Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :-D :) :-) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: ;-) :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: =D> #-o =P~ :^o [-X [-o<
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od fifac » ned 13. říj 2019 11:41:08

Já používám téměř výhradně NTB 17"... Občas tablet 10" a nebo když je přestávka mezi seriema a sedíme u stolu, hraje muzika a já mám zamutovaný mikrofony a někdo zrovna chce něco důležitého sdělit všem a já jsem línej dojít k ovládání, tak mám v pohotovosti mobil... BigD na NTB docela ok... ovládání myší... Jak už jsem psal dřív, uvažuju o dotykové 24" + nějaký miniPC...
Co se výpadků WIFI týče, mám ji zdvojenou.. MIX+vlastní router na různých kanálech a za poslední rok, co si vybavuju, tak asi jen 2-3 výpadky a to hned naskočilo... Ani jsem nehledal, jak moc je to okolo zamořený WIFInama..

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Mape33 » ned 13. říj 2019 9:58:05

Jak řešíte zobrazení big desktopu?
Já za sebe musím říct že jsem to zkoušel na všem možným a nikdy se mi to nepodařilo mít uživatelsky přívětivé.
Pokud jsem to zobrazil použitelně tak to bylo na 24 palcovém monitoru.....
Tam ale je zase problém něco stelovat tak aby si člověk nehýbal s něčím jiným. Navíc ten parametrický eqalizer na savli je tam dost malej.
Takže tak nějak zjišťuji že ten tablet 10,5 je pro moje použití dostačující..... Notebook 14 palcu jako doplňkový. ...
Jinak soft v3 se mi zdá jakoby trochu vylepšil tu wifi.... Mám výpadky téměř nulové. Stále jedu na WiFi v mixu.

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Riciii » úte 01. říj 2019 5:37:02

Ahoj vsem zvukarum
Taky jsem si koupi ui24r, jsem spokojen, ikdyz prechod z analogu na ten digital je pro mne dost kruty. Zatim se na nem ucim pracovat, nektere virtualni tlacitka mi nejsou jasna a jejich funkci se teprve ucim 😁.
Hraje to vyborne, jedno stesti, ze ctu vase prispevky a mam moznost se v tom lepe orientovat. Na dalsi moznosti, o kterych jsem necetl, prichazim tak nejak sam. Pokus omyl u mne doma, abych pochopil nebo si to vyzkousel.
Diky za rady, jsem pocten.
Chtel jsem nahrat fotky, ale nevim, jak to muzu z mobilu udelat. Tak to udelam az na pc.

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Mape33 » pon 23. zář 2019 18:32:34

Nm o já už jsem si po jedné zkušenosti hned na začátku zvykl hned všechno ukládat a popisovat.... Párkrát už se mi to vyplatilo.

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od fifac » pon 23. zář 2019 9:07:26

JJ. Na tom budeme asi podobně.... Tlačítko SoundCheck je prevít, já už se také umáčkl... A rozhodilo mi to mnou pracně vytvořené nastavení... Začínal jsem znovu... :-)

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Mape33 » pon 23. zář 2019 7:54:18

No ona tohle byla už snad jediná taková prekerka.
Já s tím neměl nikdy problém a už asi i vím proč.... Tlačítko soundcheck aktive je přímo pod palcem prave ruky když držím tablet a mám zobrazenou mapu Path takže jsem si to asi zmáčkl když jsem balil a vracel mapu do původního stavu aniž bych o tom věděl. No prostě blbá souhra náhod. Navíc úplně běžně v tom Path změny nedělám... Jen výjimečně pokud zvucim více kapel na akci tak většinou beru kabely jak leží na pódiu a pripojuju a v Path si přiřadím jak potřebuju. Je to rychlé a celkem výhodné řešení. Navíc jak mám většinou notebook na pódiu tak tu změnu hned realizuji včetně popisu a pak je nastrojovka velmi rychlá .
Jinak jsem docela uvítal v softu v3 nový boční panel kde je zobrazení tlačítek jak viev tak mute....
Pro mě kterej to dost používá docela příjemná změna. Dokonce na počítači se mi konečně zobrazuje celý až dolů... Dříve mi dole kus chyběl .
Ještě včera večer jsem si pult uvedl zase do mého nastavení a začal si dělat dokonce poznámky o těchto problémech. Přecejen nezvučim úplně pravidelně a tak se to hodí.

