Koronavirus - stop kšeftům

Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Koronavirus - stop kšeftům

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od Damton » ned 27. pro 2020 11:33:22

Já měl listopad-prosinec = 0 , slovy nula akcí k ozvučení. Pár kšeftíků s kamerou bylo, ale jinak celý letošní rok mám zhruba o 70% nižší příjem (audio/video/kapela) branže. A to jsem malinkatý OSVČ soukromníček bez zaměstnanců. Lituju velké zvukařské firmy, pokud vůbec ještě existují.
Myslím že to do prázdnin bude +- podobné. Takže já jsem teď momentálně opět asi po 6 letech nastoupil do zaměstnání a uvidíme co bude dál... Opravdu by mě to zajímalo jak to mají ostatní zvukaři?

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od mkarr » sob 26. pro 2020 15:01:34

Když pomineme možnost, že všichni zůstanou doma a budou čekat až jim dojdou těstoviny a lunchmeat, tak je nemyslitelné, aby se virus přestlk šířit tak, že budeme dodržovat karanténu a všechna nařízení. Proč asi se mohou setkat jen lidé v úzké skupince? že by proto, že v úzké skupince se nenakazí? Samozřejmě že nakazí, jen se jich nenakazí deset naráz. A pokud jeden z nich na to zemře, je mu úplně fuk, kolik opatření dodržel a který stupeň psa zrovna byl vyhlášený. Prostě měl 2x smůlu. Nakazil se a zrovna byl jeden z těch, kdo mají mít těžký průběh, který nevydržel. Až někdo zemže proto, že zdravotnictví bylo přehlcené a nebyla mu poskytnuta dobrá péče, nadávejte prosím na ty, kdo přispívají k zahlcování zdravotních zařízení nedodržováním opatření. Jinak to nemá žádnou přímou souvislost. Tím nechci říct, že máme kašlat na opatření a chovat se nezodpovědně. Jen to, že sice české zdravotnictví dostává pěkně zabrat, ale zatím nám neumírají lidé kvůli nedostupné péči, takže, pokud vím, nikdo z těch volnomyšlenkářů není přímo zodpovědný za nějaká úmrtí. Tenhle virus se pravděpodobně podaří překonat očkováním, promořením, a jakýmkoli zvýšením odolnosti proti němu, ale né schováváním se před ním. Jen to do doby nějakého funkčního řešení prostě musíme vydržet a dělat kompromisy na každém kroku a smířit se s tím, že to někdo nevydrží. Ale do očí pozůstalým bych to fakt říkat nechtěl. Ale člověku kterému to položí firmu o dvaceti zaměstnancích a která měla jinak našlápnuto na solidní existenci taky ne.
Jo a mimochodem. todle vlákno má ve jméně "stop kšeftům", takže k tématu....
Už jsem myslel, že mi letos ani nestihnou prochcat cajky ale stihly to hned na prvním a jediném adventním koncertě.
Hrálo se na zahradě domova důchodců a ubytovaní i personál se na nás dívali z oken. Nic moc, hrát víceméně proti zdi pětipatrové budovy, ale prý to mělo veliký a pozitivní ohlas a kdo nechtěl otevírat okno, pouštěli jsme to i do místního rozhlasu. Skoro bych řekl, že to kdo koukali z oken byli dost rádi že se nás sešlo víc jak povolený počet a asi jsme ani nedodrželi dva metry. A přitom jsou to ti nejohroženější z nás.
Ale tohle vlastně nebyl kšeft, takže zase nic....

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od slava » pát 25. pro 2020 21:43:55

Roberte,ještě se vrátím,zcela mimořádně.Mámu jsem neviděl od září.Byla ležák a v dobrém zařízení.Přesto se tam ten hajzl dostal.Proto říkám naprosto otevřeně,že nevíš dne ani minuty.Vidět není,nesmrdí,čoudy z toho nelezou a přesto funguje ve svém principu viru.Souhlas s určitou obezřetností,ale ta,bohužel,nesplní všechna očekávání.Vždycky jsem byl optimistou,někdy až moc.Ale současná roztříštěnost názorů a nepochopitelné reakce na základu "odborníků" mě zaráží.Ostatně od včera mají v Itálii zpřísněný režim.A tak mě napadá - fakt děláme z komára velblouda?

