Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

Re: Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

od pedro42 » sob 08. led 2022 19:14:30

Sice se mi také nechce psát konkrétní produkt, ale udělám výjimku :) Zoom R8 nebo něco podobného, https://www.thomann.de/cz/zoom_r8.htm . Je to zvuková karta, 24/96, funguje i na baterie a co je IMO důležité pro to vrstvení - umí to 8 stop, tedy můžeš například poslouchat 4 dříve nahrané stopy na sluchátka a přitom nahrávat další stopu. Smíchat všechno dohromady pak můžeš i doma na počítači. Umí fungovat jako DAW kontrolér (v téro roli to asi nebude žádný zázrak).

Ta jednoduchá nahrávadla mají v sobě už zabudovaný mikrofon, ale s tím vrstvením to bude horší.

Ten Zoom nevlastním ani jsem s ním nepracoval, tak ho ber jako příklad, možnost. Papírové parametry vypadají dobře a šíleně drahé to není.

Počítač, který negeneruje kravál z větráku, je celkem vzácnost - pozor na to.

Re: Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

od PeBe » sob 08. led 2022 8:19:38

Aha... tak to je pro mě zcela neznámý svět a hodně tenoulinký led... :-)
Nicméně, asi tím nejjednodušším nahrávadlem by mohl být iPhone a v něm třeba app Cubasis 3 (třicet doláčů není moc kaček). Případně nějaké nahrávadlo (https://www.thomann.de/cz/mobilni_rekordery.html). Konkrétní model si netroufnu radit, neboť s nimi nemám praktickou zkušennost. Nejlepší by bylo domluvit si návštěvu v nějaké kamenné prodejně, aby si nahrávadla připravili a zajet si je tam vyzkoušet, než kupovat jen podle obrázku, ceny a "Jouda říkal...". Tyto varianty by ti mohly posloužit na sice energeticky nabitých místech, ale bez možnosti připojení k elektrické energii ;-) V místech s přípojkou by pak asi dobře posloužil jakýkoliv počítač s alespoň trochu ucházející externí zvukovkou a v počítači s nějakým DAW editorem. Časem pak lze přikoupit nějaký DAW controller a rázem se tak tato sestava přiblíží komfortem obsluhy mixážnímu pultu. Pochopitelně u této varianty je nutné mít i nějaký ten mikrofon, kabeláž a nejspíš i sluchátka, nebo poslechové monitory. Mikrofon bych doporučoval si vybrat na prodejně, který nejlépe sedne tvému hlasu.
Pro výběr bych doporučil navštívit v Německu Thomanna a pak koupit třeba u nás. Jeho výběr zboží je neuvěřitelný a dá se tak dobře porovnávat mezi jednotlivými modely. Pokud máš německo příliš daleko, pak u nás třeba: Kytary, Muziker, Prodance, Muzikant,... a celá řada dalších.
Je mi jasné, že jsem poradil spíše v obecné rovině, ale jde o tvé peníze a to si netroufám říci: "Kup si tohle..." :-)

Re: Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

od Talamaska » pát 07. led 2022 14:02:32

Zdravím,
děkuji za odpověď, ale v mém případě to bohužel nebude správné řešení. Má hudba nikdy nebude "hotová" způsobem, kterým bych ji mohla zaznamenat do notiček a pak reprodukovat ve studiu. Zároveň nejsem schopná tvořit kdekoli na "povel".
Proto hledám způsob, jak píseň zaznamenat sama. Netvořím "standartním" způsobem. V "normálním" stavu dokonce nemumím moc zpívat. Ale když se meditací dostanu do vyššího stavu vědomí, otevře se mi krční čakra a nikoli já, ale skrze mě vycházejí tóny, ze kterých se postupně stane melodie, která je reálně skutečně krásná. Když jsem v tranzu, hudba mnou protéká sama a zcela čistě a jasně. Nikdy není stejná, nikdy ji nedokážu zopakovat, protože odpovídá pouze a jen danému okamžiku. Je těžké to takto popisovat, ale hlas, který mám v tu chvíli ani nezní jako můj vlastní a jsem schopná rozsahu, který v normálním stavu nemám. Zároveň se mi nejlépe tvoří na místech se silnou energii, která mi pomáhá hudbu cítit. Když hudbu necítím, nic ze sebe nedostanu. Takže studio pro mě není.
Vím, že se budu muset naučit s technikou zacházet, ale to je to poslední. Nejsem úplný technický antitalent. Ani by mi nevadilo, kdyby bylo vybavení z druhé ruky. Pro začátek bych to chtěla na něčem zkusit. Vůbec nevím, jestli mi to půjde. Pak bych terpve případně řešila nějaké dražší vybavení.
Ale vůbec nevím, co k tomu budu potřebovat. Takže otázka zůstává stejná: "Co si pro začátek koupit?" Jde mi o to, abych si mohla sama nahrát jednotlivé sekvence a vrstvit je za sebou, až vznikne finální skladba. Stejně, jako to dělá zpěvačka Mai-lan v přiloženém videu.
Díky
L.

Re: Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

od PeBe » pát 07. led 2022 10:58:12

Na tvém místě bych to vůbec neřešil. Je to jen spousta "nářadí", se kterým se budeš muset naučit zacházet a zbytečně se tak budeš rozptylovat, od své hlavní náplně. Věnuj se naplno své tvorbě a až usoudíš, že je to hotové, obrať se na nějaké studio. Tam vše potřebné budou mít a hlavně s tím budou umět zacházet. Věř mi, že to bude levnější, než si to matlat sama. Nehledě na to, že nejdřív nakoupíš to levné, abys zjistila, že to levné není ono, tak koupíš dražší, ale to také nebude ono... A tak dokola ;-) Téměř všichni zde, bychom mohli vyprávět, kolik peněz jsme takto utratili zbytečně, když jsme chtěli ušetřit... :-)

Jaké vybavení používá při vytváření písně Mei-lan Maurits ve videu na Youtube?

od Talamaska » pát 07. led 2022 10:00:44

Zdravím všechny tvůrce i milovníky hudby,
moc prosím, mohl byste mi někdo poradit s odhadem, jaké vybavení asi používá Mei-len Maurits pro tvorbu svých písní, viz videoRáda bych začala tvořit vlastní meditační hudbu (kombinace tibetské mísy, zpěv, mluvené slovo...) a vůbec nevím jak na to.
Chápu, že musím mít nějaký mikrofon, nějaký - nevím přesně - mixážní pult? a nejspíš nějaký program v počítači pro finální úpravu. Také to nemůže být na začátek úplně moc drahé...
Dokážete mi prosím někdo poradit?
Děkuji
Lenka

Nahoru