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od fifac » pon 23. zář 2019 7:33:35

No a to si ještě perné chvilky užiješ... Důležité je naučit se to řešit... Nejlepší v terénu... :-D ... Co se pokusů se zvukem týče, tak je ideální si na nějaké akci nahrát multitrack, doma si to nasadit jako vstup a můžeš si hrát do nekonečna.... Já jsem si takhle přezvučil naši kapelku na "nečisto" doma. Na jedné z našich prvních akcí po koupi tohoto mixu jsem nás nahrál jako multitrack, doma podle toho nastavil na každé šavli korekce mikrofonů podle hlasů, nástroje, panorámu... Na další akci jsem to pustil po nazvučení, ještě před hraním... Nikdo nevěřil, že jsme to takhle hráli :-) Že prý lepší než CD... Doma jsem nad tím strávil dva večery... Tak 6-7 hod čistého času, ale zase jsem přišel na různé vychytávky a nemusel jsem tak, třeba negativně, ovlivňovat produkci jiné kapely systémem pokus-omyl, že se s tím zrovna učím....

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Mape33 » ned 22. zář 2019 23:12:05

Tak jsem měl na jedné akci docela prekerku....
Začalo to tím že jsem si na akci zapomněl vzít tablet.... Tak jsem to jel jen ze dvou notebooků....
To není taková hrůza
Postavil jsem techniku a na pár skladeb z flešky jsem nastavil pęáčko.....
A pak zapojim vstupy a ani prt..... Už to tu bylo popisované..... Po všech peripetiích ,restartech, dokonce nahrati nového software stále nic.
Měl nastoupit už první interpret a naštěstí to byl samohrajkar takže měl svůj putik a připojilo se to rovnou do beden.
Já jsem mezitím zjistil že mám právě aktivovány ten multitrack takže mi to nebere signál že vstupů ale z flešky...... No nervy jak provazy.....
Do toho ještě asi po dalších asi 3 hodinách produkce totální výpadky WiFi. Už jsem to přisuzoval tomu novému softu když otevřu WiFi analizer a ejhle na stejném kanálu mi válcuje nějaká WiFi od O2..... Tak se mi to přez notebook připojený kabelem povedlo rychlé dát na volný kanál a hurá ..... Celý večer klid ,pohoda, bez výpadku, bez problémů..... Tyjo po tolika použití takovýhle šoky...... Prostě člověk se pořád učí.
Nahrávání jsem ještě nezkoušel a ani se s ním nezabýval a to přenastavení mi docela vyděsilo.
A ještě byl jeden šok.... :lol:
Jak jsem to pořád restartoval tak se mi nastavila sólo sběrnice na sluchátka + master.
A v jednu chvíli jsem v přestávce kde byla pohoda a klidek potřeboval poslechnout jednu skladbu přez sólo sběrnici a jak jsem ji zapnul tak jsem na lidi pěkně "Šteknul"
No prostě pěknej mazec. Ale zase celkem zajímavá poznání.
Mimo to jsem si už k mixu a úspěchem začal naplno používat inear bezdrátový odposlech na sólo sběrnici.
Přez všechny tyto moje kiksy a poté co jsem to všechno uvedl do opět normálního stavu tak potom pohodové zvučení.....
Ještě řeším jednu věc ...... Mám tablet s rozlišením 1920x1200 a to big zobrazení tam prostě nepustím. Stále mi tam chybí dole kus šavlí.
Přitom pokud čtu správně tak toto rozlišení je doporučované

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od fifac » úte 10. zář 2019 18:27:28

to Robert: Absolutně se ztotožňuji s tím jak jsi to napsal....
Je to více rozepsané a přesně podané. Včetně resetu AFS... Live také nepoužívám a když tak jen když u toho sedím a můžu reagovat...
Rozdíl je, že já ho používám i na Master... Vzhledem k tomu, že resetuji AFS před každou akcí, tak se to nestihne až tak "dokurvit" během jedné akce a navíc pro mě je to obrovský pomocník při občasném nahvízdnutí z venku, protože já při zvučení ještě hraju na basu a ta moje kontrola není 100%...

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Robert » úte 10. zář 2019 17:50:36

Souhlas s
"1. mikrofon se nestrká před bednu (odposlech,PA)
2. na hlavu mikrofonu se nesahá rukama"

tak trochu nesouhlas s užitím AFS.
Na master pokud možno ne. Vykousává to i některé frekvence z běžné hudby, ničí to tím výsledný zvuk. AFS je potřeba před každou novou akcí resetovat a nahrát znovu. Osobně používám jen pevné nastavení frekvencí (jsou v tabulce vlevo a modře), live pokud možno nezapínám (žluté v tabulce vpravo). Jedeš od 1. monitoru, vytáhneš jej až napískne první frekvence, tu to zavře, napískne druhá, ... až se dostanu na +10dB na masteru AUXu. Pokud to nevazbí ani při +10, oběhnu mikrofony a udělám to, co nemají dělat muzikanti - přiklopím opatrně rukou kopulku (vetšinou to pak nahvízdne). Zavřu nastavení AFS 1. AUXu, vrátím jej na 0 dB (výchozí stav) a pokračuji na dalším monitoru. Většinou po téhle poměrně krátké akci (podmínkou je, aby bylo relativně ticho, nesmí si tam kytarista zkoušet ladit zvuky na kombu, pak to vykopne ne vazbící, ale jeho tóny) je vetšinou klid a nic nepíská ani když muzikant udělé to, co by neměl. 10 dB rezervy do vazby bývá víc než dost. Ještě podotknu, že je nejprv nutné mít nastavené gainy a jednotlivé šavle odposlechů tak, aby se muzikanti slyšeli, třebas z předchozí akce, kde to pak už budeš potřebovat jen jemně doladit, nebo po zvukovce, kde to třebas i maličko nahoukne.