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od Robert » stř 23. pro 2020 21:37:50

Slavo, nerozčiluj se prosím. Před chvílí jsem dočetl celý článek rozhovoru s Jiřím Beranem (tituly si odpustím, neznám je a snad mi to dotyčný promine). Proč je vedená takováto kapacita v oboru jako dezinformátor?? Mám z toho pocit, že dezinformátor je každý, kdo nezpívá vládní písničku. Tvojí maminky je mi líto, také bych nechtěl, aby moje máma zemřela předčasně a zbytečně. Jenomže nesouhlasím s hledáním viníka mezi těmi, "co si chtějí žít". Fakt za podobné situace nemůže 90% obyvatel, kteří se nechtějí omezovat protože věří, že oni ohrožení nejsou ( a 90% z oněch 90 asi mají pravdu). Za podobnou situací hledej nejbližší okolí ohroženého člověka. Mojí tchýni, která je ve věku 81 let odkázána na celodenní péči po CMP (mrtvici) nenakazil někdo z obchoďáku nebo z párty v zavřené hospodě. Dovlekl to některý z pečujících, který se ale z 98% pohybuje mezi podobně postiženými a svojí rodinou. ....a vidíš, riziková osoba pobyla 4 dny v nemocnici, Covid je pryč , bohužel celkový špatný stav zůstal. Mojí mámu nenakazí nikdo ze zdejších zvukařů, i kdyby koncerty a zábavy jely naplno. Nakazil by jí vnuk, který CoV prodělal, já, nebo moje děti, pokud jsme to měli před tím, nežli jsem byl potvrzený nemocný a o infekci věděl. Těžko se nakazí, když jde tátovi na hrob zapálit svíčku. A co udělám, když mi zavolá, že má teplotu a je jí špatně? Nebudu čekat až pro ní pošle obvoďák sanitu, až jí nabídnou termín pro odběr atd. Objezdím to tak, jako jsem to udělal pro kamaráda (r.n.1952) z kapely v úterý. Ráno mi zavolal, odpoledne měl výsledek testu - pozitivní, a předepsaná antibiotika. A nemusel vylézt ze svého domu. Moc mě těší, že se najdou lidi, kteří pokud mohou, pomohou. A úspěšnost jakékoliv léčby bývá velmi závislá na rychlosti nasazení léčby.
Také je možné, že jsem obětí chybovosti testů, nicméně je mi to jedno a chovám se tak, jako že to mám a každému kdo se ke mne chce přiblížit, oznamuji z uctivé vzdálenosti, že jsem pozitivní. Na něm nechám, jestli půjde blíž. Já víc pozitivní pravděpodobně nebudu.
https://chrudimsky.denik.cz/zpravy-z-ce ... 01218.html

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od slava » stř 23. pro 2020 19:54:36

Ad Robert - jo,jsem riziková skupina,ale nebojím se.Větší strach mám z blbců,kteří doposud nechápou,jak to může být nebezpečné.Moje matka odešla na věčnost před čtrnácti dny díky blbům (exxii)a to jen proto,že "my si chcem žít".Tak kurva,trochu pokory,nebo bude mít islám volnou cestu.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od Damton » stř 23. pro 2020 12:48:25

Tohle s tím "Isoprinosine" je výborná zpráva. A konečně je nyní i klinický test. Takže pro všechny je to naprosto výborná zpráva....
Teda kromě toho našeho "vládce, velkomožného" který se nyní sám pasoval i do role "největšího odborníka" na koordinaci očkování. A tohle mu nehraje moc do karet.Proto to na "idnes" nenajdete,
Už už se chtěl stát zachráncem všeholidu a najednou tohle? Co z nakoupenýma vakcínama ? co s mediální slávou ? Co kšeft Primulovi ? atd...
Nehledě k tomu že antivirotikum Isoprinosine je 80let starý lék bez patentu, takže si nikdo nemůže mastit kapsu.Tam je zakopaný pes.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od slava » stř 23. pro 2020 11:35:51

Jsem prosťáček,jen se středním vzděláním.A nemám rád hurákismus a amatéry.Nikdo z těch,co se vyjadřují ke kovidu neřekl:Pánové jsme v prdeli,nevíme co dělat.A tak Peková - do vánoc je po něm,Flégr - desetitisíce mrtvejch.Proto nejsem snad vyvrhel,když si o těchto lidech(a i jiných odbornících)myslím své.A fakt nejsem žádná ovce,žiju si podle svého a dlouhou dobu dlabu na všechny politiky.Jestli se někomu zdá,že jsem mimoň a nemám tady co dělat,prosím,je to jeho názor.Budu ho tedy respektovat i když to není názor většiny.Opatrujte se.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od mifune » stř 23. pro 2020 6:24:47

Co Tě nezabije, To tě posílí....i když po smrti dcery su silnej ažaž... Borci ono nejde ani o vlastní zdraví - ale obecný životní štěstí...děvčátka, který s ženou vychováme, nejsou naše biologický dcery, ale začaly místo "teto" říkat mé ženě asi v půlce září "mami"(..to je smysl žití...)...vánoce
budou parádní..snad... bojujte všichni jak můžete, muzika nás většinou neživí, ale je to ten života budič a sexovka..i když nevím, nevím jak to přežijeme..su stavař a začínají být v průmyslu problémy.......né že hned budu plakat, jako hospodští a hoteliéři,
ale průmysl drží vždy stát........

