Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od pedro42 » úte 13. srp 2019 23:56:44

Také si říkám, že je to hlavně o lidech, i když trasování má UPS globální a v Praze, alespoň v rajónu, co bydlím, řidič UPS volá tak 2 minuty před příjezdem naprosto nečekaně.

Poučení pro sebe - nákupy u Thomanna určitě ano, ale:
- zvážit, zda velké bedny nelze koupit v ČR za stejnou cenu
- žádat jinou firmu než UPS
- v případě reklamace si nenechávat poslat nový kus, ale vrátit peníze. Vyreklamované zboží znovu objednat v příští objednávce - pak to nejspíš nebude C-Stock.

A mírně OT - z německých firem musím vychválit Huss Licht & Ton. Kupoval jsem tam pult a v další objednávce stagebox. Doprava do ČR tedy zdarma není, ale vzhledem k cenám tam se mi i tak bohatě vyplatilo. Doručovala firma Gebrüder Weiss - pro mě naprosto neznámá spediční firma se sídlem v Jenči. Pult byl na paletě v bedně, bedna celá obalená černou fólií, přivázáno popruhy k paletě a na bedně nalepený takový 3D papírový velký stan s nápisem "DO NOT STACK" + v němčině. Netroufli si "stan" sundat, nic na to nenaházeli, bedna bez sebemenšího pomuchlání. Doprava 71 E. Stagebox dorazil s DPD za 20 E.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od CharlesBass » pon 12. srp 2019 23:20:31

Tak vono je to s těma kurýrama.... Všechny pobočky jsou většinou "samostané" firmy, takže někde dodržují všechno do puntíku i předpisově seřazený pozdrav do telefonu, doporučené typy aut (police), platebních terminálů, atp. jinde mají jen "tolerované" alternativy, či přípustné smluvní partnery. Je v tom pak neskutečnej bordel a člověk, který má co dočinění s několika oblastmi (depy) se pak nestačí divit v rozdílech v kvalitě.

Pokud třeba "můj" DHLák či SPS (slovak parcel service - ten doručuje tento lowcost na sk za UPS) nacouvají ke vratům v práci (vždy choděj napřed SMSky a dostatečně dopředu volají) tak asi dvakrát byl balík od Thomanna roztrhanej, či zalepenej páskou přepravce. Tak řidič už dopředu říkal, že to votevřeme, jestli to není rozjebaný, aby to dyžtak rovnou vodvez. Dražší věci když zjistíš až po rozbalení doma - jsou na reklamaci komplikovanější - ikdyž sepíšeš výhradu při převzetí. Pokud to prostě nevemeš, odoláš, nemůže se jakkoliv (z principu) vykrucovat ani dopravce ani prodejce.

Druhá věc je ta, že Thomann má celkem slušný krabice, ale když skladník docela rozmanitý věci (mic.stojan, blánu do kopáku, hromadu konektorů, dva mikrofony, 30m káblu atp) nasype na dno bedny, pak to zasype výpňovým papírem a zavře, nelze snad nic jiného čekat, než, že se obal poškodí ikdyby snad nakrásně to vezli "vždy na vrchu" což je utopie ...

Naštěstí nástroje už balej přecejenom trochu líp. Dvakrát sem objednal kytaru a došli dobře zabalený. Asi polámaný krky a prošláplý korpusy je nebaví řešit.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od PeBe » pon 12. srp 2019 11:33:02

Jako vždy a se vším, je to o lidech... Díky tomu, že Domažlice jsou, při troše dobré vůle, na trase Norimberk-Plzeň, patřím i já mezi ty spokojenější :-) Nicméně je fakt, že v trackování mají u UPS trochu mezeru. Balík leží údajně v Norimberku a pošťák Ondra zvoní u dveří :-) Ale pořád lepší, než kdyby to bylo obráceně, nebo nedej přírodo, kdyby to doručovala Česká pošta...