Vlastní zkušenost je ale taková, že mi při akcích většinou nepískají mikrofony, ale často kytara která se natočí nevhod proti kombu nebo odposlechu, do kterého je puštěná.
A tohle je cesta téměř nejjistější.
A co se týče toho zvukaře co ses do něj zamiloval, zkus mu zavolat.... ;-)
není nad osobní kontakt a mít možnost podívat se, jak to dělají druzí.
Digitál má na rozdíl od analogu strašně moc možností, co jak a čím si pomoct, do začátku to používat nemusíš a můžeš na tom dělat jako na analogu, časem, až zjistíš co kde a na co je dobré to postupně zlepšíš.
Na druhou stranu díky nesčetným možnostem digitálu se nechá zvuk docela zabít při nevhodném používání jeho funkcí.

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od fifac » úte 10. zář 2019 13:18:26

Co se týče DI Boxů, jsou to krabičky na impedanční přizpůsobení. Hlavně pokud táhneš delší kabel(napojení přes párák). pokud necháváš mix na podiu, jako že asi ano, tak vzhledem k tomu že 10 vstupů je duálních a mají impedanční přizpůsobení v sobě, tak nějaký DI Box pozbývá smyslu, spíš bych řekl, že je kontraproduktivní, k ničemu a na obtíž. Impedanční přizpůsobení se dělá kvůli rušení na nesymtrické lince. Skoro bych řekl, že při použití těchto(ale určitě i jiných) digitálních mixů, jsou DI Boxy už přežitkem, ale radši si to netroufám tvrdit, páč by mě mohli zastánci zbytečných krabiček začít kamenovat. Pokud si ale táhneš párák až někam na druhý konec sálu, tak tam se jich nezbavíš.
Hi-Z je vstup s vysokou impedancí a používá se na nazvučení nástrojů s pasivním snímačem. Zvuk není rušený, nebrumí a je čistší ( Akustická kytara, housle...). Takže pokud máš nástroje přímo do mixu, tak to je správně...
S odpojováním mají problém hlavně tablety na androidu. Nevím čím je to způsobený, ale občas prostě vypadne. NTB na windows jede pořád ok.
Tydýtům vysvětli, že:
1. mikrofon se nestrká před bednu (odposlech,PA)
2. na hlavu mikrofonu se nesahá rukama
3. když to hvízdá, tak to maj ignorovat a dělat, že to tam patří
A pro tebe... Aktivuj si na všech výstupech ASF2 (odposlechy i master). Po nazvučení vyhul na chvilku hlasitost na plno, aby to hvízdlo. Stačí 2 vteřiny. Jak ASF zareaguje tak ti stáhne obtížné frekvence a označí je. Co nestáhne, můžeš doladit sám.
Mě kolikrát hvízdnou odposlechy jen během zkoušky nebo 1. písničky. Pokud hraju, ignoruju to mix se s tím po 2. až 3. hvízdnutí vypořádá sám. Kolikrát to ani nezaregistruješ. V pauze mezi písničkama jen zkontroluju jaký byl zásah a popřípadě doopravím... AFS nevypínám, řeší to za mě hodně problémů...

A co se týče toho zvukaře co ses do něj zamiloval, zkus mu zavolat.... ;-)

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od jaarin » úte 10. zář 2019 10:18:47

Zdravím :-)
Jsem úplně začátečník ve zvučení a omlouvám se předem, jestli se to tu už řešilo, ale...
Jsem "zvukař" v kapelce, ve které je 5 nadšenců, mám analogovej Behringer a přestává nám stačit 10 mikrofonových vstupů, proto uvažuju o změně. Na akci, kterou zvučil profík byl právě Ui24R, do kterýho jsem se zamiloval.
Zarazila mě jedna věc, že ten klučina použil několik DI boxů - pro sampler, snímač z houslí a elektroakustiku. Prošel jsem net a našel důvod - impedance vstupu a síla signálu. Něco jsem tušil a potvrdilo se to :-)
Procházel jsem návod z Behringera XR18, kde jsou klávesy zapojené přímo do vstupu a kytara s basou na Hi-Z, ale v návodu Ui24R není zmínka popsaný zapojení těch klapek, jen že je možné...
Prosím o Vaše zkušenosti, jestli je potřeba nebo vhodnější DI boxy používat, když mají útlum -20dB, mohlo by to jít nastavit na Gainu, ale impedance je jiná... Teď mám snímač houslí a kytaru na analogu píchnutou přímo na na lajnu a "hraje to", ale asi to není úplně správně.. Sampler mám pochopitelně na Line-IN.