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od exxxi » úte 22. pro 2020 23:21:45

Tak zrovna, to, co přináší prof.Beran znamená ochranu ohrožených namísto buzerace a likvidace 90% ostatních. Jenže ta "jediná správná cesta" je podporována lidmi jako Slava, co se neumí ani podepsat, ale je jich 50,1%.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od Robert » úte 22. pro 2020 21:01:11

Už delší dobu přemýšlím, jak na "slavu" zareagovat. Jsi opravdu ten jedinec, který se bojí že umře a čeká na spásu od vlády a farmaceutických společností??? Potom jsi ten člověk, kterého tady vládní garnitury chtějí, který bude chodit do práce a zpět a značnou část svého výdělku rád odevzdá proto, aby jej nadnárodní mohli léčit. Nevěř tomu, co plamenně řečnící představitelé pouští do světa. Tam jde především o jejich korýtka a korýtka jejich kamarádů. Bohužel příroda je již stovky let jiného názoru. Princip přírodního výběru je jasný, jenom se nehodí do dnešních modelů. Vlastně netuším "slavo", co děláš, z čeho žiješ, z čeho máš radost? A co vlastně hledáš na tomto fóru, kde bych očekával kumštýře svobodné mysli, umělce a lidi, co baví žít a ne živořit. Nedávno se nám nelíbili muslimové a jejich burky v naší kultuře. Najednou máme poloburky všichni a nebudu se tvářit že mi to nevadí.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od slava » úte 22. pro 2020 20:03:37

Vláda,nevláda.A co jako?Je módní na vládu nadávat,ale v podstatě co?Jsme na prostřílené lodi a kapitán se snaží ucpávat díry.Kdo teď ví,kudy všudy do lodi teče?A opatření jsou v podstatě preventivní.Já s tím problém nemám,jak už jsem někde psal - nákaza a do dvou dní rakev.To by teprve bylo divení a velkej klaus by měl futrál chromovanej.Němci seděj doma na prdeli,Švéďáci přiznávají chyby,ale čecháček to bere jako ůtok na svojí svobodu.Tak jak se k tomu mám postavit?A mimochodem - Japonci berou roušku jako prevenci už několik desetiletí.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od exxxi » úte 22. pro 2020 17:16:42

No, já z toho vidím, že ten lék funguje, pokud sníží úmrtnost 3x. Model, kdy je člověk z rizikové skupiny pravidelně na telefonu, aby byl ihned hospitalizován taky funguje. Jen naše vláda nefunguje. Teď je čas jít proti těm kokotům demonstrovat. Btw. hovnovinky tento projev úspěšně zapírají.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od slava » úte 22. pro 2020 16:01:25

No nevím,moje prabába tomu říkala "těšínská jablíčka".Profesor neprofesor,máchají se v tom,jak kačeny v rybníku.Není dosud nic seriozního,v podstatě se ví-stopro- to,co na jaře.Že virus mutuje a rychle.Z toho tedy plyne,že něco pomůže.Nikdo ale neví,co a komu.

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od exxxi » úte 22. pro 2020 15:47:37

Svitla naděje, dnes prof.Beran v parlamentu:

Re: Koronavirus - stop kšeftům

od Robert » úte 22. pro 2020 12:08:43

Napadá mne myšlenka na to, kdy si asi tak někde vrzneme. Moje prvotní prognózy se nenaplnily, koronavirus nezmizel ani po volbách a vypadá to, že ještě nějaký čas nezmizí. Už nás připravují na nový kmen koronaviru, na očkování,.... Technika se válí ve skladech, stárne, PES osciluje na šílených hodnotách, a pokud jej nezmění, kdosi vypočítal, že díky chybovosti testů se nemůžeme dostat do 1 ani teoreticky při 100% zdravé populaci. ......jak zpívá Pokáč .... tak mi také přišla SMSka a snažím se být pozitivní i jinak. Třebas i tím, že jsem konečně získal přirozenou imunitu. Po 10ti dnech budu zdravý i bez testu =o)

Nahoru