříve plynule fungovalo najednou nestíhá. Jako příklad vezmu cca 5 let starý (ač už jen sporadicky využívaný) pracovní notebook (HP Envy, i7, 6GB RAM)... docela dlouho jakžtakž běhal poměrně slušně. (např. výjmečně ani renderování HD videa na pozadí a současně práce v Photoshopu nebyla nijak zásadní problém, PCT Creo fungovalo naprosto bez problému). Nyní prostě ani z SSD disku a po čisté reinstalací neběhá zdaleka tak plynule a něco neustále padá, "neodpovídá", Creo už také se zádrhely...

Konkrétně u Windows mne to dohánělo k šílenství. Po čase, kdy se chtě nechtě PC zanese běžným softwarovým odpadem náchylnost na padání a zadrhávání rostla geometrickou řadou. Přeinstalování pak samozřejmě pomohlo, ale postupem času méně a méně účinně a problémy se pak vždy dostavily o něco dříve. Bohužel i na Macu se to zvláště poslední dobou začíná projevovat také, ikdyž ne tak dramaticky a spíše výjimečně... což ale beru spíš jen jako otázku času. Jsem už smířen s tím, že mne to tímto způsobem asi vždy chce donutit přejít na novější techniku...

Víš jistě že je u tebe problém problém pouze v Cubase? Samozřejmě ve chvíli kdy to člověk slyší je to snadno rozpoznatelné než když se třeba podobně kousne program, který nemá kontinuální zvukový výstup nebo nejde o video apod.

Re: Pomalý počítač

od PeBe » pát 01. pro 2017 13:26:29

Doporučuji, obrátit se s dotazem na www.pc-help.cz. Je tam dost skutečných odborníků, kteří dokáží na dálku doslova zázraky. Dost možná se ti v počítači uhnízdil nějaký šmejd a i s tím ti tam dokáží pomoci.

Re: Pomalý počítač

od zlo4 » pát 01. pro 2017 10:55:07

Na Cubase fóru mi byl doporučen program LatencyMon, tak jsem to vyzkoušel a vyplivlo mi to tohle. Mm tomu rozumět tak, že je problém tedy v procesoru?
https://i.imgur.com/qyi3hxN.jpg

Re: Pomalý počítač

od zlo4 » pát 01. pro 2017 10:17:08

Teď mi počítač přišel ze servisu, kde jsem ho nechal diagnostikovat, úplně celý vyčistit, dát novou chladící pastu + polštářky a problém stále trvá. Diagnostika prý proběhla v naprostém pořádku. Harddisk, grafika, RAMky, všechno v pořádku.

Re: Pomalý počítač

od mkarr » ned 12. lis 2017 23:57:17

Chuchvalce ve větráku nebudou až tak důležité. Obvykle je na procesoru nějaká měděná destička a od ní jsou trubičky k něčemu co vypadá jako malý radiátor. Tento nesmí být zanesený prachem. Pokud je u něj špunt z prachu, procesor se nestíhá chladit a chrání se tím, že snižuje výkon a vynechává některé pracovní cylky. Obvykle se to pozná tak, že větrák většinu času fučí jak zběsilý a z otvorů kudy fouká vzduch, jde jen málo ale velice teplého vzduchu. Podle toho videa to nevypadá na disk. Vyskočení toho ukazatele je proto, že se vyžrala vyrovnávací paměť a jakmile to bylo možné opět se z disku naplnila. Jestli ten hukot co je tam slyšet ve chvíli výpadku, je větrák toho notebooku, tam máme nejspíš pachatele viz výše.

Re: Pomalý počítač

od zlo4 » čtv 09. lis 2017 12:49:53

Tady jsem ten problém ještě podrobně natočil: http://sendvid.com/7aq8r19t

Každopádně to nejspíš bude tím diskem, protože teď jsem pozorněji zkoumal ASIO a DISK ukazatele, a vždy když se mi ten program zasekne, tak vyskočí DISK ukazatel.
Obrázek

Počítač jsem i rozebral a vyčistil a je o něco rychlejší. Pár chuchvalců jsem z větráku vytáhl.

Doporučil by jste mi někdo nějaký kvalitní SSD Disk za rozumnou cenu? Koukám, že 250 GB se pohybují cenově okolo 2500 - 3000 Kč. Víc do toho asi sypat nechtěl.