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od Exxxi-nepřihlášený » pon 12. srp 2019 9:28:43

Asi záleží na místě bydliště. Do Plzně to UPS začala vozit přímo bez toho mezipřistání ve Frankfurtu a super. Na rozdíl od všech ostatních má UPS v autě regály a nehazi malé balíčky po zemi.
Katastrofa je ovšem posíláni paletovych zásilek přes Kuhn @ Nagel. V Praze to stalo týden a obal poškozeny. Nikdo nekomunikoval. Teď v dubnu jsem si pro velký nákup 17.4. radši dojel do Německa, než bych riskoval, ze má čarodějnice nebudu mít věci.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od pedro42 » pon 12. srp 2019 2:56:26

V posledních 2 měsících jsem u Tomanna nakoupil asi za 3.500 E. Bylo to celkem 7 objednávek. Některé se sešly tak, že díky svátkům doručovala UPS hned za sebou. S UPS mám tedy zkušenosti dosti mizerné a myslím, že Česká pošta jim může úspěšně konkurovat. Naprosto zmatečné trackování, jako že balík je v Norimberku a řidič mi zvoní u baráku. Odhadovaný čas doručení v realitě +- den. Opravdu nemám čas ani chuť dřepět celé dny na zadku a čekat, který den se UPS umilostní doručovat. Ze sedmi zásilek byla jedna potrhaná, druhá potrhaná tak, že místo balíku mi přivezli v podstatě pytel, ze kterého se sypaly mikrofony a obaly věcí vypadaly, jakoby je přejel tank. Kupodivu nic nechybělo a všechno bylo funkční. Poslední zásilka byl velký kufr na mix Midas M32. Ten UPS rozflákala tak, že byl odštípnutý kus dřeva a dřevěná deska prasklá skrz. Následovala reklamace, kdy UPS posuzovala, jestli je kufr dostatečně rozflákaný a zda je možné, že ho rozflákali oni. Po dalším naprosto zmatečném týdnu, jako například UPS si přijela vyzvednou zásilku v úplně jiný den než bylo domluveno, konečně uznali odpovědnost za škodu. Následovalo hlášení k Thomannovi, že jsem se rozhodl si kufr ponechat - naprostý nesmysl. Následovaly desítky mailů s Thomannem a UPS (UPS se se mnou moc nebavila). Po dalších mnoha dnech UPS změnila názor, prý už si nechci kufr ponechat, ale odmítl jsem ho převzít. Rozbitý kufr nakonec snad dorazil k Thomannovi.

Omlouvám se za zmatečnou zprávu, ale těch naprosto zmatečných tvrzení se strany UPS bylo tolik, že snad ani Česká pošta takový bordel u sebe nemá.

Nakonec jsem dostal od Thomanna nový, respektive náhradní kufr. Doručovala DHL (na mé přání jakákoli jiná firma než UPS). Sice doručení trvalo více než týden, ale doručeno bylo dle avíza a řidič byl slušný (ve srovnání s většinou řidičů UPS přímo úžasný). Kufr však je evidentně B-Stock, kovová lišta s prohlubní od majzlíku témeř proseknutá a nedoléhající. To zjevně není rozbité při přepravě, ale B-Stock, tedy spíše C-Stock. Je to sice tentokrát jen estetická vada, ale i tak jsem na Thomanna docela naštvaný. Kdyby se jednalo o záruční opravu, tak to pochopím, ale takhle mám pocit, že se mnou tak trochu vyjebali.

Ostatní bylo (až na vždy zmatečné doručování) v pořádku. Placení přímo v eurech převodem, takže žádné poplatky bance (FIO).

UPS nikdy více.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od CharlesBass » sob 10. srp 2019 13:17:01

Jo to se už vzhledem k tématu zbytečně bavíme o konkrétním řidiči a konkrétní osobní chybě, na kterou Thomann rozhodně vliv nemá. Pokud se má chlap uživit tak má doručit cca >80 balíku denně. Nelze mu pak tolik zazlívat když si splete adresu dodací s fakturační na základě lidské sounáležitosti, nebo prostě blbosti. Podobné věci se mi taky stali a pokaždé se šlo domluvit. Z deseti případů to snad jen dvakrát dovezli až druhej den.

Nicméně UPS obecně mě proti DHLku PPLku a GEISu příliš nepřesvědčuje. Ale zase od dvou stovek je doprava ZDARMA a i v případě reklamace či výměny. Tak se zas až tak nepohorsuju nad tím že to posílají nějakým lowcost způsobem. I těch 15€ je totiž stále velmi příznivá cena.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od slava » sob 10. srp 2019 10:51:43

No,když si pamatoval adresu,tak jsi dobře zapsanej. :D

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od relaxmusik » pát 09. srp 2019 12:28:50

Řidič si pamatoval kam vozil předešlé zásilky i když jsem zadal na domácí adresu, přivezl do práce a po té naopak.
Vše je v objednávce. :-)
Dříve zavolali ráno, že ten den budou doručovat, požadovali i upřesnění dodávky, dnes ani nevolají a nebo minutu před dodáním. :-(

