Míchání sboru z individuálních nahrávek

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Míchání sboru z individuálních nahrávek

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » čtv 28. led 2021 13:24:40

Mám tu další pokus, tentokrát jen 8 lidí. Naštěstí se tentokrát sešly nahrávky ze zvukově lepších telefonů, případně z jiných, vhodnějších zařízení. Co se bohužel nezměnilo, jsou akusticky nevyhovující domácí podmínky. Kdybyste si chtěli poslechnout a měli jakýkoli nápad, na co bych si měl dát příště pozor, budu rád. Myslím, že to nedopadlo špatně, ale předchozí rady mi hrozně pomohly.
Díky
https://antifona.cz/rec/Parting%20Glass%20final.mp3

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od mmmartin » ned 20. pro 2020 10:50:11

K tomu není co dodat. Snad jedině palec nahoru a smeknout klobouk.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od slava » pát 18. pro 2020 15:48:06

Na to stereo se vykašli ve stylu,že je bez obrazu.Kdyby byl obraz,musel bys mu podřídit i zvuk.Ale jak jsem psal,prostorovou hloubku to má a výsledek je mimořádně podařený.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » pát 18. pro 2020 15:23:12

No, tak kromě nesporných výhod toho, že by sbor zpíval dohromady, především asi méně diskutabilní kvalitu zdrojových nahrávek. Jako použil jsem všechno, co jsem obdržel, ale nebudu zastírat, že některých je tam míň než jiných.
Pokud jde o stereo, tím, že o tom v podstatě vím prd (tohle je můj první nebo druhej pokus o nějaký míchání čehokoli), jsem se snažil rekonstruovat reálný rozestavení sboru. Někde už jsem to tu psal. Soprány vlevo, alty vpravo, tenor a bas +/- uprostřed. Plus v každém hlasu jsem jednotlivý lidi rozházel doleva/doprava, aby nešel celej hlas z jednoho místa. V Deck the Hall je uprostřed "sólo" sopránu, tak tam jsem použil automatizaci panningu a šoupnul jsem je v tom místě trochu víc ke středu, aby ta melodie nešla moc z jedný strany. Myslím, že výsledek je víc štěstí než nějakejch znalostí :-D.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od slava » pát 18. pro 2020 15:15:48

Tak jestli tomuhle říkáš lepení,nevím co by obnášel zvuk přes normální nahrávání.Fakt se nemáš za co stydět.A i to stereo frčí přirozeně,no nemám k tomu co dodat.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » pát 18. pro 2020 14:47:08

Děkuju, pochvaly tady si zvlášť vážím. Přiznám, že jsem výsledkem taky mile překvapen. Po zkušenostech z jara jsem tušil, že slepit takhle sbor není nereálný, ale zase tolik jsem od nahrávání na mobil doma v obýváku nečekal. Samozřejmě tam pořád slyším spoustu nedostatků, ale toho se asi nezbavím. Tím spíš ocením názor někoho, kdo to už neslyšel 1000x, případně to sám nezpíval a nehledá v tom jen sebe.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od slava » pát 18. pro 2020 12:37:50

WOW.Pro srovnání jsem si pustil Pentatonix a C!C!C!.Chlape,perfektní práce a mnozí mohou jen závidět.Moc hezký!!

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » pát 18. pro 2020 10:39:43

Tak, víc už s tím asi neudělám. Moje uši už neví :). Pořád mi tam chybí trochu středy, ale když je zvednu víc, tak je to horší, zastřený, krabicovitý. Ale možná hejbu špatnejma frekvencema. Každá rada dobrá. Budu rád za jakékoli poznámky, je to pro mě velká škola :).
Předem díky!

