Gate na bicí

Dynamické, efektové, multifunkční, nástrojové, výhybky...
  • Reklama
  • DEMO 15
honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od honza637 » stř 13. kvě 2009 22:06:57

Gustave, nejsi trochu maximalista? Ten Alesis je určitě lepší než Behringer ale horší než třeba DBX. Já ho sice nevlastním ale kdo jej má tak na něj nenadává. Co konkrétně se ti na něm nelíbí?
Nebo že by erupce na slunci?
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Gate na bicí

Příspěvek od Gustav » stř 13. kvě 2009 22:22:53

Nastavení byl problém v přesnosti obou kanálů , jak v kompresy (náběh ůtlumu) , tak limiteru- ten jsem měl nastaven vždy na 0 Db a to NEmluvím o gate , kdy má nabíhat Používal jsem ho k MASTERU z MIXU, čili NE na jednotlivý ŠKOPKY , tam jsem přeslechy žádný NEzaznamenal a STUDIO NEdělám - pouze LIVE/audio :|
Naposledy upravil(a) Gustav dne pát 15. kvě 2009 9:17:24, celkem upraveno 1 x.

honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od honza637 » stř 13. kvě 2009 22:35:39

Takže jestli tomu dobře rozumim, hlavní problém byl v souběhu kanálů?
Co jinak zvuk - nedělal ti nějaké zabarvení či jiné zkreslení?
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Gate na bicí

Příspěvek od frantik » čtv 14. kvě 2009 8:14:36

Teď su z toho voĺaaký zmätený... Gusto, safa píše o Béhrošu, o Alešovi já. Esli to gómu, tak safovi patří info, že gatě nenosíš a mě to říká, žes měl v apecu Aleša a nebyl gut? Jest tak?

Ono je to totiž v této cenové třídě celkem šumafuk, 3630 má např. řídicí obvody úplně stejné jako Tapco Squeez a obvody kolem VCA se neliší od běžných zvyklostí s cenově srovnatelnými automatickými zbacávači amplitudy třeba od DBX. Základem u všech kompresorů a gaťama jsou v podstatě tytéž šváby pro VCA a RMS detektory, jen ten Squeez má místo RMS švábu tranzistorový bastl. Podle výrobce se vychytávky konají povětšinou jen v řídicích obvodech a kolem detektorů RMS (viz schématismy mašinek od DBX, tam je to myslím pěkně vidět), to pak určuje zvukové rozdíly mezi mašinkama o jejichž (ne)vhodnosti se tu pak přeme.


Aha pozdě, no nic...
Z celkového výstupu mixu jsem ho na dobrou radu od Radima Zaharadníka vyhodil, tam to skutečně není dobré umístění pro lowend stroj, mám ho na zpěvové podskupině v master-slave režimu a nestěžuju si.

Podle mě ty gatě u Aleša se nemusí nasazovat dobře právě z toho důvodu, že tam nelze nastavit od jaké frekvence mají zabrat, což u některých DBX lze udělat aspoň skokem vřazením filtru CONTOUR v side-chainu. Když už jsem Aleše kuchal, tak jsem si tam ty filtry natvrdo upravil, nicméně na zpěvy gatě stejně nepoužívám, takže nevím, zda na bicí to bude už celkem ok. Zpěváci u mě v kapele totiž mají bezdráty a v pauzách je vypínají, takže gatě mám furt rozepnuté.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od safa » čtv 14. kvě 2009 13:51:29

Gustav píše:Moje ZKUŠENOST mistře SAFO z Audiapro , pramení právě s používání ALESIS 3630 asi 8 let,
Rozumim, Zvukaři Gustave ... je rozumne citit neduveru ke ctyrkanalovzmu gejtu Behringer na insertech kdyz ses 8 let tryznil s dvoukanalovym kompresorem Alesis na mastru. Chapu, to dava smysl =D> ... mistře Gustave z .... odkud vlastně ?

mrak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte 03. čer 2008 11:46:13
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od mrak » pát 15. kvě 2009 8:20:15

no tak kdyz uz se nam to tema tak trochu hrouti smerem k alesum a gustavovym "krvavym" vylevum, tak i moje troska do mlyna.

Zajimalo by me jak by dopadlo srovnani toho XR4400 se SAMSON - S•GATE 4, ten behringer ted pouzivam na bici kdyz zvucivam jednu zabavovou kapelu (jejich hw) a do sviho aparatu bych chtel jeden znich koupit.
K tomu XR4400 bych rekl asi to ze pouzit se to da, rozhodne lepsi nez preznivajici az "navazbujici" bici....

SAMSON - S•GATE 4
http://kytary.cz/samson-sgate-4-ctyrkan ... 391215dae2" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Gate na bicí

Příspěvek od safa » pát 15. kvě 2009 23:38:20

mmno a nedal by se nekde pujcit (MT Pivonka nebo kdo to sem vozi)?

Odpovědět

Zpět na „Zvukové procesory“