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od slava » pát 09. srp 2019 12:04:30

Takže ještě jednou .Doručuje na adresu uvedenou na zásilce.Pochybuju,že to z vlastní vůle doveze jinam a kupodivu osobě,která to objednala.Tady to fakt neštymuje.Ale nemám v ruce ani objednávku a ani dodák,takže můžu jen spekulovat.Až uvidím papíry,jsem ochoten věřit.Do té doby - blábol.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od relaxmusik » pát 09. srp 2019 11:38:12

Re Slava: Vím dobře co jsem zadával, nejsem jediný kdo si na jednání UPS stěžuje, jako firma již s nimi také neposíláme, raději TNT když už musíme.
Takže se chlapče vzpamatuj a nepiš bláboly o kterých víš ho...- :-)
Do nedávna bylo vše bez problémů, asi jiný řidič.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od slava » pát 09. srp 2019 9:41:01

To relaxmusic: Konflikt s řidiči,jak jej popisuješ, se mi nezdá.UPS doručuje na adresu uvedenou v objednávce - takže na 90% blbě zadané.A pokud si přeješ dobírku,tak máš mít částku připravenou.Je to tvoje blbost.Konkrétně s UPS mám ty nejlepší zkušenosti,jak se sledováním zásilky,tak s chováním řidičů.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od relaxmusik » pát 09. srp 2019 9:24:20

Osobně také občas některé věci objednávám u Thomann. Před měsícem jsme jel kolem tak jsem se po delší době opět zastavil, že si vyzkouším vyztavené kytary Gibson. No nevyzkoušel jsem je , byly pověšeny asi 3m nad zemí aby si je nikdo nemohl brát na zkoušku. Říkám prodavačovi, že bych si je rád vyzkoušel a on, že se špatně sundavají, že mi otevře místnost s Custom shopy.
Na to já mu říkám, že rád bych si vyzkoušel nástroje do 2000EUR ne za 6000tis. EUR. :-) On na to, že mám chvíli počkat, tak jsem čekal no a nic. :-(
Jinak co je děs, tak teď několikrát jsem řešil konflikt s řidiči UPS, jednou jsem zadal dodání do firmy, přivezli domů,
po druhé jsem zadal domů, přivezli do firmy. Po třetí jsem zadal platba dobírkou a řidič byl celý nepřítečný, že nemá drobné zpět a že nemají povinnost vracet.
Bohužel, pokud člověk obědnává několik položek, tak se nedozví u Thomann celkovou sumu v CZK.
Když jsem zadal platbu převodem, tak mě včetně polatků bance vyšlo 1EUR na 28,30 CZK, při platbě kartou pře 27CZK.
U pár set EUR nebo tisíc se to už pěkně prodraží.
Nejlepší byla dobírka v EUR, tu bohužel zrušili a je pouze v CZK.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od PeBe » čtv 08. srp 2019 17:55:50

Skutečně přivezl :-) Když jsem ráno viděl, že to v 1:15 přišlo do Norimberku a pak se nic nedělo i přesto, že psali, že doručí dneska, říkal jsem si: "Jasně, takže v pondělí." Jak jsem čuměl, když mi ve třičtvrtě na tři volal, že je v sousední vesnici... :-)

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od mifune » čtv 08. srp 2019 17:38:51

U mně jednoznačně vede Thomann tak 85 : 15 (Kytary, DJ Profi, 10-15 let zpět Prodance a MusicData - ale ty to dnes už vůbec). Servis zákazníkům mají dotaženej k dokonalosti...alespoň podle mých letitých zkušeností s nákupem.

Re: Nákupy u Thomanna - ano/ne?

od CharlesBass » čtv 08. srp 2019 15:57:12

No a přivez jo? Tvl ... to já jako nelpim na tom abych to měl do hodiny doma ... ale většinou to trvá cca 4 prac dny. Oni používají UPS a je (i přes nepřiliš přesné trackování) evidentní, že to na depech prostě leží přes noc. Z toho Burgebrachu to jde do depa myslím Wurzburg, pak do Norimberku. Obě města jsou od Thomana cca stejně daleko. Ale pak z Norimberku už se to hne podezřele rychle, přes noc už je to jak kouzlem na lokálním depu a ráno to již doručují.

Já objednal včera v 17h a dneska to je stále v Burgebrachu.

Nahoru