https://antifona.cz/rec/DtH_5.mp3
https://antifona.cz/rec/VB_5.mp3

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » úte 15. pro 2020 10:39:41

Díky za konstruktivní poznámky i pochvalu. Tohle byl první nástřel, shaker jsem ubral, bylo ho fakt moc, a dodělal na tom pár věcí. Trochu bojuju s kvalitou poslechu, u PC má akorát PC bedničky, takže střídám ty pro představu o stereu, slušný HiFi sluchátka připojený do HiFi zesilovače s vlastním DACem a HiFi in-ear pecky s přenosným DACem plus ti to pouštím v autě. Na všem najdu něco, takže hledám nějaký kompromis. Teď finišuju druhou písničku, až to budu mít pohromadě, tak to sem dám ke kritice. Druhá písnička je trochu jiná situace, protože tam jeden hlas má melodii a zbytek dělá křoví bez textu. Trochu bojuju s reverbem. Nechci sklouznout k tomu, že ho tam dám moc, abych něco maskoval, na druhou stranu to nechci mít moc holý. Ke sboru nějakej reverb myslím patří, možná i přiznanej, protože to víc odpovídá zvuku koncertního sálu. Tady ale asi budu muset pracovat s různými reverby pro melodii a pro pozadí, aby to získalo nějakej předozadní prostor. Je to boj :-).
Největší problém mám ale s laděním EQ. Většina dodaných hlasů je trochu "z krabice", takže se snažím najít nějaký frekvence, který za to můžou, což se mi nedaří tak, jak bych chtěl. Většinou je to někde kolem prvního alikvotu, kde ale nechci řezat moc výrazně, protože pak mizí ty středy. A v basu bych někdy potřeboval ubrat na základním tónu,čímž to ale zase ztratí nějakou plnost.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od Bassman » čtv 19. lis 2020 17:27:22

Tiez sa pridam k tomu chybajucemu stredu. Hlavne tie basove hlasy sa v realnej akustike dost rozlozia, nie su tak jasne smerovo charakterizovatelne. Vytvara to dojem ako keby som stal velmi blyzsko pri zbore (1-2 metre od spevakov).

Ale inac by som neveril ze toto je nahravka po hlasoch a este z mobilov. Fakt si to velmi pekne vychytal a ci si zvolil spravny postup v tejto chvyli nie je podstatne, kedze to zneje velmi dobre ... Znamena to ze si zvolil spravny postup :)

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od safa » čtv 19. lis 2020 0:15:18

No vidis, na to jak vznikala je to docela pekna nahravka. Za mne je to trochu koncert pro shaker a sbor, ale chapu ze se tim shakerem asi da lecos zamaskovat. Souhlasim s hodnocenim horsi barvy basu, ale jak pise Martin toho se budes asi v nahravkach z telefonu dohledavat tezko. Dalepak souhlasim ze se propada stred, i to mozna trochu dela dojem koncertu pro shaker a smiseny sbor. Asi bych se vykaslal v zajmu nahravky na nasledovani realneho sacu a vyfutroval stred nekolika hlasy, ktere tam zpivaji porad, at to nemizi (v realu by to dozvuk salu spojil) . Ale obecne myslim, ze na tu bidu hodne dobry :D

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » pát 13. lis 2020 16:57:28

Díky za tip, zkusím si s tím pohrát.

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od mmmartin » pát 13. lis 2020 12:48:25

Mikrofony v mobilech s ohledem na srozumitelnost mají nízké kmitočty omezené, takže kde nic není, ani korekce napomůže. Jediná cesta by asi byla ve finálním mixu celou skupinu přidat, ale nebude to mít kýžený výsledek - basů bude víc, ale nebudou mohutnější. Možná (!!!) by pomohlo nastavit na kmitočtovém průběh doby dozvuku mírný zdvih na basech. Pozor: ne udělat na dozvuku korekcí zdvih na basech, ale nastavit na basech delší dozvuk, než na středech a výškách. Dozvuk tím dostane přirozenější charakter - i v prostoru jsou vyšší kmitočty pohlcované víc, než nízké, tj energie vyšších kmitočtů ubývá rychleji, než kmitočtů nízkých => dozvuk na nízkých kmitočtech je delší, než na vysokých. A pokud to bude fungovat, zase je to o hře s mohutností zdvihu a kmitočtech bodů zlomu.
20201113__124307.jpg

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » pát 13. lis 2020 8:28:28

Ještě dotaz, porovnával jsem to s referenční nahrávkou (stejná píseň od jiného sboru, profi nahrávka). Na to, že tohle je na telefony mi to nepřijde vůbec zlé:-), ale potřeboval bych ztučnit bas. Když zesílím základní frekvenci basů na EQ, tak se zvuk spíš zhorší, je to míň čitelné. Kudy na to? Díky

Re: Míchání sboru z individuálních nahrávek

od johny_r » čtv 12. lis 2020 14:13:57

Ano, ty sběrnice jsou stereo.

Nahoru