Re: Pomalý počítač

od blaha » stř 08. lis 2017 22:30:13

Pochopitelně, pokud je původní disk podezřelý, pak s ním pryč, nebo maximálně na nějaká nedůležitá data typu filmů, atp.

Tady jsem spíš myslel původní disk OK, ale část sektorů už vykazuje delší odezvy, než které jsou potřebné pro online práci.

Mimochdem ten zobrazený scan z HD Tune je stejně k ničemu, HD Tune už hodně dlouho nepoužívám, protože mi hodně zkresloval informace, na scan a prověření disku je lepší HDD Scan, kde to hezky zobrazí rychlosti čtení po celé ploše disku a rozdělí to sektory podle rychlosti odezvy. SMART může být OK, ale jakmile začne disk vykazovat sektory s odezvou přes 500 ms, v podstatě se loučí, přes 150ms už nemá na důležité práci co dělat.

Re: Pomalý počítač

od TomasVv » stř 08. lis 2017 14:44:26

blaha píše: ... původní disk bych pak použil jako úložiště na již hotová data, zálohy, atp.
Jen dodám, že původní disk, pokud je podezřelý, tak do sběrny druhotných surovin. Jinak klekne v tu nejmíň vhodnou dobu.
Na systém a práci SSD a na úložiště velký HDD. Na zálohy další velká HDD v jiném stroji.

Re: Pomalý počítač

od PeBe » stř 08. lis 2017 9:43:41

Tak u notebooku bych na zanesený chladič sázel skoro 100%. Nejednou jsem z nasávací strany vytahoval doslova filc cca 2mm tlustý a poprvé se bláhově domníval, že to je filtr...
Zkus se podívat po netu, jestli se ke tvému NB nedá stáhnout servisní manuál. V něm bývá podrobně popsána demontáž/montáž jednotlivých dílů a hodně tak usnadní práci s vyhledáním šroubků, které je potřeba vyndat a které naopak není nutné vyndavat.

Re: Pomalý počítač

od zlo4 » stř 08. lis 2017 8:56:08

Tak jsem udělal test povrchu a zdá se být všechno v pořádku.
Co se týče chladiče, tak to ještě zkusím. Je to notebook, takže nějaké rozebírání je pro mě složitější.
Obrázek

Re: Pomalý počítač

od Marian » úte 07. lis 2017 22:53:49

Tiež by som to typoval na harddisk. Ja sa príliš do toho nerozumiem, ale mal som podobný problém PC, kamoš spustil nejaký test na zisťovanie "Reallocated Sectors" je to nejaký priestor disku čo tam výrobca dáva navyše, na ktorý sa premiestnia dáta z chybných časti disku, potom sa disk správa tak , že čítacia hlava, keď natrafí na sektor označený ako chybný "odbehuje" na to "premapované" miesto a potom to pokračuje ďalej, čo trvá dlhší čas. Údajne by to za normálnych okolností nemalo byť viac ako 5-10% kapacity disku, keď to je viac disk sa morálne pokladá za KO aj keď ešte funguje. SSD je dobrý nápad je to rýchle ale treba robiť zálohy na klasický magnetický disk, prípadne iné médium, lebo keď skape, tak dostať z toho dáta je oveľa ťažšie a v prípade klasického HDD, ktorý ešgte obvykle spieva labutiu pieseň v podobe pomalých reakcií a sústavnej činnosti, ak to robí nejaká špecializovaná firma je to aj drahšie.

Re: Pomalý počítač

od blaha » úte 07. lis 2017 10:17:13

SMART se může tvářit OK, může i OK být, ale je potřeba udělat kontrolu povrchu v jakém stavu je jeho skutečná současná rychlost a odezva jednotlivých sektorů.
Nicméně i pokud by byl disk v pořádku, zvážil bych dokoupení cca 250GB SSD, který by se použil na systém a práci, původní disk bych pak použil jako úložiště na již hotová data, zálohy, atp.

Re: Pomalý počítač

od PeBe » úte 07. lis 2017 10:11:20

Co chladič procesoru? Není zalepený prachem? Možná by neuškodilo chladič sundat z procesoru a nanést novou teplovodivou pastu.

Re: Pomalý počítač

od zlo4 » úte 07. lis 2017 9:51:30

Mám plotnový. A pokud stačí jen ten S.M.A.R.T. test, tak se zdá být vše v pořádku.

Obrázek

Nahoru