Malý jednoduchý mixpult

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Malý jednoduchý mixpult

Re: Malý jednoduchý mixpult

od Otas » úte 04. pro 2018 17:56:04

Co takhle raději zalovit v DJských mixech?
Když si řeknu, že pan kolega (je mi rovněž přes 60 a rovněž občas stojím za DJským pultem, když bůh dopustí, naposled před deseti dny :) ) má stejné potřeby, pak upravím požadavek:
- Minimum složitostí v připojení (nač USB, když to jde analogově)
- Raději světlou verzi vizainu - v šeru je to přehlednější
- Třípásmové korekce - viz výše
- Trochu slušný zvuk (což v této cenové kategorii vylučuje digitály).
Vyleze mi z toho něco takovéto: https://www.thomann.de/cz/behringer_dx_626.htm
I když zde nejsem šťastný z nějakého beat-counteru a především z nesymetrického výstupu.
Když slevím ze světlého provedení, pak to při ceně do 3000 vyhraje non name se symetrií na výstupu:
https://www.thomann.de/cz/mixars_cut_mkii.htm

Re: Malý jednoduchý mixpult

od Mára_V » úte 04. pro 2018 17:10:46

A co toto..?? https://www.thomann.de/cz/behringer_xenyx_x1222_usb.htm Je to nejmenší který má na masteru EQ což vnímám jako důležité (mimo jednoho Phonicu který nemá tahy na klikách nebo Mackieho který ale zase má jen jednu stereo kliku) Tady navíc, je kompresor/limiter na mic a také vestavěný procesor který určitě také někdy využije (hall, delay) Nicméně, jako hlavní plus vnímám ten EQ na masteru, když už nejsou k dispozici parametry na korekcích a navíc, bude hrát přes ART 310... Jako hrajou super ale pokud není subbas, je třeba je na basech řádně ekvalizérem poškádlit...:-)
Jo, ještě pod značkou IMG Stageline dělal spoustu malých DJ pultíků Monacor. Teď je ale nejbližší zastoupení na SLovensku. To ale vlastně ničemu také nevadí...:-)

Re: Malý jednoduchý mixpult

od kelly.ok » pon 03. pro 2018 18:51:43

Ano, samozřejmě že integrovaná zvukovka bude zvukově horší než USB... I s tou v obyčejném Xenyxu Q802USB je znatelný rozdíl oproti integrované v noťasu (HP 15-BA009DX i v MacBooku Pro, kterou jiank považuju za jednu z těch lepších, když už). Bral jsem to opravdu čistě z pohledu uživatelské jednoduchosti. Z vlastní zkušenosti musím říct, že to prostě ne vždy funguje správně... přestože je nastavena USB zvukovka jako výchozí, neúspěšnost, že jí při spuštění program skutečně použije je odhadem 10% případů... není to moc ale určitě to práci pánovi může znepřijemnit, pokud by se to stávalo. Může to být samozřejmě individuální podle ovladačů, systému, notebooku... používám tuto kombinaci spíše méně, že mi nestojí za to po tom hlouběji pátrat a řešit to.

Osobně bych také šel po třípásmovém EQ, parametrické středy v kategorii mini mixů bude mít nejspíš málokterý. Phantom často bývá... nevím jak nutně by byl zde potřeba (předpokládám mikrofon pro "povídání" mezi songy... čili pak dynamika naprosto OK).

Re: Malý jednoduchý mixpult

od mkarr » pon 03. pro 2018 18:30:58

Než spoléhat na to, že nejlacinější zvukovka jaká jde dát do notebooku softwarová a s mizerným převodníkem, což je dost běžná praxe, bude mít pěkný zvuk, asi bych raději taky zvukovku v mixu. Teda pak samozřejmě mix se solidní USB zvukovkou. Třípásmový ekvalizér je podle mého téměř nutnost, aby se dal udělat trochu použitelný zvuk v akusticky nepřívětivé místnosti. Bedny jako jsou ART310A už dokáží být pěkně nepříjemné, pokud se některá frekvence příliš dobře odráží. Ještě bych doporučil s přeladitelnými středy, ale otázka je, jak moc tohle otec bude používat. Možná by stačilo mít na výstupu ekvalizér grafický a na klikách by pak možná stačily ty dvě točítka na basy a výšky. Taky by to mohlo mít phantom, kdyby ten mikrofon měl být kondenzátorový.
USB výstupu bych se nebál. Pokud k tomu otec nebude ve stejnou chvíli připojovat třeba projektor přes HDMI, a nebude to mít nějak rozvrtané, fungovává to po této stránce dobře.

Re: Malý jednoduchý mixpult

od kelly.ok » pon 03. pro 2018 11:34:33

Pro staršího pána, zvyklého na to, že to prostě píchne jackem do mixu mi přijde uživatelsky přívětivější klasika. Než pak řešit, že to nehraje a hledat kde si jaká appka nenasměrovala audio do USB atd...

Na pracovním noťasu s W10, kde mám pro některé sepecifické účely nastaveny pro některé aplikace výchozí výstup přes USB, jiné přes audio jack, se mi občas stává, že ne vždy si to aplikace správně pamatují. Někdy pomůže opětovné odpojení-zapojení usb, někdy je ale potřeba v aplikaci přepnout ručně, a každopádně je to věc na kterou už si dávám pozor a vím že občas je potřeba do toho sáhnout, tedy uživatelsky méně přívětivé.

Re: Malý jednoduchý mixpult

od Quicktor » pon 03. pro 2018 11:25:01

Když vzpomenou na analogové časy,
Je velmi pohodlný a praktický připojit
notes přes USB.
Takže něco jako AH ZEDí 10 fx.

Re: Malý jednoduchý mixpult

od kelly.ok » pon 03. pro 2018 7:26:44

Na připojení PC + CD player potřebuješ 2x stereo kliku (tzn. Mackie a Yamaha už toto nesplňují). Pak záleží jestli chceš, aby to mělo EQ na všech kanálech (Phonic nemá EQ na stereo kanálech, zato má stereo 4x, což je ale asi stejně zbytečné). Jestli stačí EQ dvoupásmový, pak bych bral AH ZED (i ten master fader může být pro někoho výrazné plus - prostě se s tím lépe pracuje). Pokud má být EQ třípásmový, pak to splňuje z těchto jen Xenyx.

Malý jednoduchý mixpult

od sikita » ned 02. pro 2018 21:12:34

Měl bych malý skromný dotaz, snad nebudu zatěžovat hloupým dotazem.. #-o
Chci pro otce malý vánoční dárek - dvě Rcf art310a + stativy a potřebuji uživatelsky příjemný mixpult pro člověka, který má 68let (nic se učit nebude) a párkrát do roka dělá malé disko(fonotéky).
1mikrofon, 1xPC a možná někdy jeden CD přehrávač.
Asi je jedno co vyberu, možná ne? Díky za jakýkoliv koment

např toto?
https://www.thomann.de/cz/allen_heath_zed_6.htm
https://www.thomann.de/cz/behringer_xen ... bundle.htm
https://www.thomann.de/cz/mackie_profx4v2.htm
https://www.thomann.de/cz/yamaha_mg06.htm
https://www.thomann.de/cz/phonic_am_105fx.htm

Nahoru