Druhá věc je ovládání, v historii jsem našel, že se tablety samovolně odpojují. Podle zákonu schválnosti se to stává přesně ve chvíli, kdy je potřeba zasáhnout. V předchozí komunikaci jsem našel, že "to systém umí vyřešit", ale zajímalo by mě, jestli to je tahle funguje i Offline, tedy bez propojení s ovládáním. Kolegové jsou dobří muzikanti, ale ohledně zvuku jsou to tydýti, takže se stává, že když to pískne, přiklopí míkrák dlaní, a jako bonus zahřmí. Já mívám obě ruce zaměstnaný, takže stejně nestihnu stáhnout šavli :-D no holt porodní bolesti :-D
Pevně věřím, že s Ui24R to bude jen lepší a lepší...

Díky za jakoukoli radu!

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od Mape33 » pon 09. zář 2019 22:43:14

To s grupou se mi už taky stalo ale na jiným mixu ale i tak to používám zřídka.... Většinou gejtuju přímo šavle...Ale tady to funguje o dost lépe. Až jsem byl překvapen. A to jsem si prvně zkoušel soft a říkal jsem si paráda má to všechno. A pak jsem si půjčil ui16 a ejhle ten gate nemá.
Nakonec byl stejně malej.
S tímto jsem spokojenej. I když říkám i to že je to o zvyku. Naučíš s jeden soft a budeš o nem říkat že je nejlepší.
Já ale za sebe musím říct že jsem si hýbal s několika pulty a UI mi přišel jako nejlepší a hlavně pěkně přehledný a není potřeba moc přemýšlet.... Na kartě. Šavle je všechno hned po ruce.
Dokonce mám kolikrát otevřeno v prohlížeči třeba 3 záložky a přepínám si po záložkách. I to se mi osvědčilo.Mam to ale většinou jen když potřebuju k hlavní stránce mít otevřené nějaké specifikum a nemám další počítač nebo tablet. Jednou jsem v jedné country kapele krotil basáka co to moc neuměl a navíc co úder to jiná dynamika.... Tak jsem ho utahl do komprese a pak už to bylo v pohodě. I jejich kapelník mi říkal že je s ním problém a že nechápe co jsem s tím udělal. A to toho moc odjezdeno nemám.
Největší mazec je v momentě kdy je třeba 6 nebo 8 odposlechů. To si pak někdy připadám jako ve filmu rozpuštěný a vypuštěný...." Zásada číslo 3 vnést mezi podezřelé zmatek...." Takže popisovat a popisovat.

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od CharlesBass » pon 09. zář 2019 16:32:50

Tak gejt mám vysoko jen při zvučení HC, kde zpěvák, nebo i zpěvačka ze sebe sype hromské decibely, i mezi tim ostatním kraválem, ale mezi písničkami s publikem komunikuje "normálně", hlásek, jak konipásek, tak tam musím rychle bypasovat, jinak není schopnej ho otevřít :-D :-D Ještě mě napadlo zkusit zduplovat kanál s různým nastavením a jen přemutovat mezi sebou ... jestli to bude praktický ... a třeba se k tomu někdy dostanu.

Jen pozor na gate na kanále a na podskupině, tam to právě může udělat problém, že na kanále je už otevřenej, a na grupě eště zavřenej, radši to tak nepoužívám, na grupě jen kompresor.

Ot: Mape33, tak to se musím přihlásit, zas po dlouhý době, máš tam nick jako tu? Já sem tam pod stejným, ale tak 5let sem s ničim nevotravoval, ale pokud by mě posílali nějaký "love" SZ, to bych se just na ten sraz teda vypravil, byť se starou rezavou sanitkou T4 s 1.9D, a ani bych to před tím neumyl :-D :-D Ale já nemám čas jezdit ani na srazy amerik (doma čtyři kusy) kam bych jel rozhodně raději :-) Konec OT

Re: Soundcraft Ui24R - zkušenosti

od fifac » pon 09. zář 2019 16:00:26

S Gate opatrně, já už na to jednou dojel... :-) Je to skvělý pomocník, třeba na bicí, ale když se to zblázní na mikrofonech a ty nemůžeš zasáhnout, protože hraješ, tak to dokáže pěkně potrápit... Ale je pravda že díky tomu mám krásný čistý a konkrétní bicí...

